Obecnie rozmawiamy o:

usługi stomatologiczne

gorący temat

Przedszkole

10 minut temu

Podnoszenie kwalifikacji

50 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:21:22

Cytat
dariateress
Cytat
samanta1989
to dotyczy przesylek tzw. gabarytu B czyli ubrań,
podobno tylko plyty CD bedzie mozna wysylac listem poleconym no i przeesylki w ktorych będąnp.dokumenty (czyli to jest gabaryt A)
Cytat
dariateress
Zawsze można wysyłać listem z zadeklarowaną wartością. Koszt niewiele większy niż poleconego, a tańszy niż paczka. Priorytet 6,70 a ekonomiczny coś koło 5,70.
a moglabys cos wiecej o tym powiedziec :)
taka paczka nie zaginie ;)?


Nie, nie ma szans. Jej losy można śledzić na stronie poczty i posiada więcej informacji niż zwykły polecony - kiedy się wysyłało, kiedy wychodzi z poczty twojej, kiedy jest na poczcie u kupującego, dokłada godzina odebrania paczki, ew. awiza :)

Naprawdę, koszty niewiele większe od poleconego.


Tu szczegółowy cennik: http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm

dzieki za odpowiedz :) bo juz myslalam ze przerzuce sie na Inpost,
zapytam sie jak będę teraz w piatek na poczcie czy tym listem z zadeklarowana wartoscia tez bedzie mozna wysylac od nowego roku paczki tzw. gabarytu B hehehe :)

zweryfikowana
Posty: 1.812
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:21:25

no i skończy się kupowanie pierdół ;]

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:22:00

hahah przecież to nie przejdzie .Nikt nie ma prawa zaglądać , ani pytać co jest w środku mjej przesyłki . Ja zawsze odpowiadam : Nie moge powiedzieć , gdyż obawiam się ,że zostanie mi po udzieleniu takiej informacji skradziona. Babka z okienka od razu purpurowa i z mruczeniem pod nosem na temat mojej bezczelności paczuszkę potulnie wysyła jako polecony :)

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:24:01

Cytat
panama_miss
hahah przecież to nie przejdzie .Nikt nie ma prawa zaglądać , ani pytać co jest w środku mjej przesyłki . Ja zawsze odpowiadam : Nie moge powiedzieć , gdyż obawiam się ,że zostanie mi po udzieleniu takiej informacji skradziona. Babka z okienka od razu purpurowa i z mruczeniem pod nosem na temat mojej bezczelności paczuszkę potulnie wysyła jako polecony :)
ale oni od nowego roku będą patrzeć na GRUBOŚĆ twojej paczki
czyli zlikwidują tzw. gabaryty B
a więc będzie można wysyłać tylko dokumenty albo plyty CD listem poleconym

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:24:52

Cytat
panama_miss
hahah przecież to nie przejdzie .Nikt nie ma prawa zaglądać , ani pytać co jest w środku mjej przesyłki . Ja zawsze odpowiadam : Nie moge powiedzieć , gdyż obawiam się ,że zostanie mi po udzieleniu takiej informacji skradziona. Babka z okienka od razu purpurowa i z mruczeniem pod nosem na temat mojej bezczelności paczuszkę potulnie wysyła jako polecony :)

nikt Ci nie będzie nigdzie zaglądał . jeśli coś nie będzie płaskie i twarde to nie będziesz mogła wysłać poleconym. U mnie tak jest od dawna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 12:25 przez 16kaja16.

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:25:38

Cytat
16kaja16
Cytat
panama_miss
hahah przecież to nie przejdzie .Nikt nie ma prawa zaglądać , ani pytać co jest w środku mjej przesyłki . Ja zawsze odpowiadam : Nie moge powiedzieć , gdyż obawiam się ,że zostanie mi po udzieleniu takiej informacji skradziona. Babka z okienka od razu purpurowa i z mruczeniem pod nosem na temat mojej bezczelności paczuszkę potulnie wysyła jako polecony :)

nikt Ci nie będzie nigdzie zaglądał . jeśli coś nie będzie płaskie i twarde to nie będziesz mogła wysłać poleconym. U mnie tak jest od dawna.

dokładnie

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:26:19

Cytat
samanta1989
Cytat
panama_miss
hahah przecież to nie przejdzie .Nikt nie ma prawa zaglądać , ani pytać co jest w środku mjej przesyłki . Ja zawsze odpowiadam : Nie moge powiedzieć , gdyż obawiam się ,że zostanie mi po udzieleniu takiej informacji skradziona. Babka z okienka od razu purpurowa i z mruczeniem pod nosem na temat mojej bezczelności paczuszkę potulnie wysyła jako polecony :)
ale oni od nowego roku będą patrzeć na GRUBOŚĆ twojej paczki
czyli zlikwidują tzw. gabaryty B
a więc będzie można wysyłać tylko dokumenty albo plyty CD listem poleconym

To zależy od Pani z poczty . Mi nie raz wysyłała coś grubszego niż gabaryt A , a i tak wpisywała ,że to A ... podobnie jak i z wagą . Niby waży coś wiecej , a zaniżała mi wagę bym mniej zapłaciła za wysyłkę . Tam tez niekiedy pracują ludzie , ale jest ich coraz mniej niestety .

