Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak mam sie zachowac? zwolnienie

22 wrz 2012 - 09:34:13

Hej jest taka sprawa ze jestem po operacji i jeszcze dochodze do siebie. Mam zwolnienie z pracy narazie na miesiac, tydzien temu wrocilam do domu. No jestem jeszcze obolała, jade na silnym srodku przeciw bolowym. I co prawda siedzac w domu dostaje swira, wiec tam wiadomo kurze zetrzec czy ogarnac w domu mogę, ale juz no odkurzanie nie wchodzi w gre.

Ogolnie lekarz powiedzial ze mam duzo chodzic no i troche ruszac rekoma, zeby wszystko mi sie goilo w ruchu, bo jak sie zagoi jakbym lezala to przy ruchu by mi spowrtoem jeszcze gorszy bol łapał...

narazie chodzilam po szpitalu, tera po mieszkaniu, ale ile mozna chodzic po pokoju :D
raz wyszlam z kolezanka na spacer na dwor. mimo tego ze cieplo sie ubrałam wieczorem mialam kaszel :( a to byla operacja klatki piersiowej wiec plakalam jak probowalam kasłąc...

tak myslalam ze chcialabym sie przejsc po galeri, do tego mieszkam praktycznie koło niej, 5 minut spacerkiem.
tylko nie wiem, czy to nie wyjdzie dziwnie jesli by mnie np szef zobaczyl przypadkowo w galerii?
lub osoba z firmy? nie chce zeby poszly jakies plotki ze ja moze juz wrocilam do formy, a teraz jade na zwolnieniu bo sobie zalatwilam :/

jak mam sie zachowac? zwolnienie

22 wrz 2012 - 09:40:44

siedz w domu! Jestes po operacji!

jak mam sie zachowac? zwolnienie

22 wrz 2012 - 09:42:51

ja bym sie na twoim miejscu nie przejmowala, kij im do tego.
jak masz duzo chodzidz to to rob, a nie zamartwiaj sie co pomysla inni

jak mam sie zachowac? zwolnienie

22 wrz 2012 - 09:43:04

Cytat
Ihwe
siedz w domu! Jestes po operacji!

chyba nie przeczytalasze zrozumieniem tego co napisalam.

mam duzo chodzic, mam cwiczenia oddechowe, ale nudzi mnie chodzenie po 3 pokojowym mieszkaniu :/

do tego do galerii bym chciala sie przejsc jakos za tydzien..

a to tylko spacer, do pracy i tak nie wroce bo tam nie dosc ze mam prace siedzącą, to jeszcze jak są spotkania to musze dzwigac napoje i jedzenie i przygotowywac sale, a to narazie zabronione

jak mam sie zachowac? zwolnienie

22 wrz 2012 - 09:45:06

No właśnie tak pomyślą i zaczną się plotki. Wiesz jaka u nas jest mentalność ludzi.
Najlepiej jak byś wyjechała na pare dni do rodziny w innym mieście czy na wsi.

jak mam sie zachowac? zwolnienie

22 wrz 2012 - 09:47:59

Galeria to zły pomysł, ze względu na to, że jest to duże skupisko ludzi, bakterii i zarazków, co nie jest wskazane po operacji. Powinnaś na razie unikać takich miejsc. Spacer po parku, po lesie....A ćwiczenia oddechowe w galerii? Dobre.

jak mam sie zachowac? zwolnienie

22 wrz 2012 - 09:52:57

Cytat
alicja70
Galeria to zły pomysł, ze względu na to, że jest to duże skupisko ludzi, bakterii i zarazków, co nie jest wskazane po operacji. Powinnaś na razie unikać takich miejsc. Spacer po parku, po lesie....A ćwiczenia oddechowe w galerii? Dobre.

nie napisalam ze zamierzam cwiczyc w galerii :P

a ja po niej poprpostu chcialam sie jednorazowo przejsc i popatrzec...

no to nie wiem moze za 2 tygodnie bym sie wybrała, w sumie moge isc w godzinach pracujących, raczej mnie nikt nie powinien spotkac:)

jak mam sie zachowac? zwolnienie

22 wrz 2012 - 09:53:30

alicja70 trafiłaś w sedno.

jak mam sie zachowac? zwolnienie

22 wrz 2012 - 12:59:15

ale to co dziewczyny jak juz jest zimno ja mam sie kisic caly czas w domu?;/

jak mam sie zachowac? zwolnienie

22 wrz 2012 - 13:04:09

Masz CHOROBOWE a na takim zwolnieniu powinnaś siedzieć w domu a nie hasać po mieście, pracodawcy nie interesuje to że Tobie się w domu nudzi. U nas dyrektorka szkoły wzięła chorobowe i pojechała na Majorkę i co? Dyscyplinarka i do widzenia. Jak dla mnie to chorym pomysłem jest wychodzenie, moja mama jak ma zwolnienie lekarskie w pracy i chcę ją wyciągnąć na zakupy - nie mówię tu o obowiązkowych zakupach, to mówi że nigdzie nie idzie bo ma chorobowe i powinna siedzieć w domu bo jak ktoś ją zobaczy i podkabluje to ona będzie miała nieprzyjemności.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-22 13:09 przez MoniqueJulie.

