Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sens Zycia

15 lis 2012 - 15:10:39

Dzisiaj troche filozoficznie. Zastanawialyscie sie nad sensem swojego zycia? Napewno wiele razy , miec dobra prace , zakochac sie bezgranicznie, zalozyc rodzine i zyc pelnia zycia. Jaki jest sens naszego zycia? Skoro i tak umieramy , skoro nasz mozg i nasze serce w stanie zwanym smiercia przestaja funkcjonowac. A co jezeli po smierci nic nie ma ? Kompletna pustka , nicosc wszechorganiajaca nasza swiadomosc , zadnego nieba czy piekla. Wiele z was zapewne zastaniawolo sie wiele razy po co JA tutaj zyje. Niewiemy czym tak naprawde jest zycie, wiemy tylko ze plynie. Jak zyc spytacie sie? Tak aby przezyc. Wyobraz sobie ze dzisiaj nie ma telewizji, internetu , samochodow , samolotow , komorek. Jak bys spedzala wolny czas? Wyjscie do lasu,parku? Rozmowa z druga polowa? Plotki z przyjaciolka? Czy kreujac swoja podswiadomosc dazymy do samounicestwienia swojej swiadomosci. Wyobrazcie sobie zbiorowe samobojstwo wszystkich ludzi na swiecie zazywajacych trucizne. Zycie to siec w ktora zostalismy zlapani; kobiety, mezczyzni , zwierzeta , mikroorganizmy zyja. Zycie nie jest darem jak proboja nam wmowic duchowni. Zycie to czas a czas to zycie. Rodzimy sie , umieramy. Znajomy psychiatra z ktorym rozmawialem na ten temat powiedzial mi ze zycie w rzeczywistosci nie ma sensu, jestesmy skazani na wymarcie, i nikt po nas nie zaplacze. Zyje sie tylko raz, czlowiek zlapany w siec zycia proboje sie w nim odnalezc, nie musisz pracowac i miec piekny dom. Rownie dobrze mozesz mieszkac w przytulku. Skrajny minimalizm to rzadkosc w dzisiejszym swiecie. Swiatem rzadzi radykalny hedonizm, konsumpcjonizm posunietu do wrecz gigantycznych rozmariow. Kult pienadza! Kult seksu! Wladza kazdej masci majaca nas zwyklych szarakow za nic. Obudzmy sie z letargu. Korzystajmy z zycia. Po to jest zycie by korzystac zen, i do tego was namawiam. Podpisano; Wasz serdeczny przyjaciel Lolo.

Sens Zycia

15 lis 2012 - 15:12:32

Nawt tego nie czytam jak zobaczyłam 'AUTORA"

Sens Zycia

15 lis 2012 - 15:13:17

A Ty znowu nabiłeś bonia... Pisałyśmy Ci, żebyś tego nie robił. Pozdrowionka dla Twojego psychiatry, mądry człowiek, zgadzam się z nim.

Sens Zycia

15 lis 2012 - 15:13:37

hahaa:D nie zwróciłam uwagi na autora wątku :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-15 15:14 przez pttysia.

Sens Zycia

15 lis 2012 - 15:14:45

No i co, że umiermay. Zawsze można oddac organy i komuś w ten sposób pomóc. Nie uważasz.
To, że mamy dzieci i wychowujemy je jak najlepiej umiemy może przyczynić się do rozwoju świata w dziedzinie nauki, techniki. Może mój syn wymyśli lekarstwo na AIDS albo raka.
Nie uważasz, że w ten sposób trochę przyczynię się do zmiany świata?

Sens Zycia

15 lis 2012 - 15:15:53

Jakby miało sens, to byś tu nie siedział -_-

Sens Zycia

15 lis 2012 - 15:16:37

Cytat
rikarika
Jakby miało sens, to byś tu nie siedział -_-

Niektórzy wyznają kult rajstop!
A i na koniec proponuję obejrzeć "Sens życia" według Monty Pythona.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-15 15:17 przez kiciek1985.

niezweryfikowana
Posty: 1.046
Ostrzeżenia: 1/5

Sens Zycia

15 lis 2012 - 15:17:55

Trzeba zyc tak aby z zycia byc zadowolonym, kazdy na swoj sposob, kazdego co innego cieszy, kazdy ma inne cele pragnienia, i kazdy w inny sposob czuje sie spelniony. Kazdy ma swoje zycie i to jest jego indywidualna sprawa jak nim pokieruje, dlatego bez sensu watek skoro kazdy inaczej wszystko postrzega, a po co sie klocic.

Sens Zycia

15 lis 2012 - 15:18:14

Lolo życie to nie bajka. Jest takie powiedzenie: ,,żyj tak jakby każdy dzień miałby być Twoim ostatnim". Nie jest to jednoznaczne, gdyż dla każdego człowieka czerpanie z życia garsciami oznacza coś innego. Piszesz ,,żyjemy tylko raz". Tego nie możesz wiedzieć. Ja wierze, że nie tylko raz.
Porzucić konsumpcyjne życie i latać boso po trawie? Nie dla mnie. Dlatego, że to żadna przyjemność. Każdemu człowieku co innego sprawia radość.
A w ogóle to czemu wpadłeś w taki ton. Czyżby problemy z własną egzystencją?:)
Laska Cie zostawiła? Nie bój żaby. Tego kwiatu pół światu;)

Cytat
madziutex
A Ty znowu nabiłeś bonia... Pisałyśmy Ci, żebyś tego nie robił. Pozdrowionka dla Twojego psychiatry, mądry człowiek, zgadzam się z nim.


Kocham Cie:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-15 15:19 przez alpina.

Sens Zycia

15 lis 2012 - 15:21:16

Wyjścia do parku, czy lasu są świetne, a rozmowy z ludźmi, nie przez neta są fajne;)A sens życia?Żyć i czerpać z niego jak najwięcej, garściami i ładować do plecaka;)A czy jest coś 'po'?Nikt nie wie, przekonamy się po śmierci.

zweryfikowana
Posty: 4.735
Ostrzeżenia: 1/5

Sens Zycia

15 lis 2012 - 15:23:17

Życie nie ma sensu. Idę się zabić.

Sens Zycia

15 lis 2012 - 15:25:47

Cytat
LatoNaKombajnie
Życie nie ma sensu. Idę się zabić.

Śmierć też nie ma sensu ;p nic nie ma sensu...

zweryfikowana
Posty: 4.735
Ostrzeżenia: 1/5

Sens Zycia

15 lis 2012 - 15:26:58

Cytat
rikarika
Śmierć też nie ma sensu ;p nic nie ma sensu...

A skoro nic nie ma sensu to czy jest sens o tym gadać? Co za bezsens.

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Sens Zycia

15 lis 2012 - 15:29:00

e to nawet mi sie nie chce czytac tych teorii

Sens Zycia

15 lis 2012 - 15:30:52

Kombajn - rzuć się pod kombajn.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

bezplatne pomiary skladu ciala siedlce sokolow podlaski