Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pomocy all all all

31 maj 2012 - 23:12:25

ja nie ogarniam jacy ludzie są pazerni i chciwi ...sprzedający, którzy chcą się pozbyć ciuchów ( to są ciuchy używane, w których już nie chodzisz, w przeciwnym razie byś ich nie wystawiła, i jeszcze chcesz na nich zarobić majątek )...i kupujący, którzy wykłócają się o stare szmaty, za wszelką cenę będą wydzierać je z rąk, bo przecież okazyjna cena.

Jako sprzedawca przełknęłabym swoją pomyłkę i niech się cieszy. Zdarzyło mi się wystawić super sukienkę od zł, sprzedałam za 7zł, a warta była 100zł, chociaż obserwuję jak nagminnie są podbijane własne aukcje i w kazdym przypadku zamierzam ustawiać minimalną ceną jaką bym chciała uzyskać.

Jako kupująca olałabym takiego sprzedawcę i miała w nosie te ciuchy. Nigdy bym się nie wykłócała, gdyby ktoś nie chciał sprzedać. Nie to nie, w końcu ciuchów jest cale mnostwo.

pomocy all all all

31 maj 2012 - 23:19:34

Jesli Ci szkoda, to napisz kupującemu, że niespodzewanie kot wleciał do Twojego pokoju i podrapal, podarl wiekszosc ciuchow, i ze niestety nie mozesz mu wyslac uszkodzonego towaru. jesli juz przelal Ci pieniazki, to mu je grzecznie zwroc i przepros za zaistniala sytuacjie.
Zamieszanie cale jest oczywiscie tylko i wylacznie Twoja wina. Swoja droga na miejscu kupujacego na pewno nie wyklocalabym sie o te ciuchy, tym bardziej przed przelewem.
Nie obawiaj sie. Jesli przedmiot zostal 'uszkodzony', to nie masz obowiazku go wysylac ;)
Nawet jesli zglosi sprawe do allegro, to napisz im to, co jemu ;)
W najgorszym wypadku klientka Cie wyzwie, dostaniesz upomnienie od allegro, a od kupujacej negatywa ;)

pomocy all all all

01 cze 2012 - 00:03:11

Żaden sąd cię nie zmusi do wydania rzeczy kupujacemu. Możesz jedynie zarobić od niego negatywa i ostrzeżenie od allegro. Jednak na twoim miejscu załatwiłabym sprawę polubownie, za błędy się płaci a to byłaby taka nauczka na przyszłość.

pomocy all all all

01 cze 2012 - 00:09:26

póki co masz farta :)
tak czy siak, jak wyjdziesz z tego cało, to szacun dla Ciebie.

Mimo iz nieżle narozrabiałaś:)

niezweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy all all all

02 cze 2012 - 18:11:57

ogółem powiem Wam że jestem mile zaskoczona wiadomosciami typu " jestesmy tylko ludźmi kazdemu się mogło zdarzyć" tylko ten Pan jest zawzięty i trochę się boję bo wysłałam 3 wiadmosci, nie wiem moze nie ma czasu ale boje się że od razu zalatwi to policją :(

pomocy all all all

02 cze 2012 - 18:20:17

Ile ja już razy tanio wylicytowałam fajną rzecz... kilkadziesiąt. Z tego tylko kilka ciuchów otrzymałam. Reszta nie została wysłana- bo za tanio, bo uszkodzona, bo hurtowania z ciuchami się spaliła, bo pies pogryzł...
Jest zasada- wystawia się ciuchy za tyle, za ile chce się je sprzedać. Albo ustawia cenę minimalną.
Pomyliłaś się, nie wiedziałaś- trzeba było doczytać regulamin, a nie bawić się w sprzedawcę nie wiedząc jak działa serwis.
Oczywiście możesz paczki nie wysłać, dostać negatywa, może czeka Cię sprawa w sądzie.
Wiedz, że dużo humoru zepsuli mi tacy ludzie jak Ty i dużo radości z zakupów na allegro :P Jeśli jesteś uczciwa- paczkę wyślesz. Jak nie to nie, i licz się z konsekwencjami :P

pomocy all all all

02 cze 2012 - 18:24:39

No niestety wpakowałaś się, raczej nic nie da się zrobić. Ewentualnie możesz wkręcić, że ubrania się uszkodziły, ale to nie będzie uczciwe. :)

pomocy all all all

03 cze 2012 - 18:43:25

Ale ze wszystkimi innymi załatwiłaś sprawę? Więc po prostu wyślij mu te rzeczy, skoro reszta odpuściła.

pomocy all all all

03 cze 2012 - 18:46:19

Szybko usuń konto xD

pomocy all all all

03 cze 2012 - 18:48:40

a kogo to obchodzi, że nie ustaliłaś minimlanej?
czekaj na kasę i wysyłaj ciuchy, taki twoj obowiazek

zweryfikowana
Posty: 1.075
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy all all all

03 cze 2012 - 18:51:21

jesteś zobowiązana sprzedać tę pakę, niestety.

pomocy all all all

03 cze 2012 - 18:52:33

Cytat
AyumiChan
Szybko usuń konto xD

Gratulacje za pomysł! Już w tej chwili powinnam dodać Cię do czarnej listy ;) Kiedyś kupiłam tutaj buty za ponad 100 zł i właśnie panna usunęła konto.. a ja i parę osób już zapłaciło.. Zastanów się zanim coś napiszesz...

niezweryfikowana
Posty: 1.028
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy all all all

03 cze 2012 - 19:16:47

Cytat
marina101
ogółem powiem Wam że jestem mile zaskoczona wiadomosciami typu " jestesmy tylko ludźmi kazdemu się mogło zdarzyć" tylko ten Pan jest zawzięty i trochę się boję bo wysłałam 3 wiadmosci, nie wiem moze nie ma czasu ale boje się że od razu zalatwi to policją :(


to mu napisz ze ktos ci te ciuchy ukradł, zniszczył lub cos podobnego. nie udowodni ci tego. przeciez nawet jak mu je wyslesz to zarobisz negatywa

niezweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy all all all

04 cze 2012 - 20:19:42

dziewczyny jest dobrze :)
facet zrezygnował i inne 4 osoby również.:)
nawet zaproponowalam że mu sprzedam za to 40zł ale powiedział że nie chce

chyba mam szczęscie,dziękuję Wam bardzo za wsparcie :***

p.s.

jest jakis wątek z ludzką instrukcją wystawiania paczek na all.? bo regulamin mi mało mowi,a włściwie nic ;(

pomocy all all all

16 sty 2018 - 18:48:43

No niestety, ale lepiej dla Ciebie, jeśli stracisz tylko tyle, ile piszesz. Ta sprawa raczej nie skończy się polubownie, skoro osoba pisze, że za tyle wylicytowała i tyle chce zapłacić. Pójdzie pewnie do Rzecznika praw konsumenta, przyjdzie do Ciebie parę pism ( przez każde tylko się będziesz denerwować niepotrzebnie), a potem- jeśli nie odpuścisz; skończy się w sądzie .. Tak, jak pisze junpat; zapłacisz jeszcze więcej. Nastepnym razem lepiej dokładnie opisywać; co i za ile się sprzedaje, czytać regulamin i postępować zgodnie z nim.

No to masz niezłego farta! ;-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-16 18:49 przez magnolia_75.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

bilet miesięczny zwrot