jak mam sie zachowac? zwolnienie

22 wrz 2012 - 13:08:28

Cytat
MoniqueJulie
Masz CHOROBOWE a na takim zwolnieniu powinnaś siedzieć w domu a nie hasać po mieście, pracodawcy nie interesuje to że Tobie się w domu nudzi. U nas dyrektorka szkoły wzięła chorobowe i pojechała na Majorkę i co? Dyscyplinarka i do widzenia.

nie hasac po miescie, tylko napisalam ze mieszkam kolo galeri i chcicalabym sie poporstu przejsc, mam zwolnienie poniewaz w pracy troche dzwigam albo non stop siedze, a ja potrzebuje teraz duzo chodzenia. a przez miesiac w domu mozna zwariowac wiesz, chociaz teraz znowu ma przyjsc cieplo od poniedzialku to bede chodzic na spacery... no ale do galeri bym chciala sie przejsc za jakis tydzien np

jak mam sie zachowac? zwolnienie

22 wrz 2012 - 13:12:06

Cytat
rybcia9
nie hasac po miescie, tylko napisalam ze mieszkam kolo galeri i chcicalabym sie poporstu przejsc
nie bierz wszystkiego tak dosłownie, próbujesz się na siłę usprawiedliwiać. Dla mnie przejście się po galerii 'bo Ci się nudzi' będąc na chorobowym jest śmieszne. W sumie zależy też jakie były zalecenia lekarza - mówił coś nt chodzeniu po galerii? Chodzeniu na spacer na świeżym powietrzu?

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

jak mam sie zachowac? zwolnienie

22 wrz 2012 - 13:12:27

2 i pół miesiąca chodziłam po domu, a jedynym oknem na świat był balkon, bo nie mogłam siedzieć ani chodzić po schodach.Wytrzymałam nie kisząc się w domu. Po galeriach nie szwendaj się, jak pisze Alicja, w takich miejscach najłatwiej o chorobę dla osłabionego organizmu.

"Jeżeli pracownik, w czasie korzystania ze zwolnienia będzie wykonywał inną pracę zarobkową lub wykorzystywał zwolnienie w sposób niezgodny z jego celem, to straci prawo do zasiłku chorobowego za cały okres tego zwolnienia. W konsekwencji pracownik nie otrzyma też wynagrodzenia chorobowego, ponieważ nie przysługuje ono w przypadkach, w których pracownik nie ma prawa do zasiłku chorobowego. Celem zwolnienia lekarskiego jest odzyskanie zdolności do pracy i w jego trakcie pracownik nie może podejmować czynności sprzecznych z tym celem. Musi więc przestrzegać wskazań lekarskich, np. nakazu leżenia w łóżku, zakazu wykonywania prac domowych czy pracy w gospodarstwie rolnym. Adnotacja na zwolnieniu lekarskim, że "pacjent może chodzić" nie usprawiedliwia wykonywania pracy. Taki zapis upoważnia go jedynie do wykonywania czynności życia codziennego, np. poruszanie się po mieszkaniu, udanie się na zabieg czy kontrolę lekarską."
Gdyby ktoś ciebie zobaczył w galerii i doniósł do pracodawcy, ten ma prawo do powiadomienia o tym ZUS, który to przyśle do ciebie kontrolę i zażąda wyjaśnień.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-22 13:26 przez PaniGami.

jak mam sie zachowac? zwolnienie

22 wrz 2012 - 13:14:40

Cytat
PaniGami
2 i pół miesiąca chodziłam po domu, a jedynym oknem na świat był balkon, bo nie mogłam siedzieć ani chodzić po schodach.Wytrzymałam nie kisząc się w domu. Po galeriach nie szwendaj się, jak pisze Alicja, w takich miejscach najłatwiej o chorobę dla osłabionego organizmu.

lekarz nic nie mowil.. poprostu zeby teraz chodzic a w domu wykonywac cwiczenia oddechowe, a ja wychodząc z domu tez szybciej wroce do zdrowia, dlatego tez mnie szybko ze szpitala wyzucili, bo wiedzieli ze w spzitalu sie dluzej zdrowieje. dlatego tez w domu zaczelam lekko sprzatac zeby nie siedziec bezczynnie..

ale rozumiem o co piszecie o oslabionym organizmie i chorobach w galerii, wiec poczekam ale za ok 2 tygodnie mysle ze sie wybiore najwyzej w godzinach rannych gdzie napewno tam nikogo nie bedzie..



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-22 13:18 przez rybcia9.

jak mam sie zachowac? zwolnienie

22 wrz 2012 - 13:19:08

Cytat
MoniqueJulie
Masz CHOROBOWE a na takim zwolnieniu powinnaś siedzieć w domu a nie hasać po mieście, pracodawcy nie interesuje to że Tobie się w domu nudzi. U nas dyrektorka szkoły wzięła chorobowe i pojechała na Majorkę i co? Dyscyplinarka i do widzenia. Jak dla mnie to chorym pomysłem jest wychodzenie, moja mama jak ma zwolnienie lekarskie w pracy i chcę ją wyciągnąć na zakupy - nie mówię tu o obowiązkowych zakupach, to mówi że nigdzie nie idzie bo ma chorobowe i powinna siedzieć w domu bo jak ktoś ją zobaczy i podkabluje to ona będzie miała nieprzyjemności.
Ja mam chorobowe już miesiąc, i nie wytrzymałabym siedząc cały czas w domu,i nie raz spotkałam kogoś w supermarkecie z pracy i jakoś afery nie było

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Strona z przepisami.