Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Sklep internetowy

13 minut temu

Biznes

17 minut temu

tabernakula sklep

36 minut temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 6 7 8 -->

Terrorysta w pociągu

25 cze 2012 - 21:08:13

Kochani, Kochane!

Piszę do Was, poniewaz niedługo wyjeżdżam w daleką podróż na wakacje... Czeka mnie do przejechania około 900 km i będę jechać SAMA pociągiem...

Boje się jak diabli i zaczynam panikować (stąd temat wątku).

Proszę uspokujcie mnie i poradźcie mi jak się zachować w pociągu, by nic mi sie nie stało.

Gdzie usiąść? Lepiej sama czy z kimś?

Gdzie trzymać pieniądze, by mnie nikt nie okradł?

Co mieć zawsze pod ręką?

Jak długo pociag stoi na peronie nim ruszy?

Ile będę miała czasu, by wejść, znaleźć odpowiedni wagon?

NIGDY nie jechałam pociagiem i panikuję jak głupie.... Powiedzcie mi, JAK TO JEST??



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-26 07:14 przez dzikanimfa.

Terrorysta w pociągu

25 cze 2012 - 21:10:59

Oczywiście, że z kimś. Samej się nie siada. I rzecz jasna, żeby nie wpadło Ci do głowy przypadkiem spanie ;)

Nie wiem jak to możliwe, że nigdy nie jechałaś w życiu pociągiem, ale to nic strasznego :P Ja tam od czasu to lubię ;)

Terrorysta w pociągu

25 cze 2012 - 21:12:31

Cytat
myriads
Oczywiście, że z kimś. Samej się nie siada. I rzecz jasna, żeby nie wpadło Ci do głowy przypadkiem spanie ;)

Nie wiem jak to możliwe, że nigdy nie jechałaś w życiu pociągiem, ale to nic strasznego :P Ja tam od czasu to lubię ;)

No nie jechałam :D
NEVER NEVER, pociag to ja znam z filmu i z książki. Ja wszędzie busami i autobusami, a teraz mam TYLKO ów nieszczęsny pociąg.

Terrorysta w pociągu

25 cze 2012 - 21:12:36

kochana nie pomogę bo nigdy nie jechałam :) ale nie ma co sie stresować kiedys musi być ten pierwszy raz:)
ale myśle ze lepiej samej nie siadać :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-25 21:13 przez Patrycja212121.

Terrorysta w pociągu

25 cze 2012 - 21:13:15

Niestety nie pomogę, ale podbijam :)

Terrorysta w pociągu

25 cze 2012 - 21:13:47

Lepiej usiasc w przedziale, gdzie jest troche ludzi. Najlepiej starsze osoby, nie chodzi mi o babcie i dziadkow. Siadaj blisko przedzialu pracownikow pociagu.
Wystarczy, ze pieniadze bedziesz miala blisko siebie, moze byc nawet w portfelu w torbie. Jak bedziesz chciala skorzystac z ubikacji, to po prostu bierzesz podreczny bagaz, w Twoim przypadku - torbe.
Ile czasu stoi? rozklad.pkp.pl - sprawdz sobie swoj pociag
Ile czasu bedziesz miala? rozklad.pkp.pl - sprawdz sobie ile bedzie czasu stal na Twoim peronie

Jak to jest?
normalnie!
Wsiadam, zajmuje miejsce, ja preferuje siedziec sobie sama, albo w bezprzedzialowym (jezdze rybekiem 8h, wiec...) i tyle. Mam ze soba netbooka, komorke, dobra ksiazke oraz sluchawki. Naprzemian sobie zmieniam zainteresowania w czasie podrozy. Jak ktos fajny usiadzie - pogadam. Chce siku, to ide. Choc zazwyczaj daje rade przez 8h.

Nic specjalnego to nie jest.

Terrorysta w pociągu

25 cze 2012 - 21:14:26

Wiec nie tylko ja nie jechałam. :P

mam 23 lata, a czuję się jak dziecko przez pierwszą wizyta u dentysty... boje się, a nie wiem czego...

