Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:59:54

Hmm... możliwe, że też wniesie spór w allegro, jak będzie zawzięty :)
Jak Ci pojechał już regulaminem, to wiedz, że nie odpuści..

Moja mama raz wylicytowałą 2 zegarki u jednej babki za 30 zł, już miała wpłacac przez PayU, a ta babka jej napisała, że nie chce tych pieniedzy, bo jej się nie opłaca sprzedać za grosze + potyrała ją za to, że w ostatniej chiwli licytuje ha ha ;D naśmiałyśmy się nieźle z tej nowicjuszki ;)

pomocy all all all

30 maj 2012 - 21:00:06

Cytat
yoksa1
mysle ze mozesz n ie przyjac pieniazkow i nie wysłac paczki. fakt dostaniesz pewnie negatywa ale lepsze to niz taka strata kasy wg mnie.

ja bym tak zrobila.

pomocy all all all

30 maj 2012 - 21:00:20

Cytat
marina101
nawet nie wiecie jak mi głupio
sama bym się zdenerwowała jakby mi ktos tak zrobił ale jednak bym starała się zrozumiec

nie będę juz nic wystawiać na allegro
kiedy za wystawienie zapłaciłam prawie 100zł
na kup teraz
to teraz z licytacją mi nie wyszło :(

a myslicie że poda mnie do sądu.? przeciez ja go nie okradłam :(
mogę zapłacic jakąś karę?
Jasne, że może Cię zgłosić na policję i będziesz miała sprawę karną. Wystarczy, że zapłaci przez PayU a ta forma płatności dotyczy każdej aukcji, czy kto chce czy nie.

pomocy all all all

30 maj 2012 - 21:00:34

Cytat
karolka324
Gdybyś zareagowała przed koncem aukcji i anulowała jego ofertę byłoby po problemie. Tak się kończy, kiedy używa się serwisu nie znając regulaminu..

Masz do wyboru sprzedać mu te ciuszki albo dostać negatywa. Ryzyko jest takie, że może jeszcze zgłosić sprawę do sądu, ale kto by się fatygował dla paki ciuchów?

Ryzyko jest, bywaja tacy, ktorzy chca sie fatygowac i beda dochodzic swoich racji na drodze sadowej

pomocy all all all

30 maj 2012 - 21:03:22

eh ci nowicjusze. nie mogłaś kogoś bardziej doświadczonego popytac zanim wystawiłas aukcje?

pomocy all all all

30 maj 2012 - 21:04:00

popełniłaś gafę,powinnaś za tyle sprzedać,ale wiele razy zdarza się tak,że sprzedający po prostu stwierdza,że nie sprzeda i już.Kończy się to zazwyczaj negatywnym komentarzem i ostrzeżeniem od allegro

pomocy all all all

30 maj 2012 - 21:05:16

moment moment. nie wiem czy autorka wspomniała, czy to aukcja wieloprzedmiotowa? wtedy musisz sprzedać każdej osobie która wygrała aukcję jeden przedmiot z aukcji według najniższej ceny. Czyli jeśli sie nie myle, po jednym ciuchu za 8 zł.

pomocy all all all

30 maj 2012 - 21:05:49

Cytat
marina101


nie będę juz nic wystawiać na allegro
kiedy za wystawienie zapłaciłam prawie 100zł
na kup teraz
to teraz z licytacją mi nie wyszło :(


100 zł za wystawienie ? To co ty traktor sprzeda łąś za nwm ile tysięcy ?
Chyba że dałaś jakąś opcje np.Wyruznienie ,podświetlenie i jeszcze jakieś duperelki to rozumiem :)

pomocy all all all

30 maj 2012 - 21:08:28

Cytat
ChuuupaChups


Ryzyko jest, bywaja tacy, ktorzy chca sie fatygowac i beda dochodzic swoich racji na drodze sadowej

Chodzi o zasadę, jakby każdemu na aukcjach oszukiwanie, kombinowanie i omijanie regulaminu uchodziło płazem to nie dałoby się normalnie kupować, ja zawsze oczekuje, że to co kupuje jest zgodne z tym za co płacę i co widzę w ofercie, jak kupię sukienkę która nijak nie przypomina tej z oferty (zdażyło mi się tak) albo jest podróbą, a napisane było że 100% oryginał to oczekuję zwrotu pieniędzy, jak wylicytuję coś za 10 zł to dyle zapłacę i chcę dostać to co kupuję. Jakoś nie mam problemów z tym, żeby to zgłosić do sądu, i tak samo zrobiłabym, w przypadku stacjonarnego sklepu, który by mnie oszukał.

pomocy all all all

30 maj 2012 - 21:08:42

Cytat
ChuuupaChups
Cytat
karolka324
Gdybyś zareagowała przed koncem aukcji i anulowała jego ofertę byłoby po problemie. Tak się kończy, kiedy używa się serwisu nie znając regulaminu..