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:27:20

Pierwsze słyszę, a skąd taka info??

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:28:17

Cytat
panama_miss
Cytat
samanta1989
Cytat
panama_miss
hahah przecież to nie przejdzie .Nikt nie ma prawa zaglądać , ani pytać co jest w środku mjej przesyłki . Ja zawsze odpowiadam : Nie moge powiedzieć , gdyż obawiam się ,że zostanie mi po udzieleniu takiej informacji skradziona. Babka z okienka od razu purpurowa i z mruczeniem pod nosem na temat mojej bezczelności paczuszkę potulnie wysyła jako polecony :)
ale oni od nowego roku będą patrzeć na GRUBOŚĆ twojej paczki
czyli zlikwidują tzw. gabaryty B
a więc będzie można wysyłać tylko dokumenty albo plyty CD listem poleconym

To zależy od Pani z poczty . Mi nie raz wysyłała coś grubszego niż gabaryt A , a i tak wpisywała ,że to A ... podobnie jak i z wagą . Niby waży coś wiecej , a zaniżała mi wagę bym mniej zapłaciła za wysyłkę . Tam tez niekiedy pracują ludzie , ale jest ich coraz mniej niestety .

tak, ale jeśli to wprowadzą to nie będzie możliwości wysyłania ciuchow listem poleconym i nie będzie to nawet zależało od woli pracownikapoczty polskiej, po prostu będą mieć taki nakaz i koniec... pytanie tylko co teraz robić??? przerzucić się na inpost czy co????
Cytat
modystka
Pierwsze słyszę, a skąd taka info??
przeczytaj pierwszą stronę na forum i się dowiesz :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 12:28 przez samanta1989.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:29:39

Cytat
slodkabrunetka77
idzcie do pracy i kupujcie normalnie ubrania w sklepie to nie bedziecie mialy z tmy problemu :)
lepiej się schowaj z takimi tekstami -.- Nie każdy zarabia kokosy, to po pierwsze, po drugie lumpeksy i szafa mimo wszystko bardziej sie opłacają.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 12:31 przez oryginal.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:31:06

nie trzeba się przerzucać na inpost. taka przesyłka jest tylko 1 zł droższa. to tak jak w paczce, jeśli wpiszesz wartość 50 zł to dopłacasz 1 zł.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:31:19

zle wiadomosci przynosisz....

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:31:39

Cytat
slodkabrunetka77
idzcie do pracy i kupujcie normalnie ubrania w sklepie to nie bedziecie mialy z tmy problemu :)
tez sprzedawalam , wymienialam sie ale tak naprawde to to sie nie oplaca i jeszcze sie traci na tym , no ale zawsze zauroczenie ciuszkiem zwyciezy :)[/quote

wiekszosc dziewczyn i tak pewnie kupuje ubrania w sklepie? co to za tekst idzcie do pracy i se kupcie nowe, ale dlaczego mam nie sprzedac ubran które mi zalegają? co mam nowe ubrania do pck oddawac? bo to na pewno sie opłaca

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:32:07

na oficjalnej stronie Poczty Polskiej nie ma takiej informacji na dzień dzisiejszy.

Już w tamtym roku słyszałam, że ma wejść taki nakaz, ale no nie wszedł i oby tym razem było tak samo.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:32:08

Cytat
oryginal
Cytat
slodkabrunetka77
idzcie do pracy i kupujcie normalnie ubrania w sklepie to nie bedziecie mialy z tmy problemu :)
lepiej się schowaj z takimi tekstami -.- Nie każdy zarabia kokosy, to po pierwsze, po drugie lumpeksy i szafa mimo wszystko bardziej sie opłacają.
slucham ?
agaann19
a co to za oburzenie ?
jak sobie chcecie to sobie sie wymieniajcie , stwierdzam fakt ze ja na tmy zle wychodze.
i nie martwia mnie tak bardzo ceny przesylek juz , bo nie musze sie wymieniac zeby miec cos nowego tylko ide so sklepu i kupuje , wiec nie oglosze zaloby narodwej z powodu zmian na poczcie , to chyba logiczne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 12:35 przez slodkabrunetka77.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

cena wyższa od początkowej RESERVED