Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:57:59

Cytat
samanta1989
no i jesli twierdzicie ze oszukuje to same sobie sprawdzcie to na poczcie
i wtedy piszcie ze faktycznie was oszukałam :)
i wtedy nie bede sie "burzyc"

Nikt nie twierdzi, że oszukujesz. Mówimy tylko, że informacja taka już się kiedyś pojawiła i nie weszła w życie, więc może i tym razem wprowadzenie tej ustawy ucichnie i okaże się, że niepotrzebnie było przedwcześnie denerwować się tą likwidacją gabarytu B :)

Jak wejdzie ta ustawa, to InPost na pewno zrobi konkurencję. Nawet przez paczkomaty będzie się bardziej opłacało wysyłać.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:59:05

O niee mam nadzieję że to nie wejdzie w życie :/

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:01:12

Cytat
Tala8989
Cytat
Zuziaczek
A ja zawsze pakuje przy babeczkach na poczcie ciuchy do koperty bo tak mi wygodnie i zadna mi nigdy nie zwrocila uwagi, ze nie powinnam ich wysylac listem!

Ja to samo, pakuje ile wlezie, byle by wagi określonej dla listu nie przekroczyło i tyle, nikt mi nigdy nic nie powiedział. Co za różnica co w kopercie? Wagę ma odpowiednią i tyle. Jeżeli zakładają, że w kopercie można wysłać coś powiedzmy do 1kg tzn, że mogę wsadzić do niej wszystko co się mieści w tym przedziale...

Polecony jest to 2 kilogramów, więc ciekawe, jak oni sobie wyobrażają wysyłanie 2kg dokumentów i to jeszcze w gabarycie A :D

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:01:39

Cytat
samanta1989

jaką wartość podaje się przy przesyłkach z zadeklarowaną wartością ma to jakieś znaczenie?

Jak przesyłka zaginie to zwracają Ci tyle, ile było wpisane ;) więc dla rzeczy droższych niż 130 zł to warto wysyłać w ten sposób. Bo za zaginiony list ( polecony) zwracają właśnie chyba max 130 zł.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 13:02 przez lmonika.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:03:12

lipa,ciagle coś zmieniają na naszą naniekorzyść

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:05:22

Nie spazmujmy ;)
Takie coś miało wejść już dawno temu, co roku słyszę tę samą bejeczkę i nadal wysyłam wszystko poleconymi ;)
Nie dajmy się zwariować. Przyjmijmy to spokojnie :)

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:06:22

Cytat
slodkabrunetka77
najlepiej to idzcie do pracy i kupujcie normalnie ubrania w sklepie to nie bedziecie mialy z tmy problemu :)
tez sprzedawalam , wymienialam sie ale tak naprawde to to sie nie oplaca i jeszcze sie traci na tym , no ale zawsze zauroczenie ciuszkiem zwyciezy :)

Patrząc na Twoja szafę to u Ciebie zakupów na pewno nie opłaca się robić:) Zauroczenia jakimkolwiek ciuszkiem też nie musimy się obawiać:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 13:07 przez MajkaaaxDxD.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:07:04

Cytat
16kaja16
... list polecony wartościowy kosztuje 1 zł więcej jeśli wpiszesz wartość 50 zł. gdyby rzeczywiście zaginął no to zwracają więcej kasy niż przy zwykłym poleconym bo tu jest wartość.

Jeśli wpiszesz wartość 50 złotych to wypłacą Ci 50 złotych i ani grosza więcej. W przypadku zaginięcia za list polecony bez podanej wartości, jest wypłacana kwota lekko ponad 120 złotych, jeśli oczywiście podasz wartość w reklamacji większą np. 200zł.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:09:49

Cytat
lmonika
Cytat
samanta1989

jaką wartość podaje się przy przesyłkach z zadeklarowaną wartością ma to jakieś znaczenie?

Jak przesyłka zaginie to zwracają Ci tyle, ile było wpisane ;) więc dla rzeczy droższych niż 130 zł to warto wysyłać w ten sposób. Bo za zaginiony list ( polecony) zwracają właśnie chyba max 130 zł.

