Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pomocy all all all

30 maj 2012 - 22:13:32

wiesz, trzeba bylo sie zastanowic wczesniej.

niezweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy all all all

30 maj 2012 - 22:15:24

Cytat
richie112
wiesz, trzeba bylo sie zastanowic wczesniej.

wiem -,-

pomocy all all all

30 maj 2012 - 22:16:14

a jaką ma człowiek pewność że chciałaś 8zł za sztukę jak nawet w opisie nic o tym nie wspomniałaś moze liczylas ze aukcja dobije wyższej ceny i nie bedzie to 40zł tylko w okolicach oczekiwanej kwoty.. Ja na miejscu kupującego także domagałabym się ciuchów skoro udało mu się wylicytować za 40zł a aukcja się zakończyła to ciuchy powinny być sprzedane w takiej kwocie.. a jakby cena dobiła ponad oczekwianej kwoty, aukcja byś się skończyła i wygrany by się wycofał bo mu się nie opłaca jednak kupować to nie domagałabyś się swoich pieniędzy skoro wylicytował?
Spróbuj się dogadać może uda Ci się porozumieć z kupującą i zechce odkupić kilka ciuchów w tej cenie albo całkowicie zrezygnuję z kupna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-30 22:17 przez dzina55.

pomocy all all all

30 maj 2012 - 22:17:43

Cytat
karolka324
Cytat
molcia92
Mogłaś ustawić cenę minimalną, a tak to teraz kupujący ma rację

przez takich ludzi jak Ty trace wiare w to, że nasze społeczeństwo jest inteligetne. przeczytałaś może w czym jest problem?

junpat - racja. najlepiej skontaktować się z allegro co dziewczyna ma teraz zrobić. nie ma co działać pochopnie. ewidentnie w całym problemie ani sprzedający, ani licytujący nie wiedzą na czym polega aukcja wieloprzedmiotowa i z czym to sie je.
Cytat
oryginal
Cytat
karolka324
Cytat
01kika01
Dla tych , które mało mają pojęcia, aukcja wieloprzedmiotowa tyczy się wystawiania kilku rzeczy, ale identycznych i w tej samej rozmiarówce, wiec nie rozumiem poco tu bulwersowanie się na dany temat.

Pokaż mi, gdzie jest zastrzeżenie w regulaminie, że w aukcji wieloprzedmiotowej muszą być takie same rzeczy.
to dosc logiczne by bylo. bo co jesli są różne rzeczy a 2 osoby ktore zalicytowaly chca akurat tę samą?
Nie rozmawiamy, o tym co jest logiczne, bo wiele rzeczy w naszym Polskim prawie nie jest logicznych. więc temat rzeka :P mówimy o tym, czym jest aukcja wieloprzedmiotowa - a ją określa regulamin. w nim nie ma ani słowa o tym, że przedmioty muszą być takie same.
Innymi słowy - luka w regulamninie.
racja racja, chodzi mi o to co wtedy gdy wlasnie 2 osoby chcą to samo :I mogą to zglosic na allegro? tzn osoba poszkodowana ktora nie dostanie rzeczy.

pomocy all all all

30 maj 2012 - 22:18:09

Cytat
dzina55
a jaką ma człowiek pewność że chciałaś 8zł za sztukę jak nawet w opisie nic o tym nie wspomniałaś moze liczylas ze aukcja dobije wyższej ceny i nie bedzie to 40zł tylko w okolicach oczekiwanej kwoty.. Ja na miejscu kupującego także domagałabym się ciuchów skoro udało mu się wylicytować za 40zł a aukcja się zakończyła to ciuchy powinny być sprzedane w takiej kwocie.. a jakby cena dobiła ponad oczekwianej kwoty, aukcja byś się skończyła i wygrany by się wycofał bo mu się nie opłaca jednak kupować to nie domagałabyś się swoich pieniędzy skoro wylicytował?
Spróbuj się dogadać może uda Ci się porozumieć z kupującą i zechce odkupić kilka ciuchów w tej cenie albo całkowicie zrezygnuję z kupna.

aukcję wygrało 5 osób każda po 8 zł. nie ma tam kwoty 40 zł, nie myśl o niej, wyrzuć ją ze swojej głowy ;]

pomocy all all all

30 maj 2012 - 22:21:09

Cytat
karolka324
Cytat
01kika01
Dla tych , które mało mają pojęcia, aukcja wieloprzedmiotowa tyczy się wystawiania kilku rzeczy, ale identycznych i w tej samej rozmiarówce, wiec nie rozumiem poco tu bulwersowanie się na dany temat.

