Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Sklep internetowy

49 minut temu

Biznes

53 minut temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Paczkomaty są świetne. Nie trzeba czekać w kolejce żeby wysłać ani żeby odebrać paczkę. Powiadomienie dostaję się na maila albo sms, można iść po paczkę kiedy się tylko chce i o takiej godzinie, jaka mi odpowiada, nie muszę się o nic martwić.

Co więcej, załączam cytat ze strony sendit:

Cytat

Drodzy Użytkownicy,

Zachęcamy Was do skorzystania z oferty limitowanej InPost.
Za paczkę nadaną do Paczkomatu InPost zapłacicie jedyne 4,40 zł brutto (za wszystkie rozmiary).

W promocyjnej cenie każdy zarejestrowany Użytkownik może wysłać maksymalnie 200 paczek.
Oferta jest ważna do 15.02.2013 r.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-20 20:59 przez tickledpinky.

Cytat
ewik467
myślałam ze ktos sprawdzał ;> na ich stronie nie ma żadnego rozporządzenia z 2013 , tylko nowy cennik

To wejdź sobie w opis przesyłek i zobacz, co teraz może być wysyłane listem poleconym.

Cytat
D-Rut
Cytat
ewik467
myślałam ze ktos sprawdzał ;> na ich stronie nie ma żadnego rozporządzenia z 2013 , tylko nowy cennik

To wejdź sobie w opis przesyłek i zobacz, co teraz może być wysyłane listem poleconym.

Ze strony poczty:

LIST POLECONY to przesyłka rejestrowana przyjęta za potwierdzeniem nadania i doręczana adresatowi za pokwitowaniem odbioru.

DOPUSZCZALNA MASA: 2 000 g.

Zawartość listów poleconych mogą stanowić oprócz korespondencji, dokumenty, prasa, książki oraz drobne przedmioty dopuszczone do przewozu pocztowego, jednakże w listach poleconych nie można przesyłać pieniędzy, papierów wartościowych na okaziciela i przedmiotów wartościowych. W tym celu proponujemy skorzystać z przesyłki rejestrowanej - list wartościowy
.

no i nie ma żadnej wzmianki o odzieży
Przesyłka listowa polecona i można nią wysłać praktycznie wszystko jeżeli zmieścimy się w podanych maksymalnych wymiarów oraz wagi nieprzekraczającej 2 kg. Poczta Polska dokładnie to opisuje zresztą na swojej stronie cytuję: ” Zawartość przesyłek poleconych mogą stanowić oprócz korespondencji, dokumenty, prasa, książki oraz drobne przedmioty dopuszczone do przewozu pocztowego”- drobne przedmioty czyli takie, które do takiej przesyłki się zmieszczą i oczywiście nie przekroczą dopuszczalnej wagi.
www.poczta-polska.pl/dc_listp_krajowy_polecony.htm
Przesyłka taka nie musi być wcale w kopercie i tutaj Poczta Polska również tego nie określa.
Często przy okienku można usłyszeć w takiej paczce nie może znajdować się zawartość handlowa. Jest to kompletna bzdura, wynikająca raczej z głupoty pracownika Poczty niż z chęci jakiegokolwiek naciągania.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-20 21:08 przez ewik467.

ewik, no właśnie, nie ma. Wyraźnie napisane, że poleconymi tylko dokumenty, książki itp.

Cytat
ewik467
Zawartość listów poleconych mogą stanowić oprócz korespondencji, dokumenty, prasa, książki oraz drobne przedmioty dopuszczone do przewozu pocztowego, jednakże w listach poleconych nie można przesyłać pieniędzy, papierów wartościowych na okaziciela i przedmiotów wartościowych. W tym celu proponujemy skorzystać z przesyłki rejestrowanej - list wartościowy[/i][/b].
No ale właściwie, to ciuchy można podciągnąć pod te 'drobne przedmioty dopuszczone do przewozu pocztowego', szczególnie te lekkie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-20 21:23 przez keyy.

ale jak niby odróżnić przedmioty drobne od wartościowych?

ja ostatnio sprawdzałam na stronie poczty i tam właśnie nie bylo tego zapisau, że można drobne przedmioty, tylko teraz jakoś zmodernizowali tę stronę i nie mogę znaleźć tego...
ale...
http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,13163297,Od_1_stycznia_w_liscie_wyslesz_tylko_druki___Tak_Poczta. html

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak nauczyc chlopaka jezdzic na lyzwach?