Obecnie rozmawiamy o:

Montaż Klimatyzacji

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nowe a używane

12 cze 2012 - 21:54:02

nowe to dla mnie nienoszone,a nie ubrane 3 razy

zweryfikowana
Posty: 2.097
Ostrzeżenia: 1/5

Nowe a używane

12 cze 2012 - 21:55:15

Cytat
xx9xx
dla mnie nowe jest tylko to, co ma metkę :)

dla mnie też

Nowe a używane

12 cze 2012 - 21:56:09

Cytat
12Skitzo
ja mam wiele rzeczy typu "prezenty nietrafione", "zły rozmiar" itp no to to z reguły pisze - czemu mam obniżać koszty skoro to naprawdę jest praktycznie nowe :D zresztą nawet ciuchy z galerii trudno nazwać nowymi skoro tyle osób je przymierza.

Fakt faktem tyle osób je przymierza, ale to w jakim stanie są niektóre rzeczy z galerii....!!! brudne, przydeptane, pożólkłe i niewadomo co jeszcze, a przecierz MAJĄ METKI!!!!! To że dana rzecz ma tzw "metkę" nie odzwierciedla przecież jej stanu! Ja osobiście rzezczy w których chodzę wystawiam jako urzywane a te których nigdy nia maiłam na sobie jako nowe choć nie mają metki co nie oznacza że są już noszone!!!!

Nowe a używane

12 cze 2012 - 21:56:34

Według mnie nowe rzeczy to te z metkami lub bez, ale tylko przymierzone.
Też ostatnio spotkałam się informacjami typu jak napisałaś "zaznaczam stan używane, bo nie mają już papierowej metki, ale nosiłam tylko kilka razy" i trochę mnie to zdziwiło, jak było noszone przez dłuższy czas to już jest używane, nawet jeśli nie ma po tym śladów (w takim wypadku pasuje informacja "jak nowe", o ile rzeczywiście tak jest).
Nie wiem co osoby tak robiące mają na celu, bo mnie osobiście to zraża do robienia zakupów u nich.

Nowe a używane

12 cze 2012 - 22:01:55

To juz jest klamstwo. Jesli cos nie ma metki to zaznaczam, ze uzywane i pisze ze stan bdb albo idealny.

Raz kupilam idealny stan bluzeczka zalozona tylko raz i sie okazalo, ze smierdzi potem okropicznie i zolta pod pacha od srodka:/

Typowe - zalozyla raz i nosila tydzien bez przerwy;/

Nowe a używane

12 cze 2012 - 22:02:22

ja tez ostatnio zauwazylam u jednej dziewczyny spodnie i napisane jest ze sa nowe, ok... patrze dalej a tam ze ubrala 3 razy, wiec ja odrazu pisze: jaki jest w koncu stan tej rzeczy? jak mozna zalozyc rzecz i uwazac ze jest nowa?

Nowe a używane

12 cze 2012 - 22:18:36

głupota nie zna granic
jeszcze nie spotkałam się z yakim opisem że nowe założone tylko 10 razy, ale na pewno żadnej transakcji z taką osobą bym nie zawarła

Nowe a używane

13 cze 2012 - 08:06:31

Dla mnie nowe to tylko z metką, jaką mam pewność że nie założyłaś rzeczy "nowej bez metki" np na 2 godziny i stwierdziłaś że jest niewygodna? Nie wierzę w takie cudawianki. Prezenty jak dostaję to zawsze z papierowymi metkami, chociażby dlatego że w razie jakby nie spasowało mogłam wymienić lub zwrócić.

Ostatnio spytałam dziewczynę o wymianę rurki bershka jak ona to zaznaczyła "z minusem tylna metka na spodniach oderwana" (ta od zewnątrz co jest na pasku) - i co sobie w zamian wybrała? Całkiem nową tunikę (oczywiście z metkami), mimo że w opisie było napisane że wymiana TYLKO NA RZECZY NOWE Z METKĄ. No szlag by człowieka trafił ;)

Nowe a używane

13 cze 2012 - 08:14:07

ja mam jedna kiecke opisana "JAK NOWA" bo byla uzyta raz..
A jedna sukienke mam z metka typowo kupiona i nie zalozona ani razu to to po prostu pisze w opisie mysle ze takie cos jest uczciwe.. a nie ze sprzedam komus niby NOWE spodnie a okazalo sie ze kilka razy byly juz noszone bo to jest wtedy zwykle oszustwo..

Nowe a używane

13 cze 2012 - 08:17:34

thugchild no tak, opisać "jak nowa" a "nowa" to różnica ;D szkoda że niektóre jej nie widzą ;/



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-13 08:18 przez MoniqueJulie.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

Nowe a używane

13 cze 2012 - 08:20:42

to tak samo jak mam buty ktore ubrałam tylko po domu zeby się prejsc zobaczyc czy mi wygodnie ale nie wychodzilam w nich nigdy i nie miałam nawet dłuzej niz 15min na nogach ale podeszwy sie przykurzyły to zaznaczyłam uzywane ale w opisie napisałam ze nowe :P

Nowe a używane

13 cze 2012 - 08:40:09

Ja jeśli wystawiam rzecz 'nową bez metki' albo 'nietrafiony prezent' to i tak daję 'uzywane'. Dopiero później w opisie mowie z jaka czestotliwoscia dana rzecz była zakladana. Nowe to metka i koniec, wedlug mnie.

zweryfikowana
Posty: 1.185
Ostrzeżenia: 1/5

Nowe a używane

13 cze 2012 - 08:40:59

ja jak widzę ze ktoś daje nowe a nie ma metek (no chyba że rzecz nie miała metek od nowości ew jak widać ze nie była noszona i taka informacja jest w opisie i wyjaśnione dlaczego nie ma metek) to raportuje bo jak coś było używanie to nie może być nowe!

raportuje może się jedna z druga nauczy ze nowe to nowe a używka to używka

zweryfikowana
Posty: 366
Ostrzeżenia: 2/5

Nowe a używane

13 cze 2012 - 08:44:06

Cytat
PaniJana
Cytat
xx9xx
dla mnie nowe jest tylko to, co ma metkę :)

Uważam tak samo, wyjątkiem są buty - po podeszwie można określić ich stan :)

Nowe a używane

13 cze 2012 - 08:46:23

Cytat
aulin
Ja jeśli wystawiam rzecz 'nową bez metki' albo 'nietrafiony prezent' to i tak daję 'uzywane'. Dopiero później w opisie mowie z jaka czestotliwoscia dana rzecz była zakladana.

Dokładnie, robię tak samo ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

prezet- zdany egzamin na prawko