Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

transportery taśmowe

4 minuty temu

sprawdzony stomatolog

7 minut temu

sklep detailingowy

31 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pomocy all all all

31 maj 2012 - 00:36:01

Niestety musisz wysłac..

pomocy all all all

31 maj 2012 - 00:37:54

Cytat
basiaa83
masz pecha, musisz sprzedać, oby jak najmniej takich sprzedających jak Ty zarówno na all jak i tu, już wiem u kogo nie kupować...


widzę ze za chwilke będzie lincz na dziewczynie ktora popełnila gafę i to z niewiedzy, gdzie wasza tolerancja i zrozumienie czytając niektore wpisy włos na głowie się jeży, a cwaniaków na allegro i również tutaj nie brakuje wyłapują cudze pomyłki i ciesząc sie ze potocznie pisząc udało sie wyrwać cos taniego ciekawe czy ty basiaa bylabyś taka madra jak by to tobie sie zdarzylo i nie ocenian az tak zle ludzi za to że popelnili bład ty rownież kiedyś mozesz znależć sie w takiej sytuacji, dziewczyna nie zrobiła tego zeby kogos oszukac tylko z niewiedzy.

pomocy all all all

31 maj 2012 - 00:46:26

kiedyś znalazłam nowy włoski płaszcz w kup teraz za 1zł -kupiłam od razu, po chwili dostałam telefon od sprzedającego ze to miała być licytacja od 1zł ale się pomylił i prosi o zrozumienie, że ma dzieci na utrzymaniu i nie chce dopłacać do interesu i żebym "odpuściła" bo żona go "zabije" jak się do wie itp- zła byłam ze straciłam okazję ale czasem trzeba być człowiekiem:) może jak masz dane kupującego zadzwoń i kulturalnie porozmawiaj, może dojdziecie do jakiegoś porozumienia albo zaproponuj jej sprzedaż na sztuki po np 6zł żeby był kompromis?

pomocy all all all

31 maj 2012 - 00:57:19

Cytat
myszka22101
Cytat
basiaa83
masz pecha, musisz sprzedać, oby jak najmniej takich sprzedających jak Ty zarówno na all jak i tu, już wiem u kogo nie kupować...


widzę ze za chwilke będzie lincz na dziewczynie ktora popełnila gafę i to z niewiedzy, gdzie wasza tolerancja i zrozumienie czytając niektore wpisy włos na głowie się jeży, a cwaniaków na allegro i również tutaj nie brakuje wyłapują cudze pomyłki i ciesząc sie ze potocznie pisząc udało sie wyrwać cos taniego ciekawe czy ty basiaa bylabyś taka madra jak by to tobie sie zdarzylo i nie ocenian az tak zle ludzi za to że popelnili bład ty rownież kiedyś mozesz znależć sie w takiej sytuacji, dziewczyna nie zrobiła tego zeby kogos oszukac tylko z niewiedzy.


sorry, ale ona przeciez caly czas pisala, jak sie z tego wykrecic, co moze napisac, zeby tego nie sprzedawac. dla ciebie to jest uczciwe?

pomocy all all all

31 maj 2012 - 01:05:19

Cytat
myszka22101
Cytat
basiaa83
masz pecha, musisz sprzedać, oby jak najmniej takich sprzedających jak Ty zarówno na all jak i tu, już wiem u kogo nie kupować...


widzę ze za chwilke będzie lincz na dziewczynie ktora popełnila gafę i to z niewiedzy, gdzie wasza tolerancja i zrozumienie czytając niektore wpisy włos na głowie się jeży, a cwaniaków na allegro i również tutaj nie brakuje wyłapują cudze pomyłki i ciesząc sie ze potocznie pisząc udało sie wyrwać cos taniego ciekawe czy ty basiaa bylabyś taka madra jak by to tobie sie zdarzylo i nie ocenian az tak zle ludzi za to że popelnili bład ty rownież kiedyś mozesz znależć sie w takiej sytuacji, dziewczyna nie zrobiła tego zeby kogos oszukac tylko z niewiedzy.
my to rozumiemy ale 5 osób które wygrało licytacje chyba tego nie zrozumie :I

pomocy all all all

31 maj 2012 - 01:10:31

Z pewnością nie skończy się na negatywie, może się skończyć na Policji. Niestety nie przemyślałaś tego wystawiając aukcję, Kupująca wylicytowała całą pakę i całą pakę powinnaś jej wysłać za umówioną cenę. To tak, jakbyś w sklepie wywiesiła bluzkę za 10 zł, a przy kasie powiedziała Kupującej, że jednak kosztuje 50. Następnym razem musisz uważać, najlepiej wystawić rzeczy pojedynczo.

pomocy all all all

31 maj 2012 - 01:33:43

Cytat
acior
Z pewnością nie skończy się na negatywie, może się skończyć na Policji. Niestety nie przemyślałaś tego wystawiając aukcję, Kupująca wylicytowała całą pakę i całą pakę powinnaś jej wysłać za umówioną cenę. To tak, jakbyś w sklepie wywiesiła bluzkę za 10 zł, a przy kasie powiedziała Kupującej, że jednak kosztuje 50. Następnym razem musisz uważać, najlepiej wystawić rzeczy pojedynczo.

no raczej nie o to chodzi. rzecz w tym ze ona sprzedala piec identycznych pak z ciuchami pieciu roznym osobom.

pomocy all all all

31 maj 2012 - 01:34:19

Cytat
Juustynaaa
Sprzedaje na allegro od lat wiec powiem Ci szczerze, każda z tych 5 osób wylicytowała PACZKE TAKICH SAMYCH ubrań za cene 8zł (bo liczy się najmniejsza a nie najwyższa) co lepsze, klient który od Ciebie kupił prowadz sklep wiec nie odpuści Ci jestem przekonana że bierze to po to aby odsprzedać drożej. Co lepsze.. w aukcji nigdzie nie zaznaczyłaś że sprzedajesz sztuki bo na samym poczatku aukcji jest napisane "PAKA", a koszt przesyłki czyli 25zł tylko potwierdza to że chciałaś sprzedać to jednej osobie w jedej paczce (bo wysłanie jednej szmatki na poczcie to koszt około 7zł). Wiec nie tylko masz zatarg z jednym sprzedawcą który jak wiadać po komentarzach jest wprawiony w bojach, masz na głowie 5 osób które wygrały i będą się domagały WSZYSTKICH tych ciuchów. Wątpie aby każda z tych osób była do ugadania, także nawet jak będziesz chciała zachować się utrzciwie i wysłać to której wyśleś? entliczek pętliczek? Nikt Ci nie uwierzy ze chciałaś sprzadawać na sztuki, bo sama napisałaś że jeżeli aukcja przekroczy 350zł dorzucisz gratis wybraną rzecz, czyli której osobie chciałaś to dorzucić? bo chyba nie liczyłać na to że dostaniesz po 350zł od sztuki?

Bardzo przejrzysta wypowiedź. Tam po prostu na każdym kroku traktujesz to jak pakę ubrań.. Koszt wysyłki, cena jaką liczysz że osiągniesz. Współczuję bo znalazłaś się w nieciekawej sytuacji, kupujący jest mężczyzną więc raczej nie kupił tego dla siebie tylko tak jak koleżanka pisze na handel. A te pozostałe 4 osoby pewnie się jeszcze nie odezwały bo same nie zrozumiały tej aukcji, nie często ktoś wystawia 20 pak ubrań.

pomocy all all all

31 maj 2012 - 01:41:23

Niestety z tego, co tutaj napisano i z podglądu aukcji wynika, że prawda - wystawiłaś aukcję wieloprzