Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

11 minut temu

sprawdzony stomatolog

15 minut temu

sklep detailingowy

39 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

domowa depilacja IPL

04 gru 2012 - 00:22:01

Metoda depilacją IPL w salonach kosmetycznych to wielka strata pieniędzy, ponieważ efekt nie jest na zawsze, włoski potrafią odrosnąc po 2 miesiącach. Kobiety piszą ze wydawały po 3 tys, mialy kilkanaście zabiegów i teraz płaczą, bo wszystko powróciło.
Metoda laserem diodowym jest skuteczna, ale niestety bardzo droga.

Postanowiłam kupić sobie laser IPL - domowy. Oczywiście zabieg trzeba powtarzać co jakiś czas, ale oszczędzasz bardzo bardzo dużo w porównaniu jakbyś to miała zrobić w salonie.

Mam na oku te dwa lasery, może któraś miała z nimi styczność i mi doradzi.


1. REMINGTON IPL6000 i-Light Pro ( widzialam pol reku temu w media markt) cena od 1100 zł - do 1300 zł

-Wysoka moc (7–8 J/cm2)
-Żywotność żarówki wynosi 1500 impulsów światła
-Zestaw zawiera 3 żarówki

Żarówki do kupienia oddzielnie kosztuje 100 zł, tylko nie mam pojęcia na ile by mi jedna starczyła... mam spory problem z wloskami, chcialabym laseru użyć to nóg ( długich nóg), bikini oraz rąk


2. Philips SC2001/01 Lumea depilator IPL cena 500 zł na all ( ta cena bardziej mi odpowiada niż za drogi remington.. jednak jakość się liczy)

Bateria: litowo-jonowa
Częstotliwość: 50–60 Hz
Moc: 7.5 W
Napięcie: 100–240 V
Poziom światła: 2-6.5 J/cm² >570 nm

I ten jesto tyle dobry, że chyba nie trzeba kupywać żarówek... zaraz jeszcze będe czytac instrukcję, ale narazie nic takiego nie znalazłam.



3. RIO IPL 8000 DVD PL 2LATA Gw 1300 zł

Wymienna lampa z wysokowydajną żarówką wystarcza na ok. 40.000 naświetlań
-Duża powierzchnia naświetlania, rozmiar sondy: 35 x 14 mm (490 mm2)
-Długość fali (spektrum): 560 - 1100 nm
-5 poziomów mocy
-Dostarczana energia: 19,1 J (pojedynczy błysk)

-cena lampy : 340zł :( ( z tym że lampa REMINGTONa tylko 1500 impulsów)



4. Jest jeszcze firma polecana SILK'N ale ja już zgłupiałam (: ( ten też kosztuje ponad 1000 zł)

Czy któras potrafi pomoc w tym temacie ? :(



Zmieniany 7 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-04 01:04 przez kara2606.

domowa depilacja IPL

04 gru 2012 - 00:24:33

niestety nie mam pojęcia o czym Ty do mnie mówisz ;P

domowa depilacja IPL

04 gru 2012 - 00:25:30

Cytat
jagodzian
niestety nie mam pojęcia o czym Ty do mnie mówisz ;P

zazdroszczę , że nie masz potrzeby dowiadywania się co to jest hehe :)

domowa depilacja IPL

04 gru 2012 - 00:27:27

Cytat
kara2606
Cytat
jagodzian
niestety nie mam pojęcia o czym Ty do mnie mówisz ;P

zazdroszczę , że nie masz potrzeby dowiadywania się co to jest hehe :)

uwierz, że potrzebę to mam, ale już brak mi sił ;P

domowa depilacja IPL

04 gru 2012 - 00:37:16

kurcze, chetnie sie sama dowiem, zastanawialam sie nad tym :) fajnie by bylo miec wiecznie gladkie nogi :)
obiecaj ze jak kupisz i wypróbujesz to dasz znac ;>

domowa depilacja IPL

04 gru 2012 - 00:43:04

Cytat
richie112
kurcze, chetnie sie sama dowiem, zastanawialam sie nad tym :) fajnie by bylo miec wiecznie gladkie nogi :)
obiecaj ze jak kupisz i wypróbujesz to dasz znac ;>

hehe dobra, tylko najpierw ktos mi musi doradzić :)
domowy laser o dobra rzecz jesli ktos ma problem ( ja np nie mogę uzywac depilatorow ani depilacji woskiem) po maszynce mam tez tragedie na nogach :|

Znalazlam taką wypowiedź, ale dziewczyna nie napisala jaki laser ma :

Mam domowy laser IPL i nigdy nie poszlabym na zabiegi tym laserem do kosmetyczki ze wzgledu na tymczasowy efekt. Wloski znikaja bardzo ladnie i nogi, pachy i bikini wygladaja wprost przepieknie, jak u dziecka )) skora robi sie delikatna i wreszcie ladnego zdrowego koloru, dodam ze ja mam bardzo duze problemy z owlosieniem na lydkach i ani wosk ani depilator elektryczny nie dawaly sobie z nim rady.

Odkad mam swoj domowy laser, stalam sie bardziej pewna siebie i poprostu pokochalam swoje nogi - brzmi jak z reklamy ale uwolnilam sie od swoich kompleksow

Niestety efekt jest krotkotrwaly bo tylko 2 miesiace po serii zabiegow, a w instrukcji obslugi pisza zeby powtarzac przynajmniej raz w miesiacu zeby efekty sie utrzymaly, wydaje mi sie ze raz na dwa tygodnie to minimum, ale przynajmniej jest pewnosc ze nic nie odrosnie

Takze do kosmetyczki nie polecam chodzic bo efekt tymczasowy i szkoda pieniedzy, ale domowy laser (oczywiscie nie kazdy sie nadaje bo sa takie ktore podobno sa zbyt slabe) jak najbardziej!!!

domowa depilacja IPL

04 gru 2012 - 00:44:42

super! szkoda ze nie mam za duzo kasy ;d

domowa depilacja IPL

04 gru 2012 - 00:46:29

mysle, ze zapoluj najpierw na depilacje ipl na portalach typu grupon, tam czesto sa ofety na to i to dosc tanio.
ja jakis czas temu kupowalam i placilam 170 zl za trzy zabiegi na bikini, a za 3 zabiegi na lydki 200 zl (w dwoch roznych salonach). widywalam tez pozniej ofety za 100 za 3 zabiegi.
na bikini poszlam raz, za bardzo bolalo. po ipl wlosy wypadaja stopniowo, nie wszytskie naraz, po ok20-30% wlosow za jednym razem. w tych miejsach w ktorych wypadly po jednym zabiegu nie odrosly mi do teraz, a minal rok.
na lydki poszlam 3 razy, wlosow wypadlo mi niewiele, ale za to pozbylam sie innego uciazliwego problemu. mianowicie od 14 roku zycia zmagalam sie z wrastajacymi wlosami na lydkach, mialam cale lydki w czerwonych strupkach/krostkach. po tych 3 zabiegach przeszlo, juz mi nic ni wrasta. potem nie mialam pieniedzy na wykonanie dalszych zabiegow, a poza tym nie widzialam sensu, skoro po 3 wypadlo wlosow nieduzo, bol byl coraz gorszy, a pozbylam sie mojego nojwiekszego problemu.

w kazdym razie, zapoluj na gruponie, pojsc do salonu i po ok miesiacu (po tylu wypadaja wlosy, wczesniej trzeba sie ciagle golic) zobaczysz jakie efekty Ci w ogole daje IPL, bo bywaja one rozne na roznych czesciach ciala, po zabiegach w roznych salonach, itp.

domowa depilacja IPL

04 gru 2012 - 00:47:33

500zł to bym dala na taki laser, ale 1100 to juz troche przesada :(
majszownik - ale 500 zl wystarczy wtedy na mniej wiecej 6 zabiegów, a jak masz taki ipl w domu to o wiele dluzej mozesz go uzytkowac



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-04 00:49 przez richie112.

domowa depilacja IPL

04 gru 2012 - 00:56:55

Cytat
richie112
500zł to bym dala na taki laser, ale 1100 to juz troche przesada :(
majszownik - ale 500 zl wystarczy wtedy na mniej wiecej 6 zabiegów, a jak masz taki ipl w domu to o wiele dluzej mozesz go uzytkowac