Pokaż mi, gdzie jest zastrzeżenie w regulaminie, że w aukcji wieloprzedmiotowej muszą być takie same rzeczy.

Nie pokażę tego, bo zwyczajnie każdy all egrowicz powinien mieć o tym pojęcie, ale jedno jest pewne założycielka wątku mylnie postąpiła wystawiając różne rzeczy na aukcję wieloprzedmiotową, bo jakim cudem ma sprzedać identyczne ciuchy (posiadając tylko po jednej sztuce) każdemu zwycięzcy? Myślisz? Bo ja tak, i w głowę zachodzę jak ona ma teraz dokonac sprzedaży nie mając zakładam 10 takich samych przedmiotów. Jedynym wyjściem jest zgłosić swój błąd do allegro i czekać na rozwiązanie sprawy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-30 22:57 przez 01kika01.

pomocy all all all

30 maj 2012 - 22:23:25

Cytat
karolka324
Cytat
molcia92
Mogłaś ustawić cenę minimalną, a tak to teraz kupujący ma rację

przez takich ludzi jak Ty trace wiare w to, że nasze społeczeństwo jest inteligetne. przeczytałaś może w czym jest problem?

junpat - racja. najlepiej skontaktować się z allegro co dziewczyna ma teraz zrobić. nie ma co działać pochopnie. ewidentnie w całym problemie ani sprzedający, ani licytujący nie wiedzą na czym polega aukcja wieloprzedmiotowa i z czym to sie je.
Cytat
oryginal
Cytat
karolka324
Cytat
01kika01
Dla tych , które mało mają pojęcia, aukcja wieloprzedmiotowa tyczy się wystawiania kilku rzeczy, ale identycznych i w tej samej rozmiarówce, wiec nie rozumiem poco tu bulwersowanie się na dany temat.

Pokaż mi, gdzie jest zastrzeżenie w regulaminie, że w aukcji wieloprzedmiotowej muszą być takie same rzeczy.
to dosc logiczne by bylo. bo co jesli są różne rzeczy a 2 osoby ktore zalicytowaly chca akurat tę samą?
Nie rozmawiamy, o tym co jest logiczne, bo wiele rzeczy w naszym Polskim prawie nie jest logicznych. więc temat rzeka :P mówimy o tym, czym jest aukcja wieloprzedmiotowa - a ją określa regulamin. w nim nie ma ani słowa o tym, że przedmioty muszą być takie same.
Innymi słowy - luka w regulamninie.
Żadna luka. Załącznik nr 2 do Regulaminu, pkt 4:
Opis Towaru musi zawierać wszystkie jego istotne cechy, niedopuszczalne jest pozostawianie Kupującemu wyboru co do jednej bądź kilku istotnych cech Towaru, takich jak rozmiar czy model. W Transakcjach wieloprzedmiotowych Sprzedający może umożliwić Kupującemu wybór koloru bądź wzoru graficznego Towaru pod warunkiem, że Sprzedający gwarantuje każdemu Kupującemu uczestniczącemu w Transakcji możliwość zakupu Towaru w wybranym kolorze bądź z wybranym wzorem graficznym (tj. liczba oferowanych sztuk Towaru danego rodzaju nie może być ograniczona).

pomocy all all all

30 maj 2012 - 22:26:18

Cytat
kasiapoprawska
Wiesz co niechce Cie załamywać ale sama sprzedaje na all i wpakowałaś sie w niezłe bagienko 5 osób kupiło od Ciebie pake ubrań, pierwsza za 8zł a ostatnia za 40zł....nigdzie w opisie niemasz ze przy zakupie prosze o wybór kupionej rzeczy, powinnaś wystawić kup teraz a w liczbe wystawianych przedmiotów wpisac 20szt. i informacje ze cena kup teraz dotyczy jednej wybranej rzeczy....Teraz powinnaś niby wysłać 5 osobą po takiej pace ubań co jest oczywiście nie możliwe, jeśli trafisz na normalnych ludzi dostaniesz 5 negatywów i tyle ale jeśli sa wredni to allegro da Ci 5 ostrzeżeń a za 3 blokują konto....
ale zawsze możesz to olać założyc następne i wystawić na nowo ciuchy tak ja opisałam wyżej, pamiętaj tylko zeby po każdnym zakupie dodac opis ze brak danej rzeczy a w opisie umiesc formułke przez zakupem zapytaj o dostępnosc wybranej rzeczy
W końcu ktoś tu dobrze mówi!

