Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:42:57

1. Jeśli nie masz na all podanego numeru konta, ani nie masz zaznaczonej możliwości wpłaty przez payu to on nie ma gdzie Ci tych pieniędzy przelać, więc nie podawaj mu danych do przelewu, a on nie wyśle Ci kasy.

2. Teoretycznie grozi Ci tylko(?) negatyw ewentualnie zgłoszenie do administracji all, ale oni chyba wysyłają tylko ostrzeżenie. W praktyce bywa różnie i kupujący może zrobić aferę o nie wywiązanie się z umowy, ale myślę, że o trochę ciuchów nie będzie robił problemu.

3. Kupujący nie płaci z tego co wiem prowizji za zakupy, więc nie wiem co chcesz mu zwracać.

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:43:24

chytry dwa razy traci.
albo pochwal się jeszcze sowim nickiem z all, będę wiedziała kogo unikać:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-30 20:44 przez 7medeis.

niezweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:43:28

nawet nie wiecie jak mi głupio
sama bym się zdenerwowała jakby mi ktos tak zrobił ale jednak bym starała się zrozumiec

nie będę juz nic wystawiać na allegro
kiedy za wystawienie zapłaciłam prawie 100zł
na kup teraz
to teraz z licytacją mi nie wyszło :(

a myslicie że poda mnie do sądu.? przeciez ja go nie okradłam :(
mogę zapłacic jakąś karę?

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:44:04

przepros osobe oddaj pieniazki jesli wplacil i trudno, wszyscy jestesmy tylko ludzmi, jak pare osob tutaj ,moze kupjacy tego nie zrozumie ale bez przesady no!

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:44:30

o zgrozo, moim zdaniem jeśli miałabyś na prawdę markowe i świetne ciuszki, czyli tak jako to ujęłaś same perełki to Twoja paczka nie poszłaby za 40 zł...tylko za wiele więcej. Obserwuje sporo takich aukcji i fajne paki schodzą za 300 zł i wzwyż.

Jak nie wyślesz tej paczki, to dostaniesz negatywa i ostrzeżenie od allegro.

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:44:37

Cytat
basiaa83
masz pecha, musisz sprzedać, oby jak najmniej takich sprzedających jak Ty zarówno na all jak i tu, już wiem u kogo nie kupować...


no właśnie...

co z tego, że się pomyliłaś... za błędy się płaci, czasem dosłownie.

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:48:03

Jaką prowizję chcesz zwracać kupującemu? To sprzedający płaci prowizję od sprzedaży a nie kupujący.
Ale ja lubię takie aukcje. Jak się cieszę, kiedy za grosze się sprzedają.
Niestety ale kupujący kupił i musisz mu sprzedać. Inaczej dostaniesz negatywa i ostrzeżenie od All. I bardzo dobrze.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-30 20:49 przez mimi2506.

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:48:47

Przestancie jeździć po dziewczynie i ją straszyć :/ okej, jest nieodpowiedzialna bo nie zagłębiła się w system allegro przed sprzedażą.
Ale wystarczy spróbować postawić się w jej sytuacji - gdyby którejś z Was zdarzyła się taka gafa byłby płacz i zgrzytanie zębów.
Szkoda, że już napisałaś do tej osoby, że pomyliłaś się. Łatwiej byłoby jej napisać, że ubrania uległy uszkodzeniu i zwyczajnie nie możesz ich sprzedać.
Dostaniesz negatyw. Owszem, zostanie na Twoim koncie, ale możesz dodać odpowiedź chociażby o treści "byłam szczera z kupującym i zwróciłam mu pieniądze, więc nie został oszukany i nic nie stracił".
Ta osoba może zgłosić sprawę na allegro i pewnie będą się wtedy z Tobą kontaktowali - powiedz im coś w tym stylu co pisałam wcześniej.
Jeśli ten ktoś jest wyjątkowo nadgorliwy i dalej będzie drążyć temat, nawet jeśli poda sprawę do sądu i wygra - w najgorszym wypadku musisz te ciuchy sprzedać i zapłacić koszta sądowe. Ale to już jest raczej abstrakcja, kto by się tak wysilał o głupią pake.

zweryfikowana
Posty: 858
Ostrzeżenia: 4/5

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:51:51

Musisz wyslac. Jak Ci nie odpowiadala cena trzeba bylo wycofac aukcje przed zakonczeniem.

niezweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:52:14

Cytat
karolka324
Przestancie jeździć po dziewczynie i ją straszyć :/ okej, jest nieodpowiedzialna bo nie zagłębiła się w system allegro przed sprzedażą.
Ale wystarczy spróbować postawić się w jej sytuacji - gdyby którejś z Was zdarzyła się taka gafa byłby płacz i zgrzytanie zębów.
Szkoda, że już napisałaś do tej osoby, że pomyliłaś się. Łatwiej byłoby jej napisać, że ubrania uległy uszkodzeniu i zwyczajnie nie możesz ich sprzedać.
Dostaniesz negatyw. Owszem, zostanie na Twoim koncie, ale możesz dodać odpowiedź chociażby o treści "byłam szczera z kupującym i zwróciłam mu pieniądze, więc nie został oszukany i nic nie stracił".
Ta osoba może zgłosić sprawę na allegro i pewnie będą się wtedy z Tobą kontaktowali - powiedz im coś w tym stylu co pisałam wcześniej.
Jeśli ten ktoś jest wyjątkowo nadgorliwy i dalej będzie drążyć temat, nawet jeśli poda sprawę do sądu i wygra - w najgorszym wypadku musisz te ciuchy sprzedać i zapłacić koszta sądowe. Ale to już jest raczej abstrakcja, kto by się tak wysilał o głupią pake.


dziękuję..:)
wolałąm powiedziec od razu ze zaszedł bład.

a jak wy byscie rozumiały jakby było napisane

8 zł za sztuke sztuk 20

no chyba logiczne za 8zł poszły by za 160zł
za 10zł poszły by za 200zł

;(

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:53:15

Cytat
mercedes78
jeśli nie sprzedasz tej paki to dostaniesz negatywa,nic więcej Ci nie grozi.
często są takie paki po 5,10 zł,ale jest tam zaznaczone ilość sztuk,np.20 i cena za sztukę tak jak u Ciebie po 8 zł.A widać,że źle wystawiłam i dlatego tak wyszło.
Głupstwa pleciesz. W aukcji wieloprzedmiotowej wystawia się towar na sztuki ale jak wystawisz 10 sztuk to te sztuki muszą byc identyczne a nie, każdy ciuch inny bo to jest niedozwolony wybór towaru z listy, czyli aukcja nieregulaminowa. Nie jedna taka zgłaszałam osobiście do All i wszystkie zostały usunięte. I zaraz przejrzę takie aukcje i znowu pozgłaszam do All.
A co, będę złośliwa. Jak ktoś nie zna regulaminu to niech cierpi.

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:54:11

Nienawidzę takich nieuczciwych sprzedających...ile razy kupiłam coś okazyjnie, a potem nagle rzecz w dziwny sposób 'się niszczyła' lub 'gubiła'. Nie umiecie sprzedawać, to nie sprzedawajcie, czyta się dokładnie aukcję, a jak się nie umie bawić w sprzedawanie to się za to nie bierze i tyle. Ty byłabyś zadowolona, gdybyś wygrała ciuchy a ktoś odmówiłby ich sprzedania?

zweryfikowana
Posty: 858
Ostrzeżenia: 4/5

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:54:56

Cytat
aneczkafn
o zgrozo, moim zdaniem jeśli miałabyś na prawdę markowe i świetne ciuszki, czyli tak jako to ujęłaś same perełki to Twoja paczka nie poszłaby za 40 zł...tylko za wiele więcej. Obserwuje sporo takich aukcji i fajne paki schodzą za 300 zł i wzwyż.

Jak nie wyślesz tej paczki, to dostaniesz negatywa i ostrzeżenie od allegro.

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:55:50

niestety musisz wysłac bo nie ustaliłaś ceny minimalniej,bądź uczciwa.

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:59:28

Moim zdaniem powinnas wysłać ciuchy skoro w opisie nie było zaznaczone że cena 8zł jest za sztuke kupujący pomyśleli ze licytują całą pake, przez takie osoby jak Ty odechciewa się kupowania na all i innych poratlach.
Druga sprawa jakby faktycznie były same perełki to cena napewno byłaby wyższa, sama często licytuje paki i ich ceny dochodzą do 300-400zł tak więc ciuchy musiały być bez rewelacji.
Ponadto dostaniesz oczywiście komentarz negatywny i kupujący zgłosi sprawde do allegro,dostaniesz ostrzeżenie, z tego co pamiętam 3 blokują konto....
Najlepiej podaj link do tej aukcji a dziewczyny ocenią ile warte są ciuchy bo może faktycznie lepiej je sprzedac za 40zł niż mają zalegać w szafie....
Jak dla mnie wypadałoby wysłać ciuszki i pogodzić sie z tym ze za gapowe sie płaci,a pazerność nie popłaca

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zwrot a wymiana towaru :/