Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

34 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

drogówka,oc,mandat

15 wrz 2012 - 23:02:21

Szukałam w internecie,ale znalazłam dużo sprzecznych informacji na ten temat a ,że wiele z was tutaj jest kierowcami stąd moje pytanie :) jak wiadomo oc bez wypowiedzenia umowy zachowuje ciągłość, 27 lipca miałam termin kolejnej zapłaty jednak teraz nie mam kasy.. umowa nie została wypowiedziana, nie jeżdze na razie autem ale w sobote muszę konicznie z niego skorzystac i jechac... stąd moje pytanie co mi grozi przy kontroli drogowej? Za brak oc wiem,ze kara ok 5000zl ale za zachowana ciągłość,ale nieopłacone? Moze ktoras z Was miala taka sytuacje :)

drogówka,oc,mandat

15 wrz 2012 - 23:09:53

Z tego co się orientuję, to jeżeli OC nie jest opłacone to go nie ma i przy kontroli drogowej policjant wlepi mandat itd.

drogówka,oc,mandat

15 wrz 2012 - 23:11:20

Cytat
89gaga
Z tego co się orientuję, to jeżeli OC nie jest opłacone to go nie ma i przy kontroli drogowej policjant wlepi mandat itd.

mam umowę która jest zawarta z ubezpieczycielem. To nie wystarczy przy kontroli? Jakiej wysokości jest mandat?

drogówka,oc,mandat

15 wrz 2012 - 23:12:34

skoro nie oplaciłaś to go nie masz to chyba logiczne, nikt Cię na piękne oczy nie bedzie ubezpieczał i bulił kase w razie czego

drogówka,oc,mandat

15 wrz 2012 - 23:14:32

Cytat
PastwaLosu
skoro nie oplaciłaś to go nie masz to chyba logiczne, nikt Cię na piękne oczy nie bedzie ubezpieczał i bulił kase w razie czego

nie wiem czy jesteś świadoma,ale bez wypowiedzenia umowy, Oc zachowuje CIĄGŁOŚĆ, a ja umowy nie wypowiedzialam.

drogówka,oc,mandat

15 wrz 2012 - 23:16:07

na umowie jest termin ważności

drogówka,oc,mandat

15 wrz 2012 - 23:16:41

Masz podpisana umowę na rok i płacisz w ratach tak?

drogówka,oc,mandat

15 wrz 2012 - 23:18:03

Cytat
marta_iwa
na umowie jest termin ważności

Umowa z ubezpieczycielem obowiązuje mnie do kwietnia 2013 roku, ale niestety nie mam teraz kasy,żeby zaplacic,pozniej zaplace zaleglosci... czyli samochod ma dalej ubezpieczenie, ale nieopacone... pytam sie wrazie zwyklej kontroli drogowej,a nie wypadku...

drogówka,oc,mandat

15 wrz 2012 - 23:18:55

Cytat
LiveCam
Umowa z ubezpieczycielem obowiązuje mnie do kwietnia 2013 roku, ale niestety nie mam teraz kasy,żeby zaplacic,pozniej zaplace zaleglosci... czyli samochod ma dalej ubezpieczenie, ale nieopacone... pytam sie wrazie zwyklej kontroli drogowej,a nie wypadku...
no to luz;) masz OC i niczym się nie przejmuj. drogówka jak Cię złapie to nic Ci nie zrobi, bo nie ma co;)

drogówka,oc,mandat

15 wrz 2012 - 23:19:35

to po co pytasz skoro jesteś mądrzejsza? :)

drogówka,oc,mandat

15 wrz 2012 - 23:19:43

w razie kontroli jesteś kryta, jak walniesz leżysz.

drogówka,oc,mandat

15 wrz 2012 - 23:22:38

Ja ostatnio zapomniałam zapłacić raty za OC i nic złego się nie stało.. Po prostu musisz mieć na kwitku aktualne OC, że np. masz do końca roku. Policjant nie wie, że np. nie zapłaciłaś jakiejś raty.. Ważne to co masz na polisie ubezpieczeniowej.

drogówka,oc,mandat

15 wrz 2012 - 23:24:11

Ja bym nie ryzykowała. Ale w sumie małe prawdopodobieństwo, że Cię ktoś skontroluje. Ja jezdze od roku autem, dosc czesto, na dluzsze trasy i po miescie i jeszcze nie mialam zadnej kontroli.

drogówka,oc,mandat

15 wrz 2012 - 23:27:03

Cytat
miss_teen
Ja bym nie ryzykowała. Ale w sumie małe prawdopodobieństwo, że Cię ktoś skontroluje. Ja jezdze od roku autem, dosc czesto, na dluzsze trasy i po miescie i jeszcze nie mialam zadnej kontroli.


Niestety,ta droga,którą musze jechać jest obstawiona patrolami, zazwyczaj co 4-5 auto jest zatrzymywane do kontroli :)

drogówka,oc,mandat

15 wrz 2012 - 23:38:41

Cytat
LiveCam
Cytat
marta_iwa
na umowie jest termin ważności

Umowa z ubezpieczycielem obowiązuje mnie do kwietnia 2013 roku, ale niestety nie mam teraz kasy,żeby zaplacic,pozniej zaplace zaleglosci... czyli samochod ma dalej ubezpieczenie, ale nieopacone... pytam sie wrazie zwyklej kontroli drogowej,a nie wypadku...


Jest tak jak piszesz. Oc nadal obowiązuje i policja nie doczepi się. W razie wypadku straty pokrywa fundusz gwarancyjny który potem sciaga naleznosc.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

opłaty allegro