Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:11:46

Czy wiecie o tym że od nowego roku
nie będzie można wysyłać naszych ubrań listem poleconym tylko paczką O.o
informacja ta jest potwierdzona
Co o tym sądzicie, teraz to już w ogóle nikt nie będzie kupował na szafie no bo przesyłka najtańsza będzie kosztować 9zł, orientujecie się może jak to wygląda u konkurencji np. w InPost



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 12:12 przez samanta1989.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:13:46

a to dotyczy tylko ubrań ?
a co np z biżuterią ?

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:14:46

nic o tym nie słyszałam, ale sprzedaż na szafie drobnych rzeczy kompletnie nie będzie się opłacała;/

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:15:11

Zawsze można wysyłać listem z zadeklarowaną wartością. Koszt niewiele większy niż poleconego, a tańszy niż paczka. Priorytet 6,70 a ekonomiczny coś koło 5,70.

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:15:20

to dotyczy przesylek tzw. gabarytu B czyli ubrań,
podobno tylko plyty CD bedzie mozna wysylac listem poleconym no i przeesylki w ktorych będąnp.dokumenty (czyli to jest gabaryt A)

Cytat
dariateress
Zawsze można wysyłać listem z zadeklarowaną wartością. Koszt niewiele większy niż poleconego, a tańszy niż paczka. Priorytet 6,70 a ekonomiczny coś koło 5,70.
a moglabys cos wiecej o tym powiedziec :)
taka paczka nie zaginie ;)?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 12:16 przez samanta1989.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:15:47

Nie słyszałam, zastanawiam się jak będą to sprawdzać czy wysyłam ciuchy czy nie ;P pomacają? Równie dobrze mogę się wytłumaczyć, że owinęłam w ściereczkę jakiś inny przedmiot. A nie mają prawa otworzyć listu, chyba że mają podejrzenie bomby hhaha ;D

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:17:26

Cytat
Niskoslodzona
Nie słyszałam, zastanawiam się jak będą to sprawdzać czy wysyłam ciuchy czy nie ;P pomacają? Równie dobrze mogę się wytłumaczyć, że owinęłam w ściereczkę jakiś inny przedmiot. A nie mają prawa otworzyć listu, chyba że mają podejrzenie bomby hhaha ;D
chodzi o to ze listy ktore maja tzw. gabaryt B - to ich nie bedzie mozna wyslac jako listu poleconego tak jak jest teraz... oni nie beda niczego sprawdzac, poprostu zoabcza ze to co wysylasz jest "grubsze" czyli jest tzw. gabarytem B i musisz wysylac paczką



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 12:19 przez samanta1989.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:18:40

A gdzie to jest napisane?

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:19:34

Cytat
meow-meow
A gdzie to jest napisane?
nigdzie pani w okienku na poczcie mnie poinformowała,poza tym pytałam się też w innej placówce i to samo mi powiedziała



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 12:19 przez samanta1989.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:19:58

Cytat
samanta1989
to dotyczy przesylek tzw. gabarytu B czyli ubrań,
podobno tylko plyty CD bedzie mozna wysylac listem poleconym no i przeesylki w ktorych będąnp.dokumenty (czyli to jest gabaryt A)
Cytat
dariateress
Zawsze można wysyłać listem z zadeklarowaną wartością. Koszt niewiele większy niż poleconego, a tańszy niż paczka. Priorytet 6,70 a ekonomiczny coś koło 5,70.
a moglabys cos wiecej o tym powiedziec :)
taka paczka nie zaginie ;)?


Nie, nie ma szans. Jej losy można śledzić na stronie poczty i posiada więcej informacji niż zwykły polecony - kiedy się wysyłało, kiedy wychodzi z poczty twojej, kiedy jest na poczcie u kupującego, dokłada godzina odebrania paczki, ew. awiza :)

Naprawdę, koszty niewiele większe od poleconego.


Tu szczegółowy cennik: http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:20:16

To trzeba było tak od razu, a nie że to dotyczy tylko ciuchów ;) Będzie to dotyczyć wszystkiego, zlikwidują gabaryt B. Cwani, już nie mają na czym naciągać .. ;)

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:20:17

od dawna jest przepis , że takich rzeczy jak ciuchy/buty itp nie można wysyłać poleconym tylko listem poleconym wartościowym no ale nie na wszystkich pocztach tego przestrzegają a tym bardziej w punktach pocztowych. ja już od tamtego roku na poczcie w większym mieście nie mogłam wysyłać takich rzeczy poleconym bo mówili , że poleconym wysyła się tylko dokumenty. list polecony wartościowy kosztuje 1 zł więcej jeśli wpiszesz wartość 50 zł. gdyby rzeczywiście zaginął no to zwracają więcej kasy niż przy zwykłym poleconym bo tu jest wartość.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 12:21 przez 16kaja16.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:20:29

Masakra. Trzeba poszukac innej alternatywy bo koszt paczki to okolo 10 zl jak dobrze pamietam.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:20:56

najlepiej to idzcie do pracy i kupujcie normalnie ubrania w sklepie to nie bedziecie mialy z tmy problemu :)
tez sprzedawalam , wymienialam sie ale tak naprawde to to sie nie oplaca i jeszcze sie traci na tym , no ale zawsze zauroczenie ciuszkiem zwyciezy :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 13:00 przez slodkabrunetka77.

niezweryfikowana
Posty: 153
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:21:01

Ja pier... nic tylko zeby nas jeszcze bardziej oskubac!
Nie dosc ze ta chol poczta jest dnem to jeszcze takie cos!
Przeciez łatwiej chyba nawet listonoszowi cos przyniesc w kopercie, niz w paczkach!!... pewnie zacznie sie zostawianie awizo, bo nie przyjedzie przeciez obładowany pakami ...;/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

cena wyższa od początkowej RESERVED