Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

brak rozgrzeszenia u ksiedza

16 cze 2012 - 00:41:45

księża są różni ale w większości największa ilość z nich swieci przykładem hipokryzji. Podam przykłady z pobliskich parafii a najpierw ze swojej: były proboszcz-chciwy i zawsze tylko o pieniądze mu chodziło, teraz mamy proboszcza który jest bardzo negatywnie nastwaiony do ludzi tak jakby wszyscy byli źli i zasłgiwali na najgorsze, z innej parafii ksiądz ma gosposie kochanice z następnej również ma kochanicę, jeszcze inny jeździ do "pań lekkich obyczajów",z następnej jest gejem(wiem to napewno bo strasznie sie ślimaczył do chłopaków z klasy i również głośno było o innych ekscesach z facetetami) i wreszcie ostatni z tego co słyszałam wreszcie jakiś równy gościu jak na księdza przystało. Podsumowując może za którymś razem może trafisz na księdza który nie jest hipokrytą i uzna cie za normalnego człowieka który grzeszy tak jak on(tylko troche mniej) :)

brak rozgrzeszenia u ksiedza

16 cze 2012 - 00:48:15

Mojej koleżance ksiądz powiedział, że jeżeli robi się to z osobą, którą się kocha i ma się jakieś plany na przyszłość w stosunku do niej, to nie jest to grzech.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

16 cze 2012 - 00:55:03

Ja nie bylam u spowiedzi z 3 lata wiec nie mam takich problemów. Ale moja siostra, która tez u spowiedzi była kupe lat temu spedzila w konfesjonale z pół godziny gadajac i kłócąc się z księdzem, bo powiedziala mu wszystko co jej się zebralo przez kilka lat, a później gdy miala za swoje grzechy żalowac to powiedziala, że nie może bo nie żaluje tego że między innymi kochała się ze swoim chłopakiem i ze gdyby tego zalowala i on by to wiedział to nie byłoby to zbyt przyjemne. Pokłóciła się z nim jeszcze raz na koniec, ksiądz nie dał jej rozgrzeszenia i an tym skończyła się jej przygoda z kosciołem i głupimi księżmi.
Dlatego właśnie nie wierze w kościół, księzy i spowiedź. Wiara w Boga to zupełnie inna sprawa.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

16 cze 2012 - 12:47:24

Cytat
izusia2009
Ja zawsze mówie te najlżejsze grzechy i że resztę nie pamiętam ...
A rozgrzeszenie zawsze dostawałam

Jezu, jak ja nie znoszę takich hipokrytów! To po kiego grzyba Ty chodzisz do tej spowiedzi?! Ktoś Cię tam siłą ciągnie? Nie rozumiem jak można iść do spowiedzi, wyklepać wyuczoną formułkę, powiedzieć najlżejsze grzechy, resztę sobie zataić i git majonez! Kolejna przedstawicielka katolYków! Wielu takich znam. Na kolanach by poszli do Częstochowy żeby tylko się pokazać, żeby tylko odbębnić co trza. Szkoda tylko, że nie powinnaś dostać tego rozgrzeszenia i z każdą taką spowiedzią popełniasz coraz więcej grzechów. Oszukujesz nie księdza, tylko tak naprawdę swojego Boga. Ja rozumiem, że można nie chcieć się spowiadać przed księdzem. Ale w takim razie po co w ogóle to robić? Nie chodzę do kościoła, mieszkam z facetem bez ślubu kościelnego, nie pałam sympatią do kościoła jako instytucji, więc nie korzystam z ich "usług" (oprócz tego, że ochrzciłam dziecko, ale to mąż chciał) - proste! A Ty chodź sobie dalej co miesiąc do kościółka i ciesz się, że ksiądz Ci tak łatwo rozgrzeszenie daje. Tfu, nie znoszę takich ludzi.



Autorka dostała już wyczerpujące odpowiedzi, więc powtarzać nie będę.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

16 cze 2012 - 12:54:49

Cytat
dzwooneczek
Nie rozumiem co w tym dziwnego... Kościół uważa sex przedmałżeński za grz
ech, więc jeśli nie planujesz poprawy to rozgrzeszenia nie dostaniesz.
zgadzam sie z toba ale czesciowo jesli ktos chodzi do kosciola i jest osoba wierzaca powinien dostosowac sie do wszystkich zasad a nie traktowac je wybiorczo Z drugiej strony do spowiedzi idzie sie by zwierzyc sie ze swoich slabosci grzechow i dziewczyna zgrzeszyla wiec sie wyspowiadala i to nie jest zabojstwo aby nie dostala rozgrzeszenia

brak rozgrzeszenia u ksiedza

16 cze 2012 - 12:56:14

Cytat
dzwooneczek
Cytat
notoco
nie wiedziałam, ze sex to grzech
Sam w sobie - nie, pozamałżeński już tak.

