Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ubezpieczenie OC

21 wrz 2012 - 15:42:03

Toś zadała pytanie :D Ja mam w pewnym towarzystwie na P, ale pomału chce zwinąć od niego żagle. Jeżeli rodzice moje samochody, to może tam gdzie oni. Ewentualnie poszperaj bardziej po necie, na pewno natrafisz na jakieś kalkulatory OC, fora na temat ubezpieczeń, a jak już wybierzesz, po prostu zadzwonić, albo przejść się do ich punktu. Pzdr :)

Ubezpieczenie OC

21 wrz 2012 - 15:42:18

Ja mam z każdym razem w innej firmie, więc chyba oferty ciągle im się zmieniają i najlepiej zrobić to przez jakaś firmę, która wyszuka najtańsze ubezpieczenie.
Dodatkowo jak jesteś świeżym kierowcą, to generalnie nie ma zniżek, ale czasem niektóre firmy mają specjalnie na ludzi zaraz po prawku, np. mój chłopak miał takie ubezpieczenie z PZU.

A linnk4 niby jest tani, ale podobno w razie wypadku pomoc z nich żadna :/ Zresztą właśnie mamy z nimi lekkie przeboje i od początku wyglądają na naciągaczy.

Ubezpieczenie OC

21 wrz 2012 - 15:42:45

Jeżeli chcesz tylko OC to wybierz najtańszą opcję, jeśli będziesz sprawcą kolizji to poszkodowany zgłasza się do Twojego ubezpieczyciela. Jeśli chcesz pakiet lepiej wybrać solidną firmę, zapłacisz trochę więcej ale wiesz, że w razie powtania szkody dostaniesz adekwatne odszkodowanie do powstałych szkód i tu wybrała bym PZU. Polecam do OC dokupić NW nie są to duże pieniądze ale jak coś by się stało to masz pokrycie kosztów leczenia itd. Ja mam tylko OC i NW i płacę w Linku bo tu było najtaniej.

Ubezpieczenie OC

21 wrz 2012 - 15:42:54

ja mam w mBank bo jestem ich klientką i mają najtańsze jakie do tej pory znalazłam. Byłam przez 10lat klientką Uniqa i tam płaciłam 800zł na rok za auto o pojemności 1.8, ale jak się dowiedziałam że za to samo auto wBanku zapłacę 360zł na rok to od razu się przeniosłam, bo nie lubię jak mnie się doi z kasy.

Ubezpieczenie OC

21 wrz 2012 - 15:46:44

Tez nie tak dawno bylam swiezakiem, jezeli chodzo o te wszystkie ubezpieczenia, ale ja poszlam gdzie indziej niz staruszkowie, bo do HDI. Skladka okazala sie byc w dobrej cenie, ktora mozna placic w ratach, jeszcze jakies inne dodatkowe rabaty sie znalazly… :) Dla mnie w sam raz.

Ubezpieczenie OC

21 wrz 2012 - 16:06:38

Cytat
stepka
Tylko pamiętaj, że nie zawsze najtańsze ubezpieczenie będzie najlepsze... Często w razie kolizji jest problem z wypłatą odszkodowania. I raczej nie polecałabym tych wszystkich ubezpieczalni "na telefon".
Jestem ubezpieczona w PZU i jak do tej pory nie miałam problemów.

dziewczyna pyta o OC więc jeśli będzie sprawcą kolizji to poszkodowany dostaje odszkodowanie a nie ona. I poszkodowany buja się z firmą "na telefon"

Ubezpieczenie OC

21 wrz 2012 - 16:11:29

Axa Direct wychodzi teraz najtaniej,za wykupienie polisy przez internet teraz było 20% zniżki! Mój szwagier jest agentem ubezpieczeniowym,właśnie miesiąc temu ubezpieczałam samochód,więc trochę się orientuję:)

Ale to też zależy od tego czy ubezpieczasz pierwszy raz,czy masz już jakieś zniżki.. Ostatnio miałam PZU (pierwsza moja polisa),ale w tym roku musiałabym zapłacić 1200zł za rok,a w Axie płacę tylko 600! Różnica potężna:)

Mój tata ma z kolei w MTU i też płaci jakieś grosze w porównaniu z poprzednim ubezpieczycielem:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-21 16:13 przez Minnie_24.

