Obecnie rozmawiamy o:

produkty do domu online

gorący temat

Prostowanie włosów

dzisiaj o 7:12

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skarga na poczcie, jaka odpowiedz

10 gru 2012 - 16:02:07

"priorytetowy ekonomiczny. " ??

Skarga na poczcie, jaka odpowiedz

10 gru 2012 - 16:02:48

oj to już przepadło najpewniej, ja nie wyłam inaczej niż listem poleconym lub paczką, zawsze masz coś na potwierdzenie nadania, a w tym wypadku nic, mogą to olać, s*it happens

zweryfikowana
Posty: 232
Ostrzeżenia: 1/5

Skarga na poczcie, jaka odpowiedz

10 gru 2012 - 16:02:51

madziabergiel, można, Pani nie powiedziała że nie mozna, tylko ze moglby byc problem jesli by ta przesyłka nie doszłą.

Skarga na poczcie, jaka odpowiedz

10 gru 2012 - 16:03:33

list priorytetowy ekonomiczny. -nie ma takiego listu , coś ci się pomyliło:)))))))

Skarga na poczcie, jaka odpowiedz

10 gru 2012 - 16:03:45

Cytat
sofia22
dziewzyny mają racje: jeśli chodzi o listy nierejestrowane( niepolecone) to chyba wysyłasz na swoje ryzyko...
ale z innej paczki dziewczyny:ostatnio Pani na poczcie przestrzegła mnie także przed wysyłaniem ciuchów listem poleconym, bo jeśl zaginie i zgłaszasz reklamacje, to tam zaznaczasz co było w tym liscie i jesli był to towar, np ciuchy, a nie dokumenty to oni takiej reklamacji nie uznaja!!! bo od wysyłania towarów są paczki
wiecie coś o tym? serio tak jest?
W regulaminie bodajże pisze, że to mogą być książki, dokumenty itp. Poczytaj sobie na stronie Poczty Polskiej :) Gdziniegdzie już na to patrzą i nawet nie pozwalają wysyłać jeśli rzecz nie jest twarda :)

Skarga na poczcie, jaka odpowiedz

10 gru 2012 - 16:03:58

Cytat
madziabergiel


jesli wgl wyslala,bo jesli taki wyslala to jest nie mozliwe :|D


No może i wysłała, tylko nie wie nawet jak toto się nazywało. Bo pisanie, że wysłała listem priorytetowym ekonomicznym jest tak samo niedorzeczne, jakby napisała, że wysłała paczką listem O_o


Tylko, że my swoje, a ludzie i tak swoje... Nie przetłumaczysz.

Skarga na poczcie, jaka odpowiedz

10 gru 2012 - 16:05:08

Cytat
sofia22
dziewzyny mają racje: jeśli chodzi o listy nierejestrowane( niepolecone) to chyba wysyłasz na swoje ryzyko...
ale z innej paczki dziewczyny:ostatnio Pani na poczcie przestrzegła mnie także przed wysyłaniem ciuchów listem poleconym, bo jeśl zaginie i zgłaszasz reklamacje, to tam zaznaczasz co było w tym liscie i jesli był to towar, np ciuchy, a nie dokumenty to oni takiej reklamacji nie uznaja!!! bo od wysyłania towarów są paczki
wiecie coś o tym? serio tak jest?

a mi w ogóle nic nie wiadomo o tym O.o

Skarga na poczcie, jaka odpowiedz

10 gru 2012 - 16:05:22

nie mam pojęcia czy reklamacje przyjmą w wypadku, gdy był to list niezarejestrowany. tak czy siak, czekaj na odpowiedź. możesz czekać nawet miesiąc, ale myślę, że odpowiedzą na pewno. chociażby, że odmawiają uwzględnienia reklamacji.

zweryfikowana
Posty: 232
Ostrzeżenia: 1/5

Skarga na poczcie, jaka odpowiedz

10 gru 2012 - 16:06:00

Cytat
wzbudzamzaufanie
Cytat
sofia22
dziewzyny mają racje: jeśli chodzi o listy nierejestrowane( niepolecone) to chyba wysyłasz na swoje ryzyko...
ale z innej paczki dziewczyny:ostatnio Pani na poczcie przestrzegła mnie także przed wysyłaniem ciuchów listem poleconym, bo jeśl zaginie i zgłaszasz reklamacje, to tam zaznaczasz co było w tym liscie i jesli był to towar, np ciuchy, a nie dokumenty to oni takiej reklamacji nie uznaja!!! bo od wysyłania towarów są paczki
wiecie coś o tym? serio tak jest?
W regulaminie bodajże pisze, że to mogą być książki, dokumenty itp. Poczytaj sobie na stronie Poczty Polskiej :) Gdziniegdzie już na to patrzą i nawet nie pozwalają wysyłać jeśli rzecz nie jest twarda :)

właśnie: czyli jeśli wszystkie (prawie) tak wysyłamy,to jeśli list z np sweterkiem zaginie to mogą takiej reklamacji nie uznać, tak?