aha

zweryfikowana
Posty: 567
Ostrzeżenia: 1/5

brak rozgrzeszenia u ksiedza

16 cze 2012 - 12:56:51

Cytat
leniwiec22
Cytat
ihaaa
bez sensu. są dobrzy i źli księża- ten widocznie nie wie, o co chodzi w tej religii..
nie zrażaj się i idź do innego

o takiej teorii jeszcze nie słyszałam:)

chodzi mi o księży z powołania i księży z przypadku. żadna teoria, wystarczy ruszyć głową ;)
Cytat
Asztarte
Cytat
ihaaa
bez sensu. są dobrzy i źli księża- ten widocznie nie wie, o co chodzi w tej religii..
nie zrażaj się i idź do innego
To chyba ty nie wiesz o co chodzi w tej religii. Wg religii chrześcijańskiej seks przed ślubem jest grzechem, więc żaden ksiądz nie powinien dawać w takiej sytuacji rozgrzeszenia. chyba, że planujesz zaprzestać, żałujesz i jeśli z nim mieszasz, to sypiacie w osobnych łóżkach.

Albo przyjmujecie zasady religii od początku do końca, albo wcale. Takie wybiórcze stosowanie się do zasad to hipokryzja. Po co w ogóle chodzić do spowiedzi w takim wypadku?

Nie, nie jestem chrześcijanką. Mierzi mnie tylko hipokryzja.

Ja jestem chrześcijanką. nie wiem o co chodzi w tej religii?- tak, jest to grzech, ale każdy grzech powinien być przez spowiednika rozgrzeszony. jak już pisałam wyżej "dobry i zły ksiądz" to oczywiście ksiądz z powołania i bez. tyle w temacie.

a czy ona chce poprawy czy nie to już inna sprawa- i wtedy rzeczywiście można mówić o hipokryzji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-16 13:01 przez ihaaa.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

16 cze 2012 - 13:06:45

kochane - po co chodzić w ogóle do spowiedzi? spowiedź jest założona przez klechów, w średniowieczu - żeby ludzi inwigilować, wiadomo, że Kościół miał największą władzę. a teraz co? zakłamani niby prawiczkowie 60letni pytają z kim i ile razy?! ja nikogo nie będę pouczać, w Boga wierzę, ale nienawidzę tej obłudy

brak rozgrzeszenia u ksiedza

16 cze 2012 - 13:11:15

jeśli nie dostałaś rozgrzeszenia to trzeba było iść do innego księdza
ja nigdy nie miałam z tym problemu.
dziwić się że tyle młodych decyduje się na apostazje ;)
a później płaczą że kasy na podstki nie mają. kler to dno

brak rozgrzeszenia u ksiedza

16 cze 2012 - 13:13:16

Cytat
tristyy
kochane - po co chodzić w ogóle do spowiedzi? spowiedź jest założona przez klechów, w średniowieczu - żeby ludzi inwigilować, wiadomo, że Kościół miał największą władzę. a teraz co? zakłamani niby prawiczkowie 60letni pytają z kim i ile razy?! ja nikogo nie będę pouczać, w Boga wierzę, ale nienawidzę tej obłudy
trudno się nie zgodzić...

brak rozgrzeszenia u ksiedza

16 cze 2012 - 13:21:42

ja osobiście nie, idź do innego księdza, który nie będzie zadawał tak idiotycznie głupich pytań to chore no ale cóż takich księży niestety mamy

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

brak rozgrzeszenia u ksiedza

16 cze 2012 - 13:27:23

ja nie chodze do spowiedzi od kilku lat i pewnie pojde przed slubem i przed komunia dziecka czy tam chrztem jak bede musiała bo księża mnie irytują jak nikt inny wpierniczają golony w wigilie a robią szał o m.in takie rzeczy ja jako dziecko nie dostałam rozgrzeszenia bo UWAGA: opuściłam kilka mszy i nie słuchałam sobie w tym czasie radia Maryja

brak rozgrzeszenia u ksiedza

16 cze 2012 - 13:29:39

Cytat
tristyy
kochane - po co chodzić w ogóle do spowiedzi? spowiedź jest założona przez klechów, w średniowieczu - żeby ludzi inwigilować, wiadomo, że Kościół miał największą władzę. a teraz co? zakłamani niby prawiczkowie 60letni pytają z kim i ile razy?! ja nikogo nie będę pouczać, w Boga wierzę, ale nienawidzę tej obłudy

