Obecnie rozmawiamy o:

informacje o żywieniu

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

MYCIE WŁOSÓW PRZED WYJŚCIEM

10 lis 2012 - 14:27:49

i mama ma racje.
nie myje wlosow przed wyjsciem, chyba ze w jakies sytuacji podramkowej,
zawsze staram sie odczekac, te 4-5 h - tak jak napisałaś.
i każdemu tak radze,
teraz byc moze nie odczuwa sie skutkow, ale za pare/parenaście lat zaczna sie problemy

MYCIE WŁOSÓW PRZED WYJŚCIEM

10 lis 2012 - 14:34:34

Jak myjesz włosy przed samym wyjściem, to pozbawiasz je ochrony. Dodatkowo możesz porazić sobie nerw twarzowy i mieć sparaliżowane mięśnie twarzy, ale to chyba są skrajne przypadki, jak stoisz w jakimś przeciągu z mokrymi włosami itd..
Osobiście sama myje przed wyjściem ..

MYCIE WŁOSÓW PRZED WYJŚCIEM

10 lis 2012 - 14:35:50

Ja również myję rano włosy,dopiero wtedy mogę spokojnie wyjść z domu,
ale robię to tak,że biorę prysznic,myję włoski potem je susze,maluje się prostuje włosy

i dopiero wtedy wychodzę,więc przez ten czas gdy się maluje włoski sobie
spokojnie zdąrzą doschnąć i wszystko jest okej ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-10 14:36 przez paparaci.

MYCIE WŁOSÓW PRZED WYJŚCIEM

10 lis 2012 - 14:38:27

Myję włosy rano, bo się przetłuszczają i nie mam innego wyjścia. Robię tak od iluś lat, zawsze suszę suszarką ;)

MYCIE WŁOSÓW PRZED WYJŚCIEM

10 lis 2012 - 14:42:20

Mycie moich włosów przed spaniem, żeby rano tego nie robić nie ma sensu bo wyglądają jeszcze gorzej. Mi mam też zawsze powtarza żeby nie wychodzić od razu ze świeżo umytymi włosami. Skóra głowy i włosy nie wysuszą się tak dokładnie więc lepiej odczekać trochę, ja i tak zakładam czapkę więc mam problem z głowy, a twoje zatoki mają wiele z tym wspólnego, czy bóle głowy.

MYCIE WŁOSÓW PRZED WYJŚCIEM

10 lis 2012 - 14:46:08

Jak czytam że od wyjścia na dwór z mokrymi włosami można zachorować na zapalenie opon mózgowych to załamuje mnie głupota ludzi którzy to piszą. To nieprawda. Zapalenie opon mózgowych wywołują bakterie lub wirusy! NIGDY NIE ZACHORUJESZ NA ZAPALENIE OPON MÓZGOWYCH WYCHODZĄC Z MOKRĄ GŁOWĄ Z DOMU!!!!!!!!!!!

MYCIE WŁOSÓW PRZED WYJŚCIEM

10 lis 2012 - 14:50:58

Jeśli wychodzę z domu wcześnie (6-8 rano), to myję włosy wieczorem. Szkoda mi czasu, ale też mnie zawsze uczyli żeby nie wychodzić z rozgrzaną głową na mróz, przecież przez głowę ucieka najwięcej ciepła. A jak na świeżo umyte i wysuszone włosy założę czapkę to wtedy dopiero wyglądam jak kupka nieszczęścia;) Za to jeśli wychodzę później i myję je przed wyjściem to faktycznie tak rozplanowuję sobie czas, żeby głowa mi "ostygła" zanim wyjdę, czyli najpierw myję i suszę włosy a dopiero później robię całą resztę, tzn. szykuję i prasuję ubrania, maluję się, zazwyczaj też jem zanim wyjdę:) Więc włosy mi już trochę ochłoną. Ale jeżeli wypadnie mi jakieś nagłe wyjście i mam pół godziny żeby się zebrać i muszę te włosy odświeżyć to wtedy po suszeniu odczekuję kilka minut i je prostuję- wtedy cała pozostała wilgoć z nich odparowuje i jest ok:)

