Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ważne, pomozecie?

25 lip 2012 - 20:52:38

Hej moze sie znacie i mi pomozecie.

Chlopak moj znalazl w internecie firme AXIDUS, chodzio prace w Holandii


Jestem bardzo uczulona na oszustow, i jak zwykle wszystko mu pożądnie sprawdzam.

Firma odpisala na nasze zgłoszenie i podala bardzo przydatne dane czyli zły/size]

Axidus International Sp. z o.o.
Oddział w Opolu

ul. Księdza Hugona Kołłątaja 10 lok. 5

45-064 Opole

Oddział w Olsztynie
ul. Kołobrzeska 1 lok. 6
10-443 Olsztyn

NIPzły/b] 701-03-39-821


REGON 146088154
numer KRSzły/b] 0000417489
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

kapitał zakładowy: 5 000, 00 zł
numer certyfikatu KRAZ: 8517



więc zaczęłam sprawdzać na tych stronach :

* http://www.coig.com.pl/index.php?main=krs - tu sprawdzilam KRS, ale nie moge pobrac odpisu


*http://www.stat.gov.pl/regon/ - tutaj regon i nip ( i regon występuje ale nip juz nie :/) :

"Numer identyfikacjny 7010339821 nie występuje w rejestrze REGON."



niby wszystko wygląda ładnie nie wiem czy firmy oszukujące mogą byc zarejestrowane?

moglybyscie spojrzec? wpisac regon lub nip i zobaczyc co o tej firmie piszą?

jeszcze mam taką stronke, ale cos nie moge wpisac, jakis błąd wyskakuje


https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu


czesc maila od nich zły/size]

W załączniku przesyłamy oświadczenie o warunkach płacy i pracy aktualnie obowiązujących w naszej firmie wraz z formularzem zgłoszeniowym.
W przypadku zainteresowania naszą ofertą należy wypełnić i wysłać nam komplet dokumentów, tj.:

- formularz zgłoszeniowy (może być wypełniony komputerowo w programie EXCEL);
- oświadczenie o warunkach płacy i pracy (wymaga ono odręcznego podpisu - należy je wydrukować i podpisać);
- kopia dowodu tożsamości (dowód osobisty - obie strony lub paszport* – strona ze zdjęciem);


-numer SoFi i/lub prawo jazdy, posiadane uprawnienia (np. operatora wózka widłowego), jeżeli kandydat takowe dokumenty posiada.

*W przypadku przesyłania paszportu jako dowodu tożsamości wnosimy o załączenie drugiego dokumentu tożsamości potwierdzającego meldunek,
ewentualnie dołączenie zaświadczenia o zameldowaniu z Wydziału meldunkowego urzędu pod jaki Kandydat podlega.

Honorujemy dokumentację przesyłaną zarówno drogą elektroniczną (e-mail), jaki i za pośrednictwem Poczty Polskiej.


Zaniepokoilo mnie to ze chcą ksero dowodu... naczytalam sie ze firmy nie powinny chciec od pracownikow takich rzeczy, oszusci na ksero dowodu mogą brac kredydy internetowe i no w chwilowce... poprostu podobni wysylane komus ksero dowodu to samobojstwo


nie wiem co myslec..



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-25 20:59 przez kara2606.

ważne, pomozecie?

25 lip 2012 - 20:55:57

znjadź osoby z tych miast najlepiej by przeszły się po prostu zobaczyć czy firma faktycznie widnieje pod wskazanym adresem, nie muszą tam wchodzić tylko obadać czy coś się w teh firmie w ogóle dzieje

zweryfikowana
Posty: 236
Ostrzeżenia: 2/5

ważne, pomozecie?

25 lip 2012 - 20:59:22

Koleżanka mi wczoraj mówiła że jej znajomy pojechał przez tą firmę i wraca pod koniec lipca,więc chyba wszystko ok skoro tam siedział i nic mi nie mówiła że narzekał
Zawsze robią ksero dowodu osobistego w przypadku wyjazdu i podpoisania umowy. Jedź tam do nich do biura i wszystko załatwisz na miejscu i jak będziesz mieć jakie kolwiek wątpliwości to poprostu zapytasz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-25 21:02 przez monisssssssssss.

ważne, pomozecie?

25 lip 2012 - 21:00:22

ale część firm potrzebuje ksero dowodu do dokumentacji. Przykładowo: jak podpisywałam umowę stypendialną to potrzebowali i tak samo jak będziesz się chciała zostać konsultanktą to też jest Ci potrzebny skserowany dowód. W mojej dawnej pracy do podpisania każdej umowy-zlecenia potrzebowałam dowódu (ale akurat nie ksero), żeby spisać numery.

ale może masz rację, bałabym się to chyba wysyłać...

ważne, pomozecie?

25 lip 2012 - 21:00:50

Cytat
monisssssssssss
Koleżanka mi wczoraj mówiła że jej znajomy pojechał przez tą firmę i wraca pod koniec lipca,więc chyba wszystko ok skoro tam siedział i nic mi nie mówiła że narzekał

a moglabys sie dowiedziec czegos wiecej? dlaczego np juz wraca?

ważne, pomozecie?