Masz do wyboru sprzedać mu te ciuszki albo dostać negatywa. Ryzyko jest takie, że może jeszcze zgłosić sprawę do sądu, ale kto by się fatygował dla paki ciuchów?

Ryzyko jest, bywaja tacy, ktorzy chca sie fatygowac i beda dochodzic swoich racji na drodze sadowej
I mają rację, że dochodzą swojego. Ja kupiłam 2 pary rolek dla siostrzeńców i na aukcji pisało, że każda kupiona para to osobna paczka więc zapłaciłam podwójna przesyłkę a sprzedający przysłał mi obie pary rolek w jednej paczce. Zażądałam zwrotu za przesyłke drugiej paczki bo dostałam wszystko w jednej i tez nie chciał mi zwrócić pieniędzy. Kwota 25 zł. Zgłosiłam doniesienie na policję i co? Dostałam zwrot tych 25 zł, zapłacił koszty sądowe i koszty mojego dojazdu samochodem na sprawę. Razem te 25 zł kosztowało go ponad 800 zł.

pomocy all all all

30 maj 2012 - 21:08:51

SŁUCHAJ JAK COŚ WYSTAWIASZ NA AUKCJE TO POWINNAŚ SIE LICZYĆ Z KAŻDĄ CENĄ,NAWET TĄ NISKĄ.JA NA MIEJSCU OSOBY WYGRYWAJĄCEJ AUKCJE DOMAGAŁA BYM SIE OD CIEBIE TEJ PACZKI,JEŚLI NIE CHCIAŁA BYŚ JEJ WYSŁAĆ NAPEWNO BYM POSZŁA Z TYM NA POLICJE BO POPROSTU JĄ OSZUKAŁAŚ.TRZEBA BRAĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SWOJE CZYNY.

<moderacja - proszę nie używać caps locka, oznacza on krzyk a krzyczeć nie musisz>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-31 14:26 przez moderator.

pomocy all all all

30 maj 2012 - 21:09:37

ehhh tak to jest jak dorwie sie ktos do jakiegos portalu i bawi sie w sprzedawce , a nie czyta , nie pyta, a potem sa takie oplakane skutki .

niezweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy all all all

30 maj 2012 - 21:09:57

Cytat
Genia
Cytat
marina101


nie będę juz nic wystawiać na allegro
kiedy za wystawienie zapłaciłam prawie 100zł
na kup teraz
to teraz z licytacją mi nie wyszło :(


100 zł za wystawienie ? To co ty traktor sprzeda łąś za nwm ile tysięcy ?
Chyba że dałaś jakąś opcje np.Wyruznienie ,podświetlenie i jeszcze jakieś duperelki to rozumiem :)


części samochodowe z bajerami tpu cena minmalna za 5zł

pomocy all all all

30 maj 2012 - 21:10:44

Prócz negatywa dostaniesz pewnie ostrzeżenie od admina Allegro (po 3 masz zawieszane konto), poza tym nie wydaje mi się, by "groziło Ci coś więcej". Rozumiem, że laska się denerwuje, bo skoro ciuszki były śliczne to cieszyła sie, że za małą kase je dostanie...

Na drugi raz - wystawiaj aukcje, czytając po 3 razy co tam są za opcje ;)

pomocy all all all

30 maj 2012 - 21:11:35

napisz, ze ciuchy wlasnie ci ktos ukradł, albo pozartł je pies i takie mozesz mu wyslac jesli chce, a pewnei nie bedzie chcial, wiec nie bedziesz musiala mu wysylac. mnie kiedys tak allegrowicz zrobil w konia, wiec mysle ze jest to dopuszczalne.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zwrot a wymiana towaru :/