Obecnie rozmawiamy o:

informacje o żywieniu

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zazdrość...zawistny charakter

06 lut 2013 - 11:15:57

Już sobie z tym nie mogę dać rady. Otoż jestem bardzo zazdrosną osobą, i wbrew pozorom tu nie chodzi o faceta, gdyż go nie mam. Tylko o przeróżne sprawy związane np z moimi koleżankami, że im się lepiej powodzi, że mają chłopaka, że lubią siebie nawzajem bardziej niż mnie. Że np zapraszają siebie nazwzajem, mają razem zdjęcia. Jakoś mam wrażenie, że nikt mnie nie lubi, jestem nieciekawa.. Dobrze, że przynajmniej sobie zdaję z tego sprawę, ale w tym sposób zatruwam sobie życie..Albo, że dla chłopaków jestem jak koło ratunkowe(w sensie, że jak inna go odrzuci, to idzie do mnie). Z moim wyglądem myślę, że nie jest źle, ale mam okropny charakter, którego nienawidzę. No próbowalam się zmieniać miliony razy, ale za każdym jest tak samo, ciągłe to złe nastawienie. Macie jakieś jak bez pomocy psychologa się z tego wyleczyć?

zazdrość...zawistny charakter

06 lut 2013 - 11:21:45

Nie przejmuj się, podobno to typowo polska cecha :P

zazdrość...zawistny charakter

06 lut 2013 - 11:22:54

wolę być nietypowa w tej kwestii i nie być taką zazdrośnicą;)

zazdrość...zawistny charakter

06 lut 2013 - 11:23:45

tez jestem zazdrośnicą:D kazdy chyba?D:

zazdrość...zawistny charakter

06 lut 2013 - 11:24:58

Podobno na szafie wszystkie są zazdrosne :P

zazdrość...zawistny charakter

06 lut 2013 - 11:25:02

przynajmniej umiesz się do tego przyznać sama przed sobą. a zazdrość sobie wszystkiego, co tam - ale po cichu, żeby nikt się nie zorientował ;)

zazdrość...zawistny charakter

06 lut 2013 - 11:25:17

no to widzę ze masz problem... tak na dobrą sprawę nie chciał bym takiej znajomej... zacznij myśleć bardziej pozytywnie a będzie dobrze ;) bądź miła i uprzejma i ty wyciągnij pierwsza rękę do znajomych ;)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

zazdrość...zawistny charakter

06 lut 2013 - 11:26:42

Nie wiem czy pomogę, ale chyba powinnaś koncentrować się na pozytywnych uczuciach, doceniać siebie, a nie zaśmiecać myśli tym, że komuś lepiej się wiedzie. W sumie takie nastawienie najbardziej szkodzi Tobie samej.
Moja rada: buduj mosty, a nie mury.
Powodzenia.

Ps. Też jestem czasami zazdrosna.

zazdrość...zawistny charakter

06 lut 2013 - 11:28:12

Pomyśl, że jesteś urocza sama w sobie. Napewno jest wiele osób, które to w Tobie dostrzegają. Pomyśl, że ktoś inny może zazdrościć czegoś Tobie. Choćby koloru oczu, nowej sukienki, a nawet tak wielu kolegów, którzy jak twierdzisz traktują Cię jak koło ratunkowe. Widocznie taki jest Twój urok, można na Tobie polegać. To duża zaleta. Każdy na swój sposób jest inny. :)

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

zazdrość...zawistny charakter

06 lut 2013 - 11:28:23

to idz do psychologa, on nie gryzie

zweryfikowana
Posty: 2.412
Ostrzeżenia: 1/5

zazdrość...zawistny charakter

06 lut 2013 - 11:28:57

ja też mam zadziorny charakter bardzo dużo marudzę ;p tyle, że nigdy nie miałam szczęścia do kumpelek wiesz... zawsze spotykałam na swojej drodze dwulicowe małpy;/ ciezko mi bylo znalezc chlopaka i bardzo nad tym ubolewalam obwinialam siebie nie powiem... i wrzucilam na looz to ciagle zadreczanie mnie nudzilo wzielam sie troszke za siebie olalam te wszystkie "dobre" kolezanki i z czasem jakos sie wszystko ulozylo ;] mysle, ze to kwestia czasu a i jezeli masz podly charakterek to staraj sie ugryzc w jezyk ja tak robie i mniej sie denerwuje xD

zazdrość...zawistny charakter

06 lut 2013 - 11:33:38

no wlasnie mam trochę podły charakter, ale dzięki za odpowiedzi;)

zazdrość...zawistny charakter

06 lut 2013 - 11:34:42

Nie można tak się ciągle porównywać z innymi, bo nikt nie jest najlepszy we wszystkim.
To tak łatwo powiedzieć, nie? ;)

Może przejdź się do psychologa, skoro nie wiesz jak zmienić swoje myślenie.

Ja też się staram zwalczać u siebie zazdrość o różne rzeczy (zwłaszcza o cechy charakteru).

zazdrość...zawistny charakter

06 lut 2013 - 11:38:33

Cytat
kehribar
Nie przejmuj się, podobno to typowo polska cecha :P

zazdrość...zawistny charakter

06 lut 2013 - 11:39:43

Kehribar, dobra jesteś :D
Nie fajnie byłoby nie lubić samej siebie. Popracuj nad sobą. Może poprsotu brakuje Ci miłości albo jakieś szczerej przyjaźni, kogoś kto by Cie zaakceptowal? Może dlatego taka jesteś?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Urna w domu???