Dla osób, które koniecznie muszą rano myć włosy- może zaopatrzcie się w suchy szampon? Wtedy włosy będą świeże a głowa sucha:)

MYCIE WŁOSÓW PRZED WYJŚCIEM

10 lis 2012 - 14:53:07

Ja zawsze myję wieczorem.
Twoja mama ma rację, zimą wyszłam parę razy z mokrymi włosami i dostałam zapalenia zatok, z którego leczyłam się prawie miesiąc, nie warto :)

MYCIE WŁOSÓW PRZED WYJŚCIEM

10 lis 2012 - 14:53:12

Cytat
MoniqueJulie
Cytat
Justysia_q
jak wieczorem umyjesz włosy i nie pójdziesz z mokrymi spać, tylko z suchymi, ułożonymi to rano tylko będą do ułożenia. Poza tym zawsze "nierówności" powstałe po spaniu możesz np. wyprostować prostownicą, ewentualnie lekko zamoczyć kosmyk i wysuszyć.

niestety nie do końca masz racje, może Twoje włosy nie sprawiają problemów, ale moje np bardzo się przetłuszczają, jak umyję je wieczorem i wysuszę to rano od głowy mam przetłuszczone - czyli już nieświeże, a w takich włosach czuję się niekomfortowo, w dodatku są w takim stanie że nie da się ich ułożyć tak jak zawsze mi się układają po myciu, więc taka opcja odpada.

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

MYCIE WŁOSÓW PRZED WYJŚCIEM

10 lis 2012 - 15:00:06

Twoja mama ma rację. Ja przez ten sposób w podstawówce nabawiłam się zapalenia zatop, które odnawiają mi się od tego czasu. A nie mam już naście lat... Także trwa to wiele lat i żaden laryngolog nie jest w stanie wyleczyć całkowicie choroby, która zawsze odnawia się na jesień i zimę i męczy strasznie. A więc nie radze myć głowy przed wyjściem. Bo nie grozi tylko zapalenie zatok ale także zapalenie opon mózgowych...

Cytat
minx19
Jak czytam że od wyjścia na dwór z mokrymi włosami można zachorować na zapalenie opon mózgowych to załamuje mnie głupota ludzi którzy to piszą. To nieprawda. Zapalenie opon mózgowych wywołują bakterie lub wirusy! NIGDY NIE ZACHORUJESZ NA ZAPALENIE OPON MÓZGOWYCH WYCHODZĄC Z MOKRĄ GŁOWĄ Z DOMU!!!!!!!!!!!

Przykro mi kochana, ale nie do końca masz rację. Zapalenie opon mózgowych wywołane jest bakteriami lub wirusami, ale zapalenie zatok bardzo łatwo może przerodzić się w zapalenie opon mózgowych. Więc niedaleka droga.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-10 15:03 przez agawera92.

MYCIE WŁOSÓW PRZED WYJŚCIEM

10 lis 2012 - 15:02:12

ja myję kiedy mi się chce i nie zważam na porę dnia czy to rano czy wieczorem

zweryfikowana
Posty: 87
Ostrzeżenia: 1/5

MYCIE WŁOSÓW PRZED WYJŚCIEM

10 lis 2012 - 15:02:21

Ja przed wyjściem używam suchego szamponu z Isany, jest super;d

niezweryfikowana
Posty: 74
Ostrzeżenia: 1/5

MYCIE WŁOSÓW PRZED WYJŚCIEM

10 lis 2012 - 15:05:32

no mama ma racje, nawet jak wysuszysz głowe, to skóra głowy jest jeszcze przez jakiś czas wilgotna, i w efekcie powstają różne choroby,nie jest powiedziane, że od razu, powikłania wychodzą nawet po paru latach. Miała taka najomą, która tak robiła, zapalenie opon mózgowych po jakimś czasie ale nie tylko przez to, w afekcie po jakimś czasie nie wyleczone i dupa. Nie polecam. A jak masz impreze to może umyj głowe w dzień, albo rano i na wieczór bedzie git.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-10 15:06 przez ola2224.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wargi sromowe mniejsze większe od większych