1-50 zł dopłacasz 1 zł więc wiadomo , że lepiej wpisać 50 zł . później do 100 dopłacasz chyba 2 zł. ja zawsze wpisuje 50 zł . no chyba, ze wysyłasz jakiś telefon to pewnie warto wpisać większą sumę.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:10:56

"Rząd kończy już prace nad ustawą Prawo pocztowe. Wkrótce powinna trafić do Parlamentu, więc – zdaniem Magdaleny Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej – termin otwarcia rynku pocztowego nie jest zagrożony. To oznacza, że od 1 stycznia 2013 roku inni operatory pocztowi, oprócz Poczty Polskiej, będą mogli dostarczać listy ważące do 50 gramów." I dlatego tez Poczta bedzie teraz kombinować, wejda na rynek nowe firmy. Pracuje na Poczcie i wiem co tam sie dzieje... Koszmar - dlatego tez sie zwalniam.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:13:28

Cytat
bezrobotny_frajer
Cytat
16kaja16
... list polecony wartościowy kosztuje 1 zł więcej jeśli wpiszesz wartość 50 zł. gdyby rzeczywiście zaginął no to zwracają więcej kasy niż przy zwykłym poleconym bo tu jest wartość.

Jeśli wpiszesz wartość 50 złotych to wypłacą Ci 50 złotych i ani grosza więcej. W przypadku zaginięcia za list polecony bez podanej wartości, jest wypłacana kwota lekko ponad 120 złotych, jeśli oczywiście podasz wartość w reklamacji większą np. 200zł.

to bezsensu. dopłacać złotówkę bo nie chcą wysyłać zwykłym poleconym a żadna to korzyść dla nas.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:14:07

Mi to wygląda na to, że zostanie wycofany gabaryt B listów i zostanie tylko A a tam ciuchów nie zmieścisz

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:14:11

Cytat
mimka312
"Rząd kończy już prace nad ustawą Prawo pocztowe. Wkrótce powinna trafić do Parlamentu, więc – zdaniem Magdaleny Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej – termin otwarcia rynku pocztowego nie jest zagrożony. To oznacza, że od 1 stycznia 2013 roku inni operatory pocztowi, oprócz Poczty Polskiej, będą mogli dostarczać listy ważące do 50 gramów." I dlatego tez Poczta bedzie teraz kombinować, wejda na rynek nowe firmy. Pracuje na Poczcie i wiem co tam sie dzieje... Koszmar - dlatego tez sie zwalniam.

a wiesz może cos o tych zmianach czy one wejdą na 100%? chodzi mi o te zmiany dotyczące wysylki ciuchow paczką



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 13:19 przez samanta1989.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:16:23

Cytat
lmonika
To ja pamiętam jak mi babka na poczcie zrobiła aferę, że mi listu wartościowego nie wyśle w kopercie z zgrzewanymi bokami ( czyli w normalnej kopercie bąbelkowej). Że podobno wszędzie tak jest i to wprowadzili. Niby tak ( bo mi kiedyś babka na mojej poczcie o tym mówiła), ale minęły 2 lata od tamtej pory i nikt nigdy mi na to uwagi więcej nie zwrócił. Przyjmują normalnie.

Jeśli ktoś wymyśla dla swojej wygody jakieś utrudnienia, zawsze trzeba zapytać o podstawę prawną. Po kolei leci to tak: konstytucja, ustawa, rozporządzenia, wytyczne i dalej regulaminy i wewnętrzne zarządzenia.
Zasada jest taka, że akt wyższego stopnia jest ważniejszy od aktu niżeszgo stopnia. Więc jeśli ktoś stworzy sobie regulamin sprzeczny z ustawą, to z mocy prawa jest ten regulamin w tej części nieważny.

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:18:21

Cytat
malwchkon
Cytat
samanta1989
no i jesli twierdzicie ze oszukuje to same sobie sprawdzcie to na poczcie
i wtedy piszcie ze faktycznie was oszukałam :)
i wtedy nie bede sie "burzyc"

Nikt nie twierdzi, że oszukujesz. Mówimy tylko, że informacja taka już się kiedyś pojawiła i nie weszła w życie, więc może i tym razem wprowadzenie tej ustawy ucichnie i okaże się, że niepotrzebnie było przedwcześnie denerwować się tą likwidacją gabarytu B :)

Jak wejdzie ta ustawa, to InPost na pewno zrobi konkurencję. Nawet przez paczkomaty będzie się bardziej opłacało wysyłać.
ok:) przyjelam do wiadomosci, ale ja sama nie wiem czy to ustawa czy co to ma być :D w kazdym badz razie jesli mialoby to nie wejsc to chyba pracownice poczyt polskiej nie mowilyby mi tego prawda :)?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

cena wyższa od początkowej RESERVED