ZGADZAM SIĘ 100%
Miałam o tym referat na religii dawno temu w liceum.
W Biblii nie ma takeigo czegoś jak spowiedź przed hm... drugim czlowiekiem. Człowiek, który zgrzeszł w biblii ma polecenie pójśc na stronę, by tam w spokoju pomodlić się do Boga i żałować, że to zrobił... Nikt nie musiał przed księdzm klęczeć. Nie uważam księży za Nadludzi (całowanie rąk księży przez stare babcie... no comment), dla mnie to normalni ludzie i wychwalanie ich pod niebiosa moim zdaniem to po części obraza Boga,...

A wiecie, że ksiądz ma nakaz pobiec za człowiekiem, który bez rozgrzeszenia odszedł od konfesjonału?
Kim oni są, żeby nie dawać rozgrzeszenia... Ja rozumiem, ktoś kogoś zabił, znęca się nad drugim, ale miłość...? Mam przepraszać za miłość i wieczorem dla rozrywki czytać z moim TŻ "Małego Rycerza"? :O
A JEST U WAS COŚ TAKIEGO, że jak ktoś nie pójdzie do komunii w Wielkanoc / Boże Narodzenie, to patrzą na niego jak na Antychrysta? Niby mieszkam w małym miasteczku, ale nadal jest taka tendencja... Od nas prawie wszyscy chodzą, przejezdni niektórzy nie chodzą, a babki je zjadają wzrokiem...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-16 13:31 przez claudyn.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

16 cze 2012 - 13:32:36

Cytat
lola17xD
ja nie chodze do spowiedzi od kilku lat i pewnie pojde przed slubem i przed komunia dziecka czy tam chrztem jak bede musiała bo księża mnie irytują jak nikt inny wpierniczają golony w wigilie a robią szał o m.in takie rzeczy ja jako dziecko nie dostałam rozgrzeszenia bo UWAGA: opuściłam kilka mszy i nie słuchałam sobie w tym czasie radia Maryja

hahahahah to już 100% dno :D dobrze ze na kolanach wkoło kościoła nie musiałaś iść :D żal.pl i dramat.com jak to moja siostra gimnazjalistka mówi :D

brak rozgrzeszenia u ksiedza

16 cze 2012 - 17:01:53

Cytat
lejsowlosa
Aż ciężko mi uwierzyć, że wszystkie tak pięknie potraficie umoralniać. Jak dziewczyna chce mieć piękny ślub w kościele, to tylko jej sprawa i wielkie katoliczki chyba powinny wiedzieć, że najpierw ocenia się samego siebie, a dopiero potem postępowanie innych.

wielkie katoliczki boli fakt, że do kościoła chodzi się bo jest wtedy piękny ślub. ślub w kościele niesie za sobą pewne zobowiązania, nie idzie się tam pobierać, bo jest fajnie i fajne są kwiatki i piękna biała suknia. to mniej więcej to samo jakbyśmy chcieli zawierać związki małżeńskie w synagogach czy w jeszcze innych miejscach religijnych bo fajnie. śluby w kościele uważam że są zarezerwowane dla osób wierzących. wiadomo, że nie każda czeka z seksem do ślubu, ale każdy jest człowiekiem (nawet ksiądz!) i każdy popełnia błędy, ale ich żałuje i chce się poprawić. natomiast grzeszenie z premedytacją, ba, nawet niewierzenie, ale wyrażanie chęci ślubu w kościele (jednego z ważnych sakramentów Kościoła) to jedna wielka pomyłka i nieporozumienie.

a propos jeszcze tych 'złych i piekielnych' księży. zgadzam się z tym, że niektórzy księża minęli się z powołaniem i nie powinni nimi być,ale nie oceniajmy od razu tak wszystkich,bo nie każdy ksiądz to zło wcielone. a to, że nie udziela rozgrzeszenia komuś, kto z premedytacją popełnia grzech, wcale go takim nie czyni.

czytam to forum, i szczęka mi opada z powodu tej mentalności. moje zdanie jest takie, że za dużo 'zachodu' do nas przyszło, gdzie modne są rozwody, życie razem bez ślubu, ślub na pokaz i wiele innych rzeczy.
sama nie jestem święta, nie jestem też 'moherowym beretem'. mam 20 lat ale boję się do czego może jeszcze dojść.

uff ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

przeceny gdzie;)