Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

10 minut temu

sprawdzony stomatolog

13 minut temu

sklep detailingowy

37 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zwrot a wymiana towaru :/

31 maj 2012 - 10:55:34

Czy was też wkurza, gdy kupicie jakąś rzecz w sklepie, jednak w domu okazuje się że się w niej odkochałyście i to nie to. Idziecie oddać a tam ekspedientka mówi: "U nas nie ma zwrotów, można wymienić rzecz na inną". Nieważne, że nic Ci już nie przypada do gustu w tym sklepie, musisz coś wybrać...

W niektórych sklepach bez problemu zwracasz np. bluzkę, dostajesz kasę i kupujesz coś np. w innym sklepie.

zwrot a wymiana towaru :/

31 maj 2012 - 11:27:29

U mnie w sklepach nie można oddawać.
Raz chciałam w tym samym dniu zwrócić buty to mogłam je jedynie wymienić.

Chociaż w jednym kiedyś kupiłam pasek i chciałam wymienić, nie było akurat nic fajnego, pytałam kiedy będzie dostawa, a Pani powiedziała mi, że jak chcę to mogę go zwrócić.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-31 11:32 przez iks_igrek_zet.

zweryfikowana
Posty: 1.812
Ostrzeżenia: 1/5

zwrot a wymiana towaru :/

31 maj 2012 - 11:29:21

Ciesz się, że możesz zamienić, jest dużo sklepów , w których w ogóle nie ma zwrotu. :|

zwrot a wymiana towaru :/

31 maj 2012 - 11:33:12

dlatego lepiej pytać zanim się kupi

zwrot a wymiana towaru :/

31 maj 2012 - 11:33:31

Przyjmowanie zwrotów jest tylko i wyłącznie dobrą wolą sklepu/sprzedawcy, nie ma takiego obowiązku. W sieciówkach często możesz zwracać nieużywany towar do 30 dni, ale już np. w New Yorkerze rzeczy z przeceny możesz tylko wymienić, a w mniejszych sklepikach jest to dobra wola sprzedawcy.

zwrot a wymiana towaru :/

31 maj 2012 - 11:36:58

Mozna wymienic lub oddac w kazdym sklepie ale tylko w wypadku gdy towar jest wadliwy. Gdy Ci sie odwidzi tylko w niektorych, w zarze np bez problemu bez podania przyczyny zwrocisz, w new yorkerze tylko w ciagu 10 dni WYMIANA, zwrot juz nie. Nie jest to ich obowiązkiem prawnym. Konsument nie może zwrócić towaru tylko z tego względu, że mu się nie spodobał. Prawo do reklamacji przysługuje klientowi wtedy, gdy produkt jest niezgodny z umową i był taki w chwili wydania go kupującemu.
To, że niektóry sklepy prowadzą politykę reklamową, dzięki której kupujący może zwrócić towar, jeżeli stwierdzi że mu się przestał podobać, wynika jedynie z dobrej woli sprzedawcy. Takie działania mają w zasadzie wydźwięk marketingowy i mają zachęcać konsumentów do zakupów w danym sklepie.


Czytaj więcej na Wieszjak.pl: http://prawa-konsumenta.wieszjak.pl/zwrot-i-wymiana/216000,Czy-mozna-zwrocic-towar-gdy-sie-rozmyslimy.html#ixzz1wRFCHMZL

zwrot a wymiana towaru :/

31 maj 2012 - 11:41:30

Cytat
dzwooneczek
Przyjmowanie zwrotów jest tylko i wyłącznie dobrą wolą sklepu/sprzedawcy, nie ma takiego obowiązku. W sieciówkach często możesz zwracać nieużywany towar do 30 dni, ale już np. w New Yorkerze rzeczy z przeceny możesz tylko wymienić, a w mniejszych sklepikach jest to dobra wola sprzedawcy.

zwrot a wymiana towaru :/

31 maj 2012 - 11:45:04

Ja kupiłam niedawno sukienkę w chińskim sklepie. Przed kupnem zapytałam jednej ze sprzedających ( Polki ) czy w razie gdyby nie pasowała mogę zwrócić. Powiedziała, że tak, tylko żebym jak najszybciej zwróciła, nie przekraczając 5 dni. Na 2-gi dzień poszłam zwrócić ( okazała się duża ), akurat trafilam na Chinkę, która zaczeła robić problemy. Pierw, że tylko wymiana - mówię jej, że chce zwrócić i nie chce na nic wymieniać. Zaczeła się krzywić, potem 30 min oglądała tą sukienkę, żeby tylko zauważyć jakaś wadę i nie przyjac zwrotu. Jak okazalo sie ze z sukienka wszystko ok, zaczela przegladac kalendarz i liczyć ile dni temu ją kupiłam. Po jakiś 40 min oddała mi pieniadze, gdzie 40 zł wydawała po 1 zł i 2 zł, i liczyla 3 razy czy dobrze mi dała, co jej zajeło kolejne 10 min. Ale naszczęscie ją zwróciłam.

