Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

transportery taśmowe

19 minut temu

sprawdzony stomatolog

23 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:41:30

jetkaa -- jasne, maja z tego chyba najwiekszy utarg ale powiem Ci ze niepotrzebnie wprowadzaja tyle przepisów ktore ograniczają wysylki - i to ich zrzędzenie wieczne "Pani wysyla tutaj rzecz wartosciową, prosze to nadać paczką " ...


wiesz, moze liczą ze po likwidacji przerzucimy sie na paczki / listy wartosciowe to juz kilka złotych na nas zarobą -.-

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:41:48

z ciekawości zapytam się w najbliższym czasie, ale może lepiej nie kusić losu ;)

A jeśli chodzi o przepisy dotyczące tych paczek i zakazu wysyłania ciuchów to również uważam, że są przesadzone. A jeszcze gorsze są te gderania niektórych kobitek przy okienku, warto zaznaczyć, że nie każda gdera, ale no to trzeba mieć szczęście ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 12:43 przez jetkaaa.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:42:40

zrobimy strajk wtedy :D

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:42:42

O ja.... wymyślają :/

To ja pamiętam jak mi babka na poczcie zrobiła aferę, że mi listu wartościowego nie wyśle w kopercie z zgrzewanymi bokami ( czyli w normalnej kopercie bąbelkowej). Że podobno wszędzie tak jest i to wprowadzili. Niby tak ( bo mi kiedyś babka na mojej poczcie o tym mówiła), ale minęły 2 lata od tamtej pory i nikt nigdy mi na to uwagi więcej nie zwrócił. Przyjmują normalnie.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:43:40

Cytat
samanta1989
Cytat
whatsername87
Cytat
samanta1989
Cytat
meow-meow
A gdzie to jest napisane?
nigdzie pani w okienku na poczcie mnie poinformowała,poza tym pytałam się też w innej placówce i to samo mi powiedziała

dopiero jak będzie to ogłoszone oficjalnie i zapisane w regulaminie to uwierzę;)

bo póki co też teoretycznie nie wolno i są takie poczty gdzie nie chcą ciuchów poleconymi zwykłymi wysyłać, ale osobiście nigdy się z tym nie spotkałam (a wysyłałam i buty w wielkich kartonach, nigdy nie było problemu)

już ktoś taką famę puścił na Szafie z rok temu i nic się nie zmieniło

ja jak św. Tomasz, uwierzę dopiero kiedy zobaczę na własne oczy :)

czy śmiesz twierdzić ze kłamię :D?
tak bardzo mi się nudzi w domu i wymyśliłam sobie tą hiostoryjkę tylko dlatego żeby was przestraszyć :D hahahaha wiecie co dziewczyny trochę więcej szacunku do ludzi :)
ta wiadomośc też mnie przeraziła niestety, ale jak dziewczyny pisza można wysyłaclistem z zadeklarowana wartością więc i tego spróbuje


ale nie oburzaj się od razu, po prostu nie ma co sie stresować na zapas- dawno temu też jakaś dziewczyna tu pisała, że ojeju nie będzie można wysyłać ciuchów poleconym a jakoś ani razu nie miałam z tym problemu..

jak wejdzie taki zapis i na mojej poczcie zabronią mi tego typu wysyłki, to sie wtedy zacznę przejmować, na razie nie widzę potrzeby

z resztą InPost się rozrasta, poczta polska traci monopol na przesyłki do 50g w 2013 więc konkurencja pewnie się rozszerzy i ten państwowy moloch może w końcu pójdzie po rozum do głowy, że uprzykrzaniem życia klientom daleko nie zajdzie

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:43:47

Cytat
samanta1989
Cytat
whatsername87
Cytat
samanta1989
Cytat
meow-meow
A gdzie to jest napisane?
nigdzie pani w okienku na poczcie mnie poinformowała,poza tym pytałam się też w innej placówce i to samo mi powiedziała

dopiero jak będzie to ogłoszone oficjalnie i zapisane w regulaminie to uwierzę;)

bo póki co też teoretycznie nie wolno i są takie poczty gdzie nie chcą ciuchów poleconymi zwykłymi wysyłać, ale osobiście nigdy się z tym nie spotkałam (a wysyłałam i buty w wielkich kartonach, nigdy nie było problemu)

już ktoś taką famę puścił na Szafie z rok temu i nic się nie zmieniło

ja jak św. Tomasz, uwierzę dopiero kiedy zobaczę na własne oczy :)

czy śmiesz twierdzić ze kłamię :D?
tak bardzo mi się nudzi w domu i wymyśliłam sobie tą hiostoryjkę tylko dlatego żeby was przestraszyć :D hahahaha wiecie co dziewczyny trochę więcej szacunku do ludzi :)
ta wiadomośc też mnie przeraziła niestety, ale jak dziewczyny pisza można wysyłaclistem z zadeklarowana wartością więc i tego spróbuje

To pojechałaś z tym szacunkiem :D Przecież whatsername87 nic złego Ci nie napisała, gdzie w jej wypowiedzi widzisz brak szacunku? hah :D Ja się z nią zgadzam - uwierzę w takie rzeczy dopiero, jak je wprowadzą, bo w planach to oni sobie mogą to mieć 50 raz z rzędu, mogą się w każdej chwili wycofać z tego pomysłu.

