Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ostatnio powiedziała mi o tym pani na poczcie. I fakt; teraz już będzie ciężko cokolwiek 'sprzedać' na różnych portalach.

No to trzeba będzie pozmieniać ceny wysyłki w ofertach!

zeby cena przekladala sie na jakosc uslugi ......

mi sie jeszcze niegdy nie zdarzylo zeby poaczka byla zgubiona...

Dla tego teraz chcacy cos wiekszego wyslac bardziej oplacac się będzie zamówić kuriera

W inpost jest połowę taniej - ale problem z wioskami i miejscowościami których impost nie obsługuje... już się raz naciełam na tym że km dalej impost dociera a do mnie już nie -.-
trzeba sprawdzać po kodach

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
samanta1989
Cytat
chocolate_
takie są ceny przy wysyłce poleconej ekspresowejw INPOSCIE(doręczenie przesyłki w przeciagu 2 dni) :

Gabaryt A:
51-70 g - 3zł
71-100 g - 3,10zł
101-350 g - 3,50zł
351-500 g - 3,80zł
501-1000 g - 5,80zł
1001-2000 g - 7,10zł


Gabaryt B:
51-70 g - 3zł
71-100 g - 3,40zł
101-350 g - 3,70zł
351-500 g - 4,00zł
501-1000 g - 5,90zł
1001-2000 g - 7,90zł

dzieki przejde na inpost od nastepnego roku :)

ja się od dawna przymierzam do inposta, ale zawsze jak się zagłębiałam w te wszystkie regulaminy, cenniki to stwierdziłam, że poczta polska jest lepsza...

w sumie to już było jakiś czas temu...
możecie coś więcej o tym napisać? jest obowiązek zakupienia kopert, opakowań itd.? czy po prostu wystarczy zwykła koperta? proszę żeby ktoś to dokładanie opisał

Cytat
duchess93
Jak to jest z wysyłką u konkurencji Poczty Polskiej np. w Pocztexie?

Przecie pocztex jest z poczty polskiej. Tylko niby usługa kupier!

Ta podwyżka i jeszcze inne czynniki coraz bardziej skłaniają mnie do tego, żeby przejść na InPost. Ale niestety nie w każdej miejscowości są paczkomaty... ;c

zweryfikowana
Posty: 1.065
Ostrzeżenia: 1/5

masakra, wszystko drożeje, skąd na to brać pieniądze:/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-22 10:32 przez slodkastokrotkaa.

Ja też wysyłam od jakiegoś czasu na Inpost, taniej naprawde niż na poczcie, ale lipa troche w tym że obsługują te wieksze miasta, zawsze wczesniej najlepiej sprawdzic sobie na ich stronie internetowej liste obsługiwaanych miast...

co za dziady
wyglada na to, ze le[iej teraz kupic jakis ciuch niz po Swietach:P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-22 10:37 przez martynek1990.

Cytat
modnie-stylowo
Camelia1989 - mnie już wszystkie babki z poczty doskonale znają :D Zaczęła mi gadac,że ostatni raz mi przyjmuje taką paczkę jako poleconą,że nastepnym razem mam wysyłać jako paczkę :| Aż się przeraziłam, pewnie się domyśliła,że skoro tak często tam coś wysyłam,jest to miękkie to najpewniej ubranie :)

Masz prawo wysyłać ubrania listem poleconym i nikt Ci tego nie zabroni. Jeśli Pani na poczcie usiłują Ci to wmówić to znaczy, że chcą na Tobie więcej zarobić czyt. skłonić do nadawania paczką pocztową.
"W listach poleconych nie wolno wysyłać :
w listach poleconych nie można przesyłać pieniędzy, papierów wartościowych na okaziciela i przedmiotów wartościowych."
cytat ze strony poczty polskiej.
Poczta Polska przyjmuje reklamacje listów poleconych i niezależnie od wartości przedmiotu oddaje maksymalnie około 110 zł za zagubioną rzecz, w związku z tym jeśli Twoim zdaniem coś co wysyłasz nie jest więcej warte to możesz to wysłać. Nikomu nic do tego, nie dajcie się wykorzystywać!
Druga sprawa, nie ma możliwości udowodnienia co przesyłasz przesyłką listową.