zwrot a wymiana towaru :/

31 maj 2012 - 11:45:11

a mnie wkurza jak dziewczyny robia zakupy a potem polowe zwracaja bo im sie odwidzialo, i tak milion zwrotow dziennie a jak jakis sklep nie chce przyjac to wielkie oburzenie bo one maja do tego prawo. a wlasnie ze nie maja takiego prawa bo tak jak juz bylo pisane, to ze mozna zwrocic to tylko i wylacznie dobra wola. jest chyba w sklepie czas na zastanowienie, nikt was nie wygania z przymierzalni, mozna sie zastanowic, przemyslec a nie zachowywac sie jak rozpieszczona ksiezniczka bo ona chce oddac nagle.

niezweryfikowana
Posty: 549
Ostrzeżenia: 1/5

zwrot a wymiana towaru :/

31 maj 2012 - 11:49:50

mamy w prawie od jakiegoś czasu, ze zwrot czy wymiana to tylko i wyłącznie dobra wola sprzedającego, czyli w niektórych sklepach można wymieniać, a w innych nie -.-

zweryfikowana
Posty: 1.298
Ostrzeżenia: 1/5

zwrot a wymiana towaru :/

22 lis 2012 - 11:34:26

Mam pytanie odnośnie wymian. Kupiłam w mohito sukienkę, rozm 36. Dziś ją przymierzyłam i chyba lepsze by było 38... Wiem, ze mam 30dni na wymianę, ale kupiłam ją na Malcie a za kilka dni będę w Browarze, mogę tam ją wymienić?

zwrot a wymiana towaru :/

22 lis 2012 - 11:41:01

Do zwrotu i wymiany ma się prawo w ciągu 10 dni w przypadku zakupów przez internet. W przypadku zakupów bezpośrednich takie prawo nie obowiązuje, w końcu widziały gały co brały;) I przyjęcie zwrotu jest dobrą wolą sprzedawcy:) Sieciówki często tak robią, żeby zachęcić do zakupów, ale ich stać na poniesienie ewentualnych strat. Często rzeczy wracają zniszczone, ale przy zwrocie na żywo łatwo to ocenić. Przy zwrocie pocztowym trochę trudniej.

I tak np. do mnie raz wróciły lakierowane buty z całym zarysowanym bokiem. Ktoś przy rozpakowywaniu paczki rozciął nożyczkami/nożem pudełko (grube, owinięte papierem!) i zarysował buty. Myślałam, że wyjdę z siebie i stanę obok. Zniszczyłam buty? A zwrócę sobie, przecież mam prawo!

Innym razem zamszowe buty wróciły wytarzane w kurzu, sierści, włosach i cholera wie czym jeszcze - brzydziłam się ich dotknąć, nie do doczyszczenia. I nie wyglądało to na przypadek, a na celowe wytarzanie butów po najbrudniejszej podłodze świata.

Więc niespecjalnie się dziwie osobom, które zwrotów nie chcą przyjmować. Ja muszę:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-22 11:42 przez Tubbi.

zweryfikowana
Posty: 1.298
Ostrzeżenia: 1/5

zwrot a wymiana towaru :/

22 lis 2012 - 11:47:52

Cytat
Tubbi
Do zwrotu i wymiany ma się prawo w ciągu 10 dni w przypadku zakupów przez internet. W przypadku zakupów bezpośrednich takie prawo nie obowiązuje, w końcu widziały gały co brały;) I przyjęcie zwrotu jest dobrą wolą sprzedawcy:) Sieciówki często tak robią, żeby zachęcić do zakupów, ale ich stać na poniesienie ewentualnych strat. Często rzeczy wracają zniszczone, ale przy zwrocie na żywo łatwo to ocenić. Przy zwrocie pocztowym trochę trudniej.

I tak np. do mnie raz wróciły lakierowane buty z całym zarysowanym bokiem. Ktoś przy rozpakowywaniu paczki rozciął nożyczkami/nożem pudełko (grube, owinięte papierem!) i zarysował buty. Myślałam, że wyjdę z siebie i stanę obok. Zniszczyłam buty? A zwrócę sobie, przecież mam prawo!

Innym razem zamszowe buty wróciły wytarzane w kurzu, sierści, włosach i cholera wie czym jeszcze - brzydziłam się ich dotknąć, nie do doczyszczenia. I nie wyglądało to na przypadek, a na celowe wytarzanie butów po najbrudniejszej podłodze świata.

Więc niespecjalnie się dziwie osobom, które zwrotów nie chcą przyjmować. Ja muszę:)
wątek stary, odświeżyłam go nowym pytaniem ...

zwrot a wymiana towaru :/

22 lis 2012 - 11:48:01

dlatego ja sie dokladnie zastanawiam przed kupnem :) no ale w wielu sklepach jest zwrot do 30 dni i nie powiem, ale to bardzo wygodne, bo czasem zdarza sie, ze rzecz mi sie odpodoba, nie mam jej jednak do czego nosic albo w innym sklepie podoba mi sie cos bardziej, wtedy zwracam

z drugiej strony nie dziwie sie, ze w niektorych sklepach nie ma zwrotu, niektore dziewczyny kupuja ciuch, zakladaja ukrywajac metke albo w ogole ja odczepiaja, a pozniej doczepiaja znowu i zwracaja do sklepu

zwrot a wymiana towaru :/

22 lis 2012 - 11:48:40

zanim zapłacę to zawsze pytam czy jak mi się "odwidzi" to mogę oddać i do kiedy. u mnie w mieście raczej nie ma z tym problemów,żeby oddac czy wymienić na coś innego.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Większe piersi? Przecież to proste..czy aby na pewno?