zweryfikowana
Posty: 1.032
Ostrzeżenia: 2/5

Skarga na poczcie, jaka odpowiedz

10 gru 2012 - 16:06:17

Cytat
madziutex
Cytat
madziabergiel


jesli wgl wyslala,bo jesli taki wyslala to jest nie mozliwe :|D


No może i wysłała, tylko nie wie nawet jak toto się nazywało. Bo pisanie, że wysłała listem priorytetowym ekonomicznym jest tak samo niedorzeczne, jakby napisała, że wysłała paczką listem O_o


Tylko, że my swoje, a ludzie i tak swoje... Nie przetłumaczysz.

yhym:)

Skarga na poczcie, jaka odpowiedz

10 gru 2012 - 16:06:52

Cytat
martys1602
dziwne, że wysłałaś takim listem... przecież to bardzo duże prawdopodobieństwo, że zginie... list niezarejestrowany czyli tak jakbyś go nie wysłała

Dokładnie,teraz to już nic nie zrobisz. Masz nauczkę,żeby zawsze wysyłać poleconym.

Skarga na poczcie, jaka odpowiedz

10 gru 2012 - 16:07:10

Cytat
captain333
Cytat
sofia22
dziewzyny mają racje: jeśli chodzi o listy nierejestrowane( niepolecone) to chyba wysyłasz na swoje ryzyko...
ale z innej paczki dziewczyny:ostatnio Pani na poczcie przestrzegła mnie także przed wysyłaniem ciuchów listem poleconym, bo jeśl zaginie i zgłaszasz reklamacje, to tam zaznaczasz co było w tym liscie i jesli był to towar, np ciuchy, a nie dokumenty to oni takiej reklamacji nie uznaja!!! bo od wysyłania towarów są paczki
wiecie coś o tym? serio tak jest?

a mi w ogóle nic nie wiadomo o tym O.o
ja wysyłałam biżuterię listem poleconym i reklamację mi uwzględnili. na poczcie również nikt mi nic nie mówił na ten temat.

Skarga na poczcie, jaka odpowiedz

10 gru 2012 - 16:07:41

moja sis pisala skarge po 2 tyg otrzymala odp ze dalej 'prowadza sledztwo' odnosnie zaginionej paczki , po drugich 2 tyg czyli po miesiacu dostala zwrot pieniazków za przesyłkę ok 120 zł +kase za przesyłkę.
* sorki źle sie wyslowiłam to nie paczka tylko list polecony priorytetowy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-10 16:10 przez niXeee.

Skarga na poczcie, jaka odpowiedz

10 gru 2012 - 16:09:48

Cytat
sofia22
Cytat
wzbudzamzaufanie
Cytat
sofia22
dziewzyny mają racje: jeśli chodzi o listy nierejestrowane( niepolecone) to chyba wysyłasz na swoje ryzyko...
ale z innej paczki dziewczyny:ostatnio Pani na poczcie przestrzegła mnie także przed wysyłaniem ciuchów listem poleconym, bo jeśl zaginie i zgłaszasz reklamacje, to tam zaznaczasz co było w tym liscie i jesli był to towar, np ciuchy, a nie dokumenty to oni takiej reklamacji nie uznaja!!! bo od wysyłania towarów są paczki
wiecie coś o tym? serio tak jest?
W regulaminie bodajże pisze, że to mogą być książki, dokumenty itp. Poczytaj sobie na stronie Poczty Polskiej :) Gdziniegdzie już na to patrzą i nawet nie pozwalają wysyłać jeśli rzecz nie jest twarda :)


właśnie: czyli jeśli wszystkie (prawie) tak wysyłamy,to jeśli list z np sweterkiem zaginie to mogą takiej reklamacji nie uznać, tak?
Tego nie wiem.
Mi nie pozwalają wysyłać,m gdy koperta z zawartością jest gruba, bo mówią, że listonosz ma nie wygodnie, ale takie do mnie przychodzą.

Poczta pisze: "Zawartość przesyłek poleconych mogą stanowić oprócz korespondencji, dokumenty, prasa, książki oraz drobne przedmioty dopuszczone do przewozu pocztowego . W przesyłkach poleconych nie można przesyłać pieniędzy, papierów wartościowych na okaziciela i przedmiotów wartościowych."



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-10 16:10 przez wzbudzamzaufanie.

Skarga na poczcie, jaka odpowiedz

10 gru 2012 - 16:09:57

Nie da się napisać skargi na zwykły list! rozbraja mnie nie odróżnianie priorytetu od poleconego... Ale priorytetowy ekonomiczny jeszcze nie słyszałam hehehehe. No ale niestety mimo , że jest to takie oczywiste to i ja dostałam ostatnio zwykłą przesyłkę z szafy, a ja zapłaciłam za polecony...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zwrot w media markt, pomocy !