Terrorysta w pociągu

25 cze 2012 - 21:14:33

Zamierzasz terroryzować współpasażerów ?

Terrorysta w pociągu

25 cze 2012 - 21:14:51

Najważniejsze jest NIE SPAĆ! taka główna zasada.
ale jak tutaj nie spać tyle godzin ? hm, ja tak nie umiem niestety, dlatego Ci współczuje.

Terrorysta w pociągu

25 cze 2012 - 21:15:36

Cytat
meow-meow
Lepiej usiasc w przedziale, gdzie jest troche ludzi. Najlepiej starsze osoby, nie chodzi mi o babcie i dziadkow. Siadaj blisko przedzialu pracownikow pociagu.
Wystarczy, ze pieniadze bedziesz miala blisko siebie, moze byc nawet w portfelu w torbie. Jak bedziesz chciala skorzystac z ubikacji, to po prostu bierzesz podreczny bagaz, w Twoim przypadku - torbe.
Ile czasu stoi? rozklad.pkp.pl - sprawdz sobie swoj pociag
Ile czasu bedziesz miala? rozklad.pkp.pl - sprawdz sobie ile bedzie czasu stal na Twoim peronie

Jak to jest?
normalnie!
Wsiadam, zajmuje miejsce, ja preferuje siedziec sobie sama, albo w bezprzedzialowym (jezdze rybekiem 8h, wiec...) i tyle. Mam ze soba netbooka, komorke, dobra ksiazke oraz sluchawki. Naprzemian sobie zmieniam zainteresowania w czasie podrozy. Jak ktos fajny usiadzie - pogadam. Chce siku, to ide. Choc zazwyczaj daje rade przez 8h.

Nic specjalnego to nie jest.

dzięki za rady :)
ja będę jechała 11 godzin :O

Terrorysta w pociągu

25 cze 2012 - 21:15:50

uwielbiam jeździć pociągiem.
nigdy sama nie jechałam, pieniądze najlepiej trzymać ze sobą, podobno najlepiej siedzieć na środku, usiądź w przedziale ze starszymi ludźmi albo jakąś parą, spokojnie zdążysz wsiąść.

Terrorysta w pociągu

25 cze 2012 - 21:16:03

Ja bardzo rzadko pociągiem jeżdżę więc za wiele nie pomoge, ale chyba nie masz sie czego bać. Myślę że chyba lepiej kolo kogoś usiąść kto nie wygląda podejrzanie;) Pieniądze lepiej porozkładać, częśc przy sobie w kieszeniach, cześć w torbie czy plecaku żebyś w razie czego nie straciła wszystkiego;)

Terrorysta w pociągu

25 cze 2012 - 21:16:07

najlepiej na samym początku zaraz obok konduktorów, pieniądze pochowaj w różnych miejscach trochę przy sobie miej np. zrób sobie dodatkową wewnętrzna kieszonkę , trochę do torby, a długość stania pociągu na stacji zależy od rozkładu jazdy, może zrób sobie małą wycieczkę pociągiem gdzieś nie daleko by się trochę przyzwyczaić...jechałam w tamtym roku do Zakopanego pociągiem i myślałam że oszaleje;) a co dopiero 900 km...koniecznie weż jakąś książkę, coś do odsłuchiwania muzyki bo inaczej się zanudzisz

Terrorysta w pociągu

25 cze 2012 - 21:16:07

Dziewczyno, mamy 21 wiek! a Ty nie jechałaś pociągiem..

Terrorysta w pociągu

25 cze 2012 - 21:16:23

jedziesz 1 czy 2 klasą?
pieniążki porozkładaj w różnych miejscach, nie trzymaj pieniędzy i dokumentów razem. bagaż połuż w zasięgu wzroku. jak bardzo się boisz i masz fundusze to polecam ci kupić bilet w 1 klasie. jedzie się przyjemnie, wygodnie, dostajesz herbatkę ;) ludzie to zazwyczaj biznesmeni ;) więc jest spodój bo wszyscy pracują. czasami jeżdźę do warszawy ze szczecina i podróż wygląda zupełnie innaczej ;) bez stresu :P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

usunięto moje zdjęcia