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:44:17

Cytat
jetkaaa
z ciekawości zapytam się w najbliższym czasie, ale może lepiej nie kusić losu ;)

A jeśli chodzi o przepisy dotyczące tych paczek i zakazu wysyłania ciuchów to również uważam, że są przesadzone. A jeszcze gorsze są te gderania niektórych kobitek przy okienku, warto zaznaczyć, że nie każda gdera, ale no to trzeba mieć szczęście ;)

lepiej przygotowac sie na najgorsze:)
Cytat
malwchkon
Cytat
samanta1989
trochę więcej szacunku do ludzi :)

To pojechałaś z tym szacunkiem :D Przecież whatsername87 nic złego Ci nie napisała, gdzie w jej wypowiedzi widzisz brak szacunku? hah :D Ja się z nią zgadzam - uwierzę w takie rzeczy dopiero, jak je wprowadzą, bo w planach to oni sobie mogą to mieć 50 raz z rzędu, mogą się w każdej chwili wycofać z tego pomysłu.

szacunku do ludzi czyli zaufania, chodzi o to ze dziewczyny naskakuja do mnie o toz e pisze nieprawdę to niech idą na pocztę i się zapytaja a nie mówie ze oszukuje :) no bo jesli nie wierza w to co pisze to znaczy ze twierdza ze je oklamuje, a przeciez nie zmyslilam sobie tego heloł !!!

<moderacja - cytuj rozsądnie!>



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 22:08 przez moderator.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:45:07

Cytat
lmonika
O ja.... wymyślają :/

To ja pamiętam jak mi babka na poczcie zrobiła aferę, że mi listu wartościowego nie wyśle w kopercie z zgrzewanymi bokami ( czyli w normalnej kopercie bąbelkowej). Że podobno wszędzie tak jest i to wprowadzili. Niby tak ( bo mi kiedyś babka na mojej poczcie o tym mówiła), ale minęły 2 lata od tamtej pory i nikt nigdy mi na to uwagi więcej nie zwrócił. Przyjmują normalnie.

Mi kiedys niechcacy rozerwala koperte i kazala przepakowac . Juz nie wypowiem sie jakie ceny sa kopert babelkowych na poczcie.
zdierstwo z kazdej strony .
juz sie naprawde przestanie to oplacac .

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:45:09

Konkurencja nie śpi, także może w końcu znajdzie się jakaś alternatywa wysyłkowa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 12:46 przez jetkaaa.

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:48:30

no i jesli twierdzicie ze oszukuje to same sobie sprawdzcie to na poczcie
i wtedy piszcie ze faktycznie was oszukałam :)
i wtedy nie bede sie "burzyc"

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:50:16

Cytat
samanta1989


szacunku do ludzi czyli zaufania, chodzi o to ze dziewczyny naskakuja do mnie o toz e pisze nieprawdę to niech idą na pocztę i się zapytaja a nie mówie ze oszukuje :) no bo jesli nie wierza w to co pisze to znaczy ze twierdza ze je oklamuje, a przeciez nie zmyslilam sobie tego heloł !!!


nikt na Ciebie nie naskakuje zrozum, po prostu na niektórych pocztach już dawno nie wolno tak wysyłać a na innych nie ma z tym najmniejszego problemu.. to że u Ciebie nie wolno w mieście, nie znaczy, że u innych też nie..

a likwidacja gabarytu B byłaby jak dla mnie strzałem w kolano, bo konkurencja nie śpi..

z wyrazami szacunku, tyle ode mnie;]

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:51:57

A ja zawsze pakuje przy babeczkach na poczcie ciuchy do koperty bo tak mi wygodnie i zadna mi nigdy nie zwrocila uwagi, ze nie powinnam ich wysylac listem!

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:53:02

eeee to ostro :/

ale ostatnio jak wysylalam torebke listem wlasnie i wyszlo mi jakies 8 zł za nią, to babka sie do mnie przysrała ze przesadzam z tymi listami juz i ze takie cos powinnam wyslac paczką :P

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:53:41

Cytat
whatsername87
Cytat
samanta1989


szacunku do ludzi czyli zaufania, chodzi o to ze dziewczyny naskakuja do mnie o toz e pisze nieprawdę to niech idą na pocztę i się zapytaja a nie mówie ze oszukuje :) no bo jesli nie wierza w to co pisze to znaczy ze twierdza ze je oklamuje, a przeciez nie zmyslilam sobie tego heloł !!!


nikt na Ciebie nie naskakuje zrozum, po prostu na niektórych pocztach już dawno nie wolno tak wysyłać a na innych nie ma z tym najmniejszego problemu.. to że u Ciebie nie wolno w mieście, nie znaczy, że u innych też nie..

a likwidacja gabarytu B byłaby jak dla mnie strzałem w kolano, bo konkurencja nie śpi..

z wyrazami szacunku, tyle ode mnie;]

no ok :) zobaczymy czy to wejdzie ale skoro byłam na dwoch placowkach pocztowych i to samo mówiły więc myśle ze napewno to wejdzie... ale dzięki temu forum dowiedziałam się o czymśtakim jak przesyłka z zadeklarowana wartoscia i tym bede wysylac jak cos :) dzieki za odpowiedzi
a tak poza tym to jaką wartość podaje się przy przesyłkach z zadeklarowaną wartością ma to jakieś znaczenie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 12:55 przez samanta1989.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:57:25

Cytat
Zuziaczek
A ja zawsze pakuje przy babeczkach na poczcie ciuchy do koperty bo tak mi wygodnie i zadna mi nigdy nie zwrocila uwagi, ze nie powinnam ich wysylac listem!

Ja to samo, pakuje ile wlezie, byle by wagi określonej dla listu nie przekroczyło i tyle, nikt mi nigdy nic nie powiedział. Co za różnica co w kopercie? Wagę ma odpowiednią i tyle. Jeżeli zakładają, że w kopercie można wysłać coś powiedzmy do 1kg tzn, że mogę wsadzić do niej wszystko co się mieści w tym przedziale...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

cena wyższa od początkowej RESERVED