Cytat
jefrozka
Cytat
modnie-stylowo
Camelia1989 - mnie już wszystkie babki z poczty doskonale znają :D Zaczęła mi gadac,że ostatni raz mi przyjmuje taką paczkę jako poleconą,że nastepnym razem mam wysyłać jako paczkę :| Aż się przeraziłam, pewnie się domyśliła,że skoro tak często tam coś wysyłam,jest to miękkie to najpewniej ubranie :)

Masz prawo wysyłać ubrania listem poleconym i nikt Ci tego nie zabroni. Jeśli Pani na poczcie usiłują Ci to wmówić to znaczy, że chcą na Tobie więcej zarobić czyt. skłonić do nadawania paczką pocztową.
"W listach poleconych nie wolno wysyłać :
w listach poleconych nie można przesyłać pieniędzy, papierów wartościowych na okaziciela i przedmiotów wartościowych."
cytat ze strony poczty polskiej.
Poczta Polska przyjmuje reklamacje listów poleconych i niezależnie od wartości przedmiotu oddaje maksymalnie około 110 zł za zagubioną rzecz, w związku z tym jeśli Twoim zdaniem coś co wysyłasz nie jest więcej warte to możesz to wysłać. Nikomu nic do tego, nie dajcie się wykorzystywać!
Druga sprawa, nie ma możliwości udowodnienia co przesyłasz przesyłką listową.

dokladnie, co za glupoty gadaja, zdziertusy jedne:P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-22 10:38 przez martynek1990.

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
martynek1990
Cytat
jefrozka
Cytat
modnie-stylowo
Camelia1989 - mnie już wszystkie babki z poczty doskonale znają :D Zaczęła mi gadac,że ostatni raz mi przyjmuje taką paczkę jako poleconą,że nastepnym razem mam wysyłać jako paczkę :| Aż się przeraziłam, pewnie się domyśliła,że skoro tak często tam coś wysyłam,jest to miękkie to najpewniej ubranie :)

Masz prawo wysyłać ubrania listem poleconym i nikt Ci tego nie zabroni. Jeśli Pani na poczcie usiłują Ci to wmówić to znaczy, że chcą na Tobie więcej zarobić czyt. skłonić do nadawania paczką pocztową.
"W listach poleconych nie wolno wysyłać :
w listach poleconych nie można przesyłać pieniędzy, papierów wartościowych na okaziciela i przedmiotów wartościowych."
cytat ze strony poczty polskiej.
Poczta Polska przyjmuje reklamacje listów poleconych i niezależnie od wartości przedmiotu oddaje maksymalnie około 110 zł za zagubioną rzecz, w związku z tym jeśli Twoim zdaniem coś co wysyłasz nie jest więcej warte to możesz to wysłać. Nikomu nic do tego, nie dajcie się wykorzystywać!
Druga sprawa, nie ma możliwości udowodnienia co przesyłasz przesyłką listową.

dokladnie, co za glupoty gadaja, zdziertusy jedne:P

ja też się o to kiedyś ostro pokłóciłam z babką na poczcie... tłumaczę jej, że chyba logiczne, że każdy woli zapłacić za wysyłkę 4,50 zł niż 9,50 zł... jest możliwość wysłania listu poleconego do 2 kg, więc korzystam z tej możliwości

a ta swoje... twierdziła, że listonosz nie nosi takich przesyłek i trzeba iść po nie na pocztę (pewnie tak jest w wielu przypadkach), ale ja ZAWSZE dostaję przesyłki do domu (czy to jest paczka, czy duży list) - większość babek jakoś nie ma z tym problemu, a znajdzie się zawsze taka jedna, której to przeszkadza (zawsze, gdy pójdę na jakąś inną pocztę niż zwykle mają jakieś "ale";)

gdyby nie było takiej możliwości to cennik poczty polskiej wyglądałby inaczej
list polecony - max 150 gram i wtedy może mi nie przyjać dużych, ciężkich przesyłek...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co robiłyście 21.12.12