Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

19 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:01:09

Wróciłam do Krakowa po kilku miesiącach nieobecności, wsiadam w tramwaj, kasuje bilet i trafiłam na kontrolę biletową. Okazało się, że od stycznia są zmienione bilety i te które miałam w portfelu z poprzedniego roku są nieważne! Dostałam mandat 240 zł... Czy któraś z was nie ma przypadkiem biletu skasowanego dzisiaj (5 marca) przed godziną 13:30?

Byłam dzisiaj w mpk i anulowali mi ten mandat ze względu na to, że to było pierwszy raz :) Zapłaciłam tylko opłatę 10 zł za anulowanie i 1,9 zł za bilet :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-06 23:49 przez mpkk.

zweryfikowana
Posty: 2.295
Ostrzeżenia: 1/5

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:03:28

Pomogłabym, ale ja mam semestralny.

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:05:23

ja tez bym pomogła, ale mam miesięczny.
współczuje dostania mandatu ! może jeszcze coś wykombinujesz :)

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:05:25

A na biletach nie wybija jeszcze numeru autobusu przypadkiem czy coś?

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:06:56

Bilety są czasowe w Kakowie, więc mogłam skasować bilet w innym autobusie a potem się przesiąść.

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:07:51

No i co Ci to niby da? Wmówisz mpk, że skasowałaś bilet w autobusie ale nie miałaś go przy sobie?

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:08:56

Mogłam mieć ale nie znaleźć w torebce itd.

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:08:59

To Ci nic nie da, podstawą do umorzenia mandatu są tylko bilety imienne. Swoją drogą mandat 240zł to jakiś kosmos, w Łodzi jest 70-100...

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:09:03

albo że podli kanarzy zrobili szwindel..

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:11:09

Cytat
Zuosnica
To Ci nic nie da, podstawą do umorzenia mandatu są tylko bilety imienne. Swoją drogą mandat 240zł to jakiś kosmos, w Łodzi jest 70-100...

240 zł i to studencki, to ciekawe ile normalny...

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:13:07

Zuośnica w Łodzi jest 200 zł. I raczej nie istnieje "mandat studencki".

Ja już raczej bym pisała odwołanie, że nie wiedziałam że zmieniły się bilety i skasowałam stary, oczywiście z załączeniem tego biletu.

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:13:39

MPK w Krakowie to jest jeden wielki cyrk! Z nimi ciężko walczyć, a kanary to prawdziwe chamy... sama miałam z nimi przygodę i aż szkoda gadać. Zawsze coś wymyślą. A z biletami też szaleją, ciągle podwyżki, że nie idzie nadążyć... Bardziej opłaca się chodzić na piechotę, jeździć rowerem mimo braku ścieżek albo nawet małym autem, które bardzo mało pali - przynajmniej nie trzeba się denerwować na ten cyrk...

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:14:35

w Łodzi jest 70 i 200 jak nie zapłacisz w ciągu tygodnia, więc nie jest tak pięknie :D

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:16:34

mpkk, no ewidentnie trafiłaś na chamskich kontrolerów, bo ja ostatnio miałam identyczną sytuację tylko, że w Łodzi właśnie. Miałam w kurtce bilet sprzed może 3-4 m-cy więc nie kupowałam nowego tylko wsiadłam do tramwaju, kontrola i panowie mi mówią, że bilet już dawno nieważny, ich cena wzrosła o 10gr. Wytłumaczyłam, że nie jestem z Łodzi i zawsze jeżdżę na bilet (bo tak robię) i nie miałam pojęcia o zmianie biletów, przecież gdybym miała nie kasować to nie kasowałabym w ogóle. Na szczęście zrozumieli i mnie puścili a ja pobiegłam do kiosku po nowe bilety;)

Ale tak jak pisałam wcześniej, nie dasz rady normalnym biletem anulować mandatu, musi być imienny, nie może być nawet migawka na okaziciela.

Cytat
gala-gradiva
Zuośnica w Łodzi jest 200 zł.
Jeszcze rok temu było 70zł jeśli zapłaci się w ciągu 7 dni a jak nie to 100zł. Wiem, bo dostałam w nocnym, kierowca "nie miał wydać" a sklepy nieczynne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-05 23:18 przez Zuosnica.

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:18:21

Słuchaj nie wiem, czy ogłaszałaś się tu : https://www.facebook.com/SpottedMPKKrakow?fref=ts spróbuj i tu https://www.facebook.com/KrakowSprzedamkupieBilet?fref=ts Życzę powodzenia, ale niestety sama nie miałam dziś biletu w rękach.

Co do znalezienia biletu, to akurat w KRakowie to przechodzi (a przynajmniej w ub roku przechodzilo), wtedy placilo sie tylko tzw oplate manipulacyjna.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

przykro mi