Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

godzinę temu

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

czy wierzycie?

27 mar 2013 - 15:56:37

Hej dziewczyny :)

Mam do Was trochę nietypowe pytanie, być może już ono się pojawiło, ale nie mam czasu na szukanie :P a mianowicie chciałabym zapytac o to, czy wierzycie w Boga? W maju skończę 21 lat i nie wiem dlaczego mam dużo wątpliwości. Czasem siebie przerażam, wmawiam sobie, że Boga nie ma. Tylko jak powstał człowiek? Kościół mówi co innego, co innego mówi biologia, a co innego mówi nauka historii (homo sapiens itp). Aa i jeszcze jedno, czy jesteście przekonane do księży? Ja jakoś straciłam szacunek do wszystkich przez fakt, że coraz więcej się słyszy o pedofilii księży w stosunku do dzieci. Jeśli kogos uraziłam, to przepraszam, ale moje pytanie głównie sprowadza się do tego, czy też macie refleksje tego typu??

czy wierzycie?

27 mar 2013 - 16:06:23

Ja mam:)W Boga to wierzę, ale bywa, że się zastanawiam:) Myślę, że dobrze w coś tam wierzyć, niezależnie czy nazywamy go Bogiem, Allahem czy jakkolwiek inaczej. Samej instytucji kościoła nie znoszę, księży tylko niektórych. Dla mnie to jest jedna wielka mafia, i to co wyczyniają, ich śmieszne założenia bądź wymogi tak mnie wkurzają!:) Dlatego dla mnie wiara a chodzenie do kościoła to trochę dwie różne rzeczy.

czy wierzycie?

27 mar 2013 - 16:11:25

Nie wierzę i nigdy nie uwierzę. Dla mnie to są brednie na kółkach,.
Z całym szacunkiem dla wierzących ;)

czy wierzycie?

27 mar 2013 - 16:13:28

No dokładnie, często myślę, że w Boga wierzę, ale 'w księży' już nie.

czy wierzycie?

27 mar 2013 - 16:15:02

Ja wierzę w jakąś moc sprawczą, ale czy to Bóg..., zastanawiam się bardzo często. Uważam że wiele rzeczy zostało wymyślonych dla potrzeb kościoła jak np przykazania, spowiedź i wiele by tu wymieniać. Mam swój rozum i teoria stworzenia świata jest absurdalna, tak jak i wiele innych teorii, długo by tu pisać i polemizować.

czy wierzycie?

27 mar 2013 - 16:15:16

A ja wierzę ;))

czy wierzycie?

27 mar 2013 - 16:16:04

Cytat
me_linda
Nie wierzę i nigdy nie uwierzę. Dla mnie to są brednie na kółkach,.
Z całym szacunkiem dla wierzących ;)

dokładnie !

czy wierzycie?

27 mar 2013 - 16:16:25

Cytat
kaska1238
No dokładnie, często myślę, że w Boga wierzę, ale 'w księży' już nie.

Tak samo.

czy wierzycie?

27 mar 2013 - 16:16:39

chociaż czasem z drugiej strony się zastanawiam czy dawno dawno temu wymyślono sobie, żeby powstał kościół, a księża dzięki temu będą trzymać ład i porządek, bo będą straszyć piekłem, a przy okazji będą wiedzieć co u kogo się dzieje poprzez spowiedź. Wgl spowiedź to jest bezsens...

czy wierzycie?

27 mar 2013 - 16:17:34

tak wierze, co do biologii to sama jestem biologiem i wiem ze wielu naukowcow niewierzacych, podwarzajacych istnienie Boga dochodzilo w swoich badaniach do momentu kiedy uginało im sie kolano, kazdy w zyciu błądzi i ma wątpliwosci,świeci je mieli takze Ty tez masz prawo...

czy wierzycie?

27 mar 2013 - 16:18:51

masz prawo być ateistką i pójść do piekła :P
każdy ma wybór i wolną wolę.
tylko żebyś kiedyś nie żałowała, nie takie rzeczy widzieli ludzie, ale pomodlę się za ciebie żebyś uwierzyła i za wszystkich którzy nie wierzą ...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-27 16:20 przez aleksandra-anna.

czy wierzycie?

27 mar 2013 - 16:18:59

Cytat
kaska1238
Tylko jak powstał człowiek? Kościół mówi co innego, co innego mówi biologia, a co innego mówi nauka historii (homo sapiens itp).

Zaraz, historia mówi o homo sapiens? Ja myślałam, że to my jesteśmy homo sapiens :D Skoro historia mówi o "homo sapiens", to biologia o czym? Bo chyba się zagubiłam w przytoczonych przez Ciebie teoriach.


Tak, mam takie rozkminy.

czy wierzycie?

27 mar 2013 - 16:21:34

Ja również wierzę, ale refleksje też mi się zdarzają. Co do pytania "jak powstał człowiek" moje zdanie jest takie, że w Biblii są przypowieści i nie mamy brać ich dosłownie tylko zrozumieć ogólny sens, albo odnaleźć jakąś swoją teorię w tych przypowieściach, a naukowo kierować się biologią. Zresztą Kościół Katolicki nigdy oficjalnie nie zaprzeczył, że człowiek pochodzi od małpy :). A co do księży-wszędzie, w każdym środowisku zdarzają się pewne odchylenia, więc moim zdaniem na podstawie kilku przypadków nie można oceniać ogółu. Co oczywiście nie oznacza, że to co robią niektórzy księża nie powinno przejść bez echa, bo oczywiście, że nie. Ale myślę, że nazywanie ich mafią, czy bandą pedofilii jest bardzo krzywdzące dla tych księży, którzy naprawdę się w tym sprawdzają i są tam z prawdziwego powołania.

czy wierzycie?

27 mar 2013 - 16:22:30

Czuje się jak bym sama napisała ten wątek , tez w maju koncze 21 lat , i mam takie samo odczucia jak Ty ;)

czy wierzycie?

27 mar 2013 - 16:23:07

Wierzę! ;) i jestem człowiekiem silnej wiary ;)
Co do księży, to są tylko ludźmi. Jedni są beznadziejni, inni naprawdę fajni z powołania ;)
Wiele razy doświadczyłam, że Bóg jest i mam swojego Anioła Stróża ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Grzeszna spowiedź ?