Ubezpieczenie OC

21 wrz 2012 - 16:20:58

Najlepiej gdy pójdziesz do centrum ubezpieczeń gdzie mają oferty kilku firm. Stawki potrafią być bardzo rózne. A PZU nie zawsze jest najlepsze i najtańsze. Dużo zależy jaki masz samochód, jaka pojemność itd. Nic Ci nie da, ze ja napisze przykładowo idz do Warty bo Twój samochód może wyjsc tam drożej. Najlepiej pomyśl o jakimś współwłascicielu jesli nie masz znizek, np mamie albo tacie, to musi być ktoś ma ich sporo.Wtedy wyjdzie taniej.

Ubezpieczenie OC

21 wrz 2012 - 16:42:02

a my kupilismy tydzien temu samochod,tato wzial ubezpieczenie na siebie bo ma 70 %znizek i wyszlo ubezpieczenie 300zl :D w pzu

Ubezpieczenie OC

30 wrz 2012 - 14:54:49

To w sumie sprytny sposoob. Moj chlopak mial kiedys tate jako wspolwlasciciela. Z tego co czytalam w necie to duzo osob tak robi, ale i tak warto poszukac jakiejs firmy w ktorej moze byc taniej a nie isc tam gdzie wszyscy.

Ubezpieczenie OC

30 wrz 2012 - 14:59:29

Proponuje przejść się po biurach ubezpieczeniowych, tam obliczają gdzie wychodzi najtaniej. Znaczenie ma marka samochodu, rok, silnik, wiek właściciela, czy współwłaściciel, czy są szkody itp.

Ubezpieczenie OC

19 paź 2012 - 13:24:22

To zawsze jest najlepszym rozwiazaniem, ale prawda jest taka, ze nie wszystkim sie chce. Mozna tez podpytac znajomych i rodzine czy cos polecaja. Wiadomo ze warunki to sie oblicza w zaleznosci od tego co pisala klaudinkus, ale juz na przyklad jak sie wspolpracuje z jakas firma to mozna sie od znajomych dowiedziec. U mnie wszyscy byli zadowoleni z hdi i tez dlatego ich wybralam.

Ubezpieczenie OC

30 lis 2012 - 20:51:54

podbijam. poszukuję ubezpieczenia oc, jestem totalnie zielona w temacie. rodzice, mają ubezpieczenie w pzu, ale płacą dość spora. trochę szperałam i słyszałam, że tanio jest w liberty direct. próbowałam sobie obliczać składkę (trochę musiałam podumać nad tym formularzem ;D) i jest tam jakiś kod promocyjny z polecenia znajomego (https://www.libertydirect.pl/libertyapp/kalkulator-OC-AC.html#Obliczenie_skladki). Może ktoś ma tam ubezpiecznie i kojarzy jak to funkcjonuje i na jaką kwotę jest zniżka?

Ubezpieczenie OC

28 lut 2013 - 12:32:40

A czy jak się bierze na kogoś np teścia to oznacza,że on też będzie miał prawa do auta? Bo ja tego wolę uniknąć.I czy jak ja jestem młodym kierowcą to mogą ubezpieczyciele wymagać ode mnie większych opłat? Liczyłam na kalkulatorze OC gdzie będzie najkorzystniej dla mnie i się zastanawiam czy taki kalkulator jest dobry? Liczyłam na kalkulatorze z CUK kalkulator

niezweryfikowana
Posty: 34
Ostrzeżenia: 6/5

Ubezpieczenie OC

29 sie 2013 - 20:02:37

te kalkulatory często nie są wiarygodne, są tylko po to, żeby przyciągnąć klientów, a nie są w żaden sposób zobowiązującde.. http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,441

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

tregginsy DIVERSE