Obecnie rozmawiamy o:

wakacje last minute

gorący temat

Pediatra Kielce

dzisiaj o 9:45

Ginekolog Rzeszów

dzisiaj o 9:42

Budowa domu

dzisiaj o 9:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wskaźnik BMI

20 sie 2012 - 23:17:15

Chciałabym wiedzieć, czy szafowiczki wierzą w wskaźnik BMI :) Mi osobiście wychodzi waga normlna (mam 156cm i waże 50kg). Osobiście uważam że mam trochę brzuszka :p I sama nie wiem czy "ufać" takim wyliczeniom. Co o tym sądzicie? ;)

wskaźnik BMI

20 sie 2012 - 23:19:42

Według mnie to trochę naciągane. Ja mam według niego niedowagę, a przy tym lekkie boczki. Chyba, że tylko moje wyobrażenie niedowagi to zero tłuszczu, sama skóra i kości ;D

wskaźnik BMI

20 sie 2012 - 23:24:09

Z tymi wskaznikami to w caly swiat... Mi pokazuje wychudzenie, a wygladam normalnie! wiec raczej im nie ufam ;/

zweryfikowana
Posty: 450
Ostrzeżenia: 2/5

wskaźnik BMI

20 sie 2012 - 23:24:44

Można sobie policzyć te BMI, ale różnie to bywa ;) Mój tata ma 170cm wzrostu, a waży 76kg - wg. BMI to nadwaga.
Tata wygląda świetnie, po prostu jest kulturystą i jego mięśnie więcej "ważą" ;) Nie ma ani jednej fałdki, płaski brzuszek, umięśniony, wygląda świetnie ;)

Więc nie ufałabym jakiemuś BMI ;)

wskaźnik BMI

20 sie 2012 - 23:26:39

Jeśli wskaźnik BMI wskazuje ,że jest norma to znaczy że wszytko jest w porządku, ale nie oznacza to ,że Wasze ciałko ma być idealne ;)
waga prawidłowa jest19,5 - 24,9 - waga prawidłowa .mam 172 i ważę 60 kg moje bmi to 20,3 no ale sadełko na brzuchu też jest . Zgubić by się chciało ale się nie chce ;d

co by nie wyło wierzę że jestem w normie

wskaźnik BMI

20 sie 2012 - 23:29:01

nie radziła bym sie tym sugerowac bo wiadomo ze kazdy ma inna budowę! ktos moze miec nozki jak patyczki i chuderlawe raczki ale co z tego jak ma wiszacy brzuchol bo akurat tam mu sie odklada. i BMI moze mu wyjsc w normie mimo tego ze ewidentnie cos jest nie tak. nie kazda kobieta tyje równomiernie w kazdej partii ciała. jak do zawsze mam tam wage w normie - rok temu ważąc 73kg miałam wage w normie i teraz tez a waze 57! tyle tylko ze teraz jestem w tej dolnej granicy a rok temu u samej góry.

wskaźnik BMI

20 sie 2012 - 23:30:06

Cytat
aducha95
Jeśli wskaźnik BMI wskazuje ,że jest norma to znaczy że wszytko jest w porządku, ale nie oznacza to ,że Wasze ciałko ma być idealne ;)
waga prawidłowa jest19,5 - 24,9 - waga prawidłowa .mam 172 i ważę 60 kg moje bmi to 20,3 no ale sadełko na brzuchu też jest . Zgubić by się chciało ale się nie chce ;d

co by nie wyło wierzę że jestem w normie

jakbym sama to pisała.. :p

Edit
W takim razie po co tyle mówią o tym, skoro to pic na wodę ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-20 23:31 przez madzialenka92.

wskaźnik BMI

20 sie 2012 - 23:35:48

Ja w ogóle nie zwracam uwagi na BMI. Według tego wskaźnika mam "wychudzenie". Jem kiedy chcę, ile chcę, nie jestem na żadnej diecie.

Nie będę tyła na siłę aby osiągnąć wagę "prawidłową" według wskaźnika BMI, bez przesady ;)

wskaźnik BMI

20 sie 2012 - 23:36:42

Mnie się wydaje, że to ma sens dopiero, jak ktoś bardzo przekracza niedowagę, albo nadwagę i bardziej chodzi o sprawy zdrowotne, bo to, że ktoś jest bliżej nadwagi i ma tłusty brzuch, albo bliżej niedowagi i plaski jak decha, to tylko względy estetyczne. Gorzej jak już się ma obtłuszczone serce czy jelita.

wskaźnik BMI

20 sie 2012 - 23:44:36

Ja mam według bmi niedowagę lekką, ale wszyscy mi mówią, że dobrze wyglądam, też mam brzuszek i niedowagi to ja tu nie widzę :D

wskaźnik BMI

20 sie 2012 - 23:47:59

Mam 180cm i ważę 58kg, według BMI mam niedowagę i powinnam ważyć optymalnie 71kg. Bardzo zabawne, bo i tak czuję się grubo :P

wskaźnik BMI

17 maj 2013 - 22:04:51

Bmi nie zawsze musi być w normie -chociaż myślę, że chodzi w tym wypadku o nadwagę, niedowaga raczej nie jest dobra. Tutaj, można policzyć BMI i poczytać -kalkulator bmi. Pozdr

wskaźnik BMI

13 wrz 2013 - 16:52:37

Bo z BMI zasadniczo to jest tak, że dopiero przy uwzględnieniu odpowiednich proporcji pomiędzy tkanką tłuszczową a kostną, będzie można je prawidłowo odczytać. A takie zbadanie proporcji, to już przy pomocy specjalnych urządzeń.

wskaźnik BMI

13 wrz 2013 - 16:55:41

ja w te bmi nie wierze, wg niej jestem na normalnej wadze, ale bliżej granicy niedowagi... muauahahah -.-
a mam 175 cm i 65 kg :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-13 16:57 przez kara2606.

wskaźnik BMI

13 wrz 2013 - 16:58:13

Wiadomo, że BMI pokazuje przedziały po to, żebyśmy mogli sobie sprawdzić czy nie jesteśmy na granicy nadwagi lub wychudzenia. Tak mniej więcej można stwierdzić czy jest się czym martwić (jeśli chodzi o kwestie zdrowotne). Co do wyglądu ciała to już chyba każdy ma lustro w domu i sam jest w stanie ocenić

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ślub znajomej