pomocy all all all

30 maj 2012 - 22:27:16

Cytat
dinho
Cytat
kasiapoprawska
Wiesz co niechce Cie załamywać ale sama sprzedaje na all i wpakowałaś sie w niezłe bagienko 5 osób kupiło od Ciebie pake ubrań, pierwsza za 8zł a ostatnia za 40zł....nigdzie w opisie niemasz ze przy zakupie prosze o wybór kupionej rzeczy, powinnaś wystawić kup teraz a w liczbe wystawianych przedmiotów wpisac 20szt. i informacje ze cena kup teraz dotyczy jednej wybranej rzeczy....Teraz powinnaś niby wysłać 5 osobą po takiej pace ubań co jest oczywiście nie możliwe, jeśli trafisz na normalnych ludzi dostaniesz 5 negatywów i tyle ale jeśli sa wredni to allegro da Ci 5 ostrzeżeń a za 3 blokują konto....
ale zawsze możesz to olać założyc następne i wystawić na nowo ciuchy tak ja opisałam wyżej, pamiętaj tylko zeby po każdnym zakupie dodac opis ze brak danej rzeczy a w opisie umiesc formułke przez zakupem zapytaj o dostępnosc wybranej rzeczy

Wszystkie osoby kupiły po 8zł ponieważ wystawiła 20 niby-zestawów a więc cena nie została podbita.




Dinho masz absolutną rację
20 sztuk to w tym wypadku to 20 paczek
5 kupujących po 1 sztuce(paczce)
cena wyjściowa nie została przekroczona
każdy kupił 1 sztukę (paczkę) za 8zł.

Allegro prawdopodobnie nie pomoże pozostaje dogadać się z 5 osobami.

pomocy all all all

30 maj 2012 - 22:27:18

Cytat
mimi2506
Cytat
karolka324
Cytat
molcia92
Mogłaś ustawić cenę minimalną, a tak to teraz kupujący ma rację

przez takich ludzi jak Ty trace wiare w to, że nasze społeczeństwo jest inteligetne. przeczytałaś może w czym jest problem?

junpat - racja. najlepiej skontaktować się z allegro co dziewczyna ma teraz zrobić. nie ma co działać pochopnie. ewidentnie w całym problemie ani sprzedający, ani licytujący nie wiedzą na czym polega aukcja wieloprzedmiotowa i z czym to sie je.
Cytat
oryginal
Cytat
karolka324
Cytat
01kika01
Dla tych , które mało mają pojęcia, aukcja wieloprzedmiotowa tyczy się wystawiania kilku rzeczy, ale identycznych i w tej samej rozmiarówce, wiec nie rozumiem poco tu bulwersowanie się na dany temat.

Pokaż mi, gdzie jest zastrzeżenie w regulaminie, że w aukcji wieloprzedmiotowej muszą być takie same rzeczy.
to dosc logiczne by bylo. bo co jesli są różne rzeczy a 2 osoby ktore zalicytowaly chca akurat tę samą?
Nie rozmawiamy, o tym co jest logiczne, bo wiele rzeczy w naszym Polskim prawie nie jest logicznych. więc temat rzeka :P mówimy o tym, czym jest aukcja wieloprzedmiotowa - a ją określa regulamin. w nim nie ma ani słowa o tym, że przedmioty muszą być takie same.
Innymi słowy - luka w regulamninie.
Żadna luka. Załącznik nr 2 do Regulaminu, pkt 4:
Opis Towaru musi zawierać wszystkie jego istotne cechy, niedopuszczalne jest pozostawianie Kupującemu wyboru co do jednej bądź kilku istotnych cech Towaru, takich jak rozmiar czy model. W Transakcjach wieloprzedmiotowych Sprzedający może umożliwić Kupującemu wybór koloru bądź wzoru graficznego Towaru pod warunkiem, że Sprzedający gwarantuje każdemu Kupującemu uczestniczącemu w Transakcji możliwość zakupu Towaru w wybranym kolorze bądź z wybranym wzorem graficznym (tj. liczba oferowanych sztuk Towaru danego rodzaju nie może być ograniczona).