NO WLASNIE. Więc prosze nie proponować mi zabiegow w salonach, bylam dwa razy i DZIĘKUJE BARDZO. Jak ja bym miała ich salon odwiedzic 15 razy ( bo mi tak powiedzialy) za jedną nogę 100 zł to wydalabym 15x200 zł= 3000 zł !!! Nawet dziewcyzna ktora byla na kursie, bo robila zabiegi u siebie w salonie, spytała się czy to działą, odpowiedzieli: "Musi w to panie wierzyć". I bardzo dużo ludzi w tym ja, nie poleca robienia tego w salonach, bo to naprawde strata kasy :) Lepiej kupić domowy, zaplacicie mniej a korzystać z tego możecie do końca życia :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-04 01:06 przez kara2606.

domowa depilacja IPL

04 gru 2012 - 08:37:48

Hej. Ja uważam że robienie sobie samemu lasera to mega zły pomysł. lepiej iść do specjalisty i nie mam na myśli kosmetyczki ale normalnego learza który się zna na tym co robi z laserem. a za tysiaka u mnie w klinice.... to sorry. całe giry bym zrobiła Tobie 3 razy.

domowa depilacja IPL

04 gru 2012 - 08:51:38

Cytat
Micahella
Hej. Ja uważam że robienie sobie samemu lasera to mega zły pomysł. lepiej iść do specjalisty i nie mam na myśli kosmetyczki ale normalnego learza który się zna na tym co robi z laserem. a za tysiaka u mnie w klinice.... to sorry. całe giry bym zrobiła Tobie 3 razy.

eh następna mądra :P
lekarz specjalista nie zajmuje sie laserami tak badziewnymi jak IPL -_- Lekarze robią depilacje, ale zazwyczj laserami diodowymi.

Po pierwsze nie mam gir, a po drugie jeśli mowisz ze 3 razy, to masz na mysl laser diodowy. Ja depiluje brzuch laserem diodowym, jeden zabieg kosztuje mnie 200 zł a zabiegow musialam miec juz 5

u mnie nogi jeden zabieg laserem diodowym kosztują 700 lub 800 zł i bym rowniez potrzebowała tych zabiegow 5. Więc jak pisalam laser diodowy jest dla mnie za drogi



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-04 08:52 przez kara2606.

domowa depilacja IPL

04 gru 2012 - 09:14:29

hmm... U nas jest lekarz specjalista i pracujemy na laserze fotona. Naprawdę nie ma lepszego. Nie tyle jestem "następną mądrą" (aczkolwiek dziękuję za komplement :D ) co raczej wiem o czym mówię. A włoski znajdują się w różnej fazie wzrostu i dlatego zabieg laserowy się powtarza przeciez.. I wierz mi, że w mojej klinice są takie ceny :) I bardzo Cię przepraszam za te giry...

domowa depilacja IPL

04 gru 2012 - 09:28:12

szczerze ? kupiła bym ten najtańszy, sprawdziła bym czy to mi odpowiada, jak się sprawdza, po czasie możesz wymienić na lepszy a może nie bedzie takiej potrzeby... zaintrygowałaś mnie :d mozna sobie tym zrobić krzywdę ? popalić skore czy coś ? na jakiej zasadzie to działa ?

domowa depilacja IPL

04 gru 2012 - 09:32:39

Cytat
Micahella
hmm... U nas jest lekarz specjalista i pracujemy na laserze fotona. Naprawdę nie ma lepszego. Nie tyle jestem "następną mądrą" (aczkolwiek dziękuję za komplement :D ) co raczej wiem o czym mówię. A włoski znajdują się w różnej fazie wzrostu i dlatego zabieg laserowy się powtarza przeciez.. I wierz mi, że w mojej klinice są takie ceny :) I bardzo Cię przepraszam za te giry...

myślalam ze nie odrozniasz IPL od diodowego :P

No u mnie nic nie znalazlam zeby jaki kolwiek lekarz robil takie zabiegi, u mnie w miescie tylko dwa salony są z diodowym laseremi ceny podobne... i kilka z tym IPL :|

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

szpital - warszawa