25 lip 2012 - 21:04:41

Ksero dowodu nie wysyłaj nigdy, a zanwę formy wrzuć sobie w wyszukiwarkę, ja tak zrobiłam i wyszło, że lepiej im nie ufać. Zobacz zresztę sama co piszą na innych forach o tej firmie.

zweryfikowana
Posty: 236
Ostrzeżenia: 2/5

ważne, pomozecie?

25 lip 2012 - 21:05:25

Z tego co wiem to wraca na urlop :) Złych opini nie słyszałam

ważne, pomozecie?

25 lip 2012 - 21:08:11

Cytat
martynaw11
Ksero dowodu nie wysyłaj nigdy, a zanwę formy wrzuć sobie w wyszukiwarkę, ja tak zrobiłam i wyszło, że lepiej im nie ufać. Zobacz zresztę sama co piszą na innych forach o tej firmie.
w wysyłaniu ksero dowodu nie ma nic złego, jakoś chyba muszą zweryfikować twoje dane?
a kredyt można wziąć tylko przy pomocy dowodu, a nie ksera.
z tego co wiem nawet szafa czasami chce ksero dowodu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-25 21:09 przez nokia2600.

ważne, pomozecie?

25 lip 2012 - 21:10:23

Polecam firme, byłam z chłopakiem u nich osobiście w biurze... wyjazd nam załatwi przemiły Pan na 15sierpnia praca dla pary:)a ksero dowodu wszędzie chcę, także zaswiadczenie o niekaralności...

ważne, pomozecie?

25 lip 2012 - 21:12:40

Cytat
marzinka17
Polecam firme, byłam z chłopakiem u nich osobiście w biurze... wyjazd nam załatwi przemiły Pan na 15sierpnia praca dla pary:)a ksero dowodu wszędzie chcę, także zaswiadczenie o niekaralności...

ja wlasnie poczytalam o nich na forach... pisząze oszusci i klamcy, ze trzeba tylko doplacac do interesu...

eh nastepne rozczarowanie, juz trace nadzieje ze on wyjedzie ;/

ważne, pomozecie?

25 lip 2012 - 21:21:21

Ode mnie też brali ksero dowodu i wszystko było ok

ważne, pomozecie?

25 lip 2012 - 21:23:06

Cytat
nokia2600
Cytat
martynaw11
Ksero dowodu nie wysyłaj nigdy, a zanwę formy wrzuć sobie w wyszukiwarkę, ja tak zrobiłam i wyszło, że lepiej im nie ufać. Zobacz zresztę sama co piszą na innych forach o tej firmie.
w wysyłaniu ksero dowodu nie ma nic złego, jakoś chyba muszą zweryfikować twoje dane?
a kredyt można wziąć tylko przy pomocy dowodu, a nie ksera.
z tego co wiem nawet szafa czasami chce ksero dowodu.

Może to trudne ale nie jest niewykonalne,żeby wziąć kredyt przy pomocy skanu dowodu. Chociaż musi to wymagać współpracy tego,kto udziela pożyczki. Pewnie, że no na uczelnaich w procesie rekrutacyjnym też wymagają skanu dowodu, niemniej jednak uczelnie są godne zaufania w tej sprawie, a taka firma, żeby wysłać skan dowodu trzeba mieć wg mnie dużo odwagi. ;)

ważne, pomozecie?

25 lip 2012 - 21:54:01

Cytat
martynaw11
Cytat
nokia2600
Cytat
martynaw11
Ksero dowodu nie wysyłaj nigdy, a zanwę formy wrzuć sobie w wyszukiwarkę, ja tak zrobiłam i wyszło, że lepiej im nie ufać. Zobacz zresztę sama co piszą na innych forach o tej firmie.
w wysyłaniu ksero dowodu nie ma nic złego, jakoś chyba muszą zweryfikować twoje dane?
a kredyt można wziąć tylko przy pomocy dowodu, a nie ksera.
z tego co wiem nawet szafa czasami chce ksero dowodu.

Może to trudne ale nie jest niewykonalne,żeby wziąć kredyt przy pomocy skanu dowodu. Chociaż musi to wymagać współpracy tego,kto udziela pożyczki. Pewnie, że no na uczelnaich w procesie rekrutacyjnym też wymagają skanu dowodu, niemniej jednak uczelnie są godne zaufania w tej sprawie, a taka firma, żeby wysłać skan dowodu trzeba mieć wg mnie dużo odwagi. ;)
oj tam przecież jeśli firma jest prawdziwa (podała regon) to raczej strachu nie ma.
tak samo jak ludzie boją się podawać swojego nazwiska, a na nk czy fejsie podają, przecież to też może być niebezpieczne.

ważne, pomozecie?

19 wrz 2012 - 15:00:02

witam pomożecie dzwonili dzisiaj do mnei z tej firmy i niewiem czy mam jechac sa to prace produkcujne hale fabrykipakowanie sortowanie owoców i warzyw co to jest za firma czy ktos juz tam byl jakie warunki pomzcie mi

ważne, pomozecie?

30 lip 2023 - 10:01:07

Dla operatorów wózków widłowych, którzy są otwarci na nowe wyzwania, praca na Słowacji może być interesującą propozycją. Szczegóły znajdziecie pod tym linkiem https://nocleginaslowacji.eu/praca-na-wozkach-widlowych-w-slowacji/ i to może być doskonała okazja do zdobycia nowych doświadczeń i rozwoju zawodowego.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Boże co mi jest ! :(