Obecnie rozmawiamy o:

tabernakula sklep

13 minut temu

zakupy internetowe

38 minut temu

Budowa domu

43 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 7 8 9 -->

matka mnie okradła

07 mar 2013 - 13:05:17

Jestem kosmicznie wściekła!! Matka ukradła mi pieniądze.
Zacznę od początku, zaoszczędziłam sobie sporą sumkę 3000zł (nie pracuje, studiuje dziennie). Więc jak na studentkę dość dużo. Rok temu, mama pozyczyla ode mnie 1500zl, bo niby potrzebowała (do dziś ich nie mam). Pozostała część została, 1000zł na koncie oraz 500 w pudełku. Kupiłam sobie laptop, dziś przyszedł kurier, przyniósł za pobraniem, otwieram pudełko a tam 100zł zostało ;/ jedyną osobą, która wie gdzie mam pieniądze jest moja mama. Domyślam się że mi skubneła, i zastanawiam się czy jej nie wygarnąć bo to jest ZŁODZIEJSTWO!! Co innego by było jakby ode mnie pożyczyła, a co innego jak zabrała jak swoje.
Najadłam się wstydu przed tym kurierem.. :/

matka mnie okradła

07 mar 2013 - 13:08:17

porozmawiaj z nia tylko zacznij spokojnie moze wziela a Ciebie nie bylo i nie miala jak Ci o tym powiedziec :)

matka mnie okradła

07 mar 2013 - 13:09:34

Współczuję szczerze. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji u mnie..
Na pewno musicie porozmawiać.

matka mnie okradła

07 mar 2013 - 13:10:18

Wstydziłaby się, bez kitu!
Wez przeprowadz z nią długą rozmowę i na przyszłość chowaj pieniadze gdzie indziej a przede wszystkim nie chwal się że jakiekolwiek masz.

matka mnie okradła

07 mar 2013 - 13:11:29

Moja też tak robiła, więc się nie dziwie kompletnie tego, jak bardzo <moderacja> możesz być. Chowaj kasę gdzie indziej, albo w ogóle nie trzymaj w domu. I nie pożyczaj takich sum, nawet jak matka bardzo mocno będzie się zaklinać jak to jej jest potrzebne i że jest twoją matką i MUSISZ jej pożyczyć. G*wno prawda. Jeśli nie potrafi oddać - nie pożyczaj i niech to zrozumie albo się z tym pogodzi przymusowo. Bo to jest okradanie i żadne więzi rodzinne tego nie usprawiedliwiają. Do roboty, cholera, jak jej potrzebne >.<



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-07 15:31 przez moderator.

matka mnie okradła

07 mar 2013 - 13:11:45

juz sie kiedyś podobnie zdażyło to odpowiedziała mi ze przechodziła, potrąciła pudełko (wtedy inne) i wypadły pieniądze i instynktownie schowała do swojej kieszeni. ;/;/;/ Chyba zamontuje zamek w drzwiach.

matka mnie okradła

07 mar 2013 - 13:12:01

porozmawiaj z nią, tak nie może być, musi zapytać, przecież pewnie byś jej nie odmówiła.

matka mnie okradła

07 mar 2013 - 13:13:17

nieźle... moja mama w życiu by czegoś takiego nie zrobiła...- chowaj kasę gdzieś indziej.;/a z mama pogadaj o co chodzi...?

matka mnie okradła

07 mar 2013 - 13:13:17

Spokojnie... ja pożyczyłam rodzicom (świadomie) 8,5 tyś zł i mimo ,ze mówią ,ze oddadzą , to ja się tego w ogóle nie spodziewam . Żyłam przez ostatni rok nadzieją , która niestety umiera... koszty życia rosną i wiem ,ze po prostu nie będzie ich stać na oddanie mi . twoja sytuacja wyglądała podobnie... do czasu aż bez wiedzy Ci zabrała pieniądze . Ja bym zażądała kategorycznie zwrotu , a jeśli nie byłoby takiego to zaczęłabym ostentacyjnie chować wszelkie moje rzeczy przed matką , oraz zamykać wszystko na klucz podkreślajac co rusz ,,że nikomu nie można już ufać...nawet własnej matce .