no i właśnie tego sama nie mogłam znaleźć, nigdy by mi nie przyszły do głowy załączniki :P

pomocy all all all

30 maj 2012 - 22:28:27

Wspólczuję, ale umowa to umowa - spróbuj sie z Nią jakos dogadac, jeśli sie nie uda masz po prostu pecha :?

pomocy all all all

30 maj 2012 - 22:30:08

jasne mozesz..i dostaniesz negatywa ale co tam:)

pomocy all all all

30 maj 2012 - 22:30:52

Cytat
karolka324
Cytat
mimi2506
Cytat
karolka324
Cytat
molcia92
Mogłaś ustawić cenę minimalną, a tak to teraz kupujący ma rację

przez takich ludzi jak Ty trace wiare w to, że nasze społeczeństwo jest inteligetne. przeczytałaś może w czym jest problem?

junpat - racja. najlepiej skontaktować się z allegro co dziewczyna ma teraz zrobić. nie ma co działać pochopnie. ewidentnie w całym problemie ani sprzedający, ani licytujący nie wiedzą na czym polega aukcja wieloprzedmiotowa i z czym to sie je.
Cytat
oryginal
Cytat
karolka324
Cytat
01kika01
Dla tych , które mało mają pojęcia, aukcja wieloprzedmiotowa tyczy się wystawiania kilku rzeczy, ale identycznych i w tej samej rozmiarówce, wiec nie rozumiem poco tu bulwersowanie się na dany temat.

Pokaż mi, gdzie jest zastrzeżenie w regulaminie, że w aukcji wieloprzedmiotowej muszą być takie same rzeczy.
to dosc logiczne by bylo. bo co jesli są różne rzeczy a 2 osoby ktore zalicytowaly chca akurat tę samą?
Nie rozmawiamy, o tym co jest logiczne, bo wiele rzeczy w naszym Polskim prawie nie jest logicznych. więc temat rzeka :P mówimy o tym, czym jest aukcja wieloprzedmiotowa - a ją określa regulamin. w nim nie ma ani słowa o tym, że przedmioty muszą być takie same.
Innymi słowy - luka w regulamninie.
Żadna luka. Załącznik nr 2 do Regulaminu, pkt 4:
Opis Towaru musi zawierać wszystkie jego istotne cechy, niedopuszczalne jest pozostawianie Kupującemu wyboru co do jednej bądź kilku istotnych cech Towaru, takich jak rozmiar czy model. W Transakcjach wieloprzedmiotowych Sprzedający może umożliwić Kupującemu wybór koloru bądź wzoru graficznego Towaru pod warunkiem, że Sprzedający gwarantuje każdemu Kupującemu uczestniczącemu w Transakcji możliwość zakupu Towaru w wybranym kolorze bądź z wybranym wzorem graficznym (tj. liczba oferowanych sztuk Towaru danego rodzaju nie może być ograniczona).

no i właśnie tego sama nie mogłam znaleźć, nigdy by mi nie przyszły do głowy załączniki :P

i teraz wszysttko ma sens. wiadomosc do autorki tematu: przeczytaj to co tu jest napisane

niezweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy all all all

30 maj 2012 - 22:34:23

Witam

Proszę pokażać mi w którym miejscu aukcja miała charakter wieloprzedmiotowy.
-Napisała Pani PAKA ciuchów czyli aukcja dotyczyła kompletu
-Napisała Pani: jeżeli cena przekroczy (chyba) 350zł dodam do zakupu do wyboru jeden z poniższych cuichów, nie pamietam jak to brzmiało dokladnie.

W przypadku odmowy finalizaji transakcji, jutro zgłaszam sprawę do Allegro. Aukcja była bez ceny minmalnej, nie miała charakteru wieloprzedmiotowego, więc wymagam dopełnienia swojego oowiązku.
Gdybym ja przez przypadek zalitytował nie 40zł a 400zł lub więcej, dla Pani jednoznaczne byłoby to z tym, że za tyle chem kupić. W związku z tym ja wymagam aby Pani sfinalizowała transakcję, która w świetle prawa jest wiążącą umową cywilnoprawną, zobowiązującą obie strony do wywiązania się z niej.
Pozdrawiam,



odpowiedx tego co wylicytował 40

zweryfikowana
Posty: 1.542
Ostrzeżenia: 2/5

pomocy all all all

30 maj 2012 - 22:34:25

twój błąd, twoja niewiedza, nie znasz zasad- nie wystawiaj. nieznajomość prawa szkodzi ;p

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zwrot a wymiana towaru :/