Obecnie rozmawiamy o:

Jaki fotelik samochodowy

gorący temat

zabawki dla chłopców

48 minut temu

Urlop w górach

godzinę temu

Domek w górach

godzinę temu

Rewelacyjne okna

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ja w zeszłym roku zwykle wysyłałam poleconym priorytetem za 5,70, teraz 7,30- więc o 1,5 zł drożej! A już zaczęły się pytania kupujących "dlaczego taka droga przesyłka" (7 zł). Dobrze, że ktoś założył ten wątek. A te podwyżki to paranoja- trzeba pomyśleć nad inpost...

InPost niestety nie działa na terenie całego kraju, obsługuje zazwyczaj tylko większe miasta :(

Mało tego. Z nowym rokiem wszedł także nowy regulamin usług pocztowych. Więc Pani która powiedziała w okienku, że ciuchów nie można wysyłać listem ma rację. W razie zaginięcia przesyłki nadawcy nie przysługuje reklamacja. Poczta nie ma prawa zaglądać do przesyłek więc najlepiej pakować przesyłki w domu. Tym sposobem ominiemy problemy z marudzeniem Pań w okienkach.

zweryfikowana
Posty: 209
Ostrzeżenia: 9/5

apokalipsa :O

Tez mi kiedyś, ale to juz dosyć dawno, babsko marudziło "co pani tam wysyła" - a g... to panią obchodzi. Kazała mi przerobić list na paczkę. Szkoda tylko, że (wtedy jeszcze) list kosztował 5 zł, a paczka jakieś 4 zł więcej. Ciekawe kto by mi te nadwyżkę zwrócił. Zabrałam przesyłkę i poszłam do innego oddziału gdzie kobieta przyjęła list bez marudzenia i durnych pytań co jest w srodku.

Cytat
kamila2330
hahahahaha skąd wy ten cennik wziełyście? wysyłam codziennie po conajmniej 5 listów, za list pol priorytet nie place wiecej niż 5zł!!!!!!!!!!
I nie są to lekkie rzeczy a nie mi wyskakujecie tu jakieś 7zł;/;/


Ostatnio za wysyłkę dziecięcej koszulki poleconym priorytetowym zapłaciłam 7,30 + 1,50 za kopertę.

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
MissDevil
Cytat
kamila2330
hahahahaha skąd wy ten cennik wziełyście? wysyłam codziennie po conajmniej 5 listów, za list pol priorytet nie place wiecej niż 5zł!!!!!!!!!!
I nie są to lekkie rzeczy a nie mi wyskakujecie tu jakieś 7zł;/;/


Ostatnio za wysyłkę dziecięcej koszulki poleconym priorytetowym zapłaciłam 7,30 + 1,50 za kopertę.

kup sobie koperty w hurtowni lub na allegro (wychodzi ok. 30-60 gr za sztukę); oczywiście jeśli dużo wysyłasz...

nie wiem co wy macie z tymi priorytetowymi... polecone ekonomiczne też szybko idą (często moi "klienci" dostają przesyłkę następnego dnia, o ile wyślę rano); nie raz miałam tak, że eko szybciej dotarł niż priorytet :)

po co przepłacać?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-05 00:50 przez xanthina.

xanthina, wiadomo, że priorytet idzie szybciej, a jeśli raz się zdarzyło, że ekonomiczny był następnego dnia to kwestia przypadku. tez nie widzę sensu w wysyłaniu priorytetem, bo to tylko dzień dłużej.

ja wysyłam głownie InPostem po szalenstwie cenowym Poczty. Nieprawdą jest, że działają jedynie w duzych miastach, mają coraz szerszy zakres działania. Zawsze jednak prosze kupującego ( zainteresowanego) by poddał mi kod pocztowy z miejscowością, sprawdzam sobie na stronie InPostu czy dzialają i juz. Jesli nie( co zdarza sie rzadko) pozostaje poczta.Zawsze ekonomiczna, najtaniej i tez szybko. A co sądzicie o Paczkomatach? Rowniez podrozeli , ale czy korzystacie?

Cytat
kamila2330
hahahahaha skąd wy ten cennik wziełyście? wysyłam codziennie po conajmniej 5 listów, za list pol priorytet nie place wiecej niż 5zł!!!!!!!!!!
I nie są to lekkie rzeczy a nie mi wyskakujecie tu jakieś 7zł;/;/


http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_przesylka_polecona.html

ceny.. no cóż rosną jak wszędzie, ale dlaczego kobiety z poczty nie mogą być milsze, takie jak np. w spożywczaku :P

Cytat
_chocolate_
ceny.. no cóż rosną jak wszędzie, ale dlaczego kobiety z poczty nie mogą być milsze, takie jak np. w spożywczaku :P

i dlaczego nie zmienią tych głośnych pieczątek na normalne :P

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
sariel
xanthina, wiadomo, że priorytet idzie szybciej, a jeśli raz się zdarzyło, że ekonomiczny był następnego dnia to kwestia przypadku. tez nie widzę sensu w wysyłaniu priorytetem, bo to tylko dzień dłużej.

no wiem, że priorytet idzie szybciej (wszyscy to wiedzą), ale polecone ekonomiczne także idą migiem... i nie zdarzyło mi się to raz, tylko wiele razy...
miałam także sytuację, że priorytet szedł do mnie ok. tygodnia... ostatnio mój chłopak dostał list polecony priorytetowy, który szedł ok. 10 dni... nie wiem co się z nim działo, ale chyba gdzieś zaginął po drodze :)

wysyłam mnóstwo przesyłek, czasem na allegro dostaję szybko komentarz i mnie to dziwi, dlatego wchodzę na śledzenie przesyłek i okazuje się, że faktycznie doszła...

nie widzę sensu dopłacania do priorytetów :) przez dłuższy okres śledziłam moje wysyłki i przesyłki, które są wysyłane do mnie (dużo kupuję na allegro) i doszłam do wniosku, że priorytety kompletnie się nie opłacają... do mnie zarówno eko jak i prio idą tyle samo czasu... :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Placilyscie juz prowizje?