matka mnie okradła

07 mar 2013 - 13:13:38

Cytat
BadMedicine
Moja też tak robiła, więc się nie dziwie kompletnie tego, jak bardzo wk*rwiona możesz być. Chowaj kasę gdzie indziej, albo w ogóle nie trzymaj w domu. I nie pożyczaj takich sum, nawet jak matka bardzo mocno będzie się zaklinać jak to jej jest potrzebne i że jest twoją matką i MUSISZ jej pożyczyć. G*wno prawda. Jeśli nie potrafi oddać - nie pożyczaj i niech to zrozumie albo się z tym pogodzi przymusowo. Bo to jest okradanie i żadne więzi rodzinne tego nie usprawiedliwiają. Do roboty, cholera, jak jej potrzebne >.<
Rzeczywiscie, mój chlopak mowi to samo. Kilka dni temu powiedzial: "lepiej schowaj u mnie w domu, albo wpłać na to swoje konto, bo za tydzien mozesz juz tego nie zobaczyc"

Nie wiem czy bym nie odmówiła... Najlepsze jest to ze jest wysoko postawiona i kasy ma po uszy, choć udaje ze na zycie jej brakuje. Tak cięzko pracowałam, żeby uzbierać sobie pare groszy, a ona mnie po prostu ukradla. Jestem tak niesamowicie wsciekla, ze bym jej chyba po prostu wywrzeszczała w twarz co myśle.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-07 13:15 przez richie112.

matka mnie okradła

07 mar 2013 - 13:13:39

no współczuje ale wiem że tacy rodzice też są, żerują na własnych dzieciach ja na Twoim miejscu bym jej nie wspominała w ogóle o oszczędnościach, by na wszelki wypadek nie brała Cię pod włos jak to potrzebuje bardzo..

matka mnie okradła

07 mar 2013 - 13:13:55

Cytat
richie112
juz sie kiedyś podobnie zdażyło to odpowiedziała mi ze przechodziła, potrąciła pudełko (wtedy inne) i wypadły pieniądze i instynktownie schowała do swojej kieszeni. ;/;/;/ Chyba zamontuje zamek w drzwiach.

Też mi ginęły pieniądze 'w niewyjaśnionych okolicznościach'. Zaczęłam zamykać swój pokój na klucz i wbrew wielkiemu oburzeniu matki nagle takie przypadki się skończyły. Niesamowite ;).

matka mnie okradła

07 mar 2013 - 13:14:21

Może pilnie na coś potrzebowała i nie miała z czego oddać?. A mama Ci policzyła, ile wydała na Ciebie, żebyś mogła studiować?. Fakt, powinna się była spytać, czy może pieniądze wziąć, ale może się wstydziła, że ostatnio od Ciebie pożyczyła i nie oddala?. Porozmawiaj z nią na spokojnie, bo to normalne nie jest. Czemu wszystkiego nie wpłaciłas od razu do banku?

matka mnie okradła

07 mar 2013 - 13:15:01

sytuacja rzeczywiście nie do pozazdroszczenia. Też bym radziła delikatnie porozmawiać. "Mamuś, bo wiesz przyszedł dziś kurier i nie miałam jak zapłacić. Może wiesz co się stało z moimi pieniędzmi z pudełka?" to chyba najodpowiedniejsze.

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

matka mnie okradła

07 mar 2013 - 13:15:02

a dokładasz się do rachunków czy coś ? czy mama na ciebie i twoje utrzymanie dalej łoży ? może myślała że jej się należy ?
Pogadaj z nią, może zapomniała Ci powiedzieć....

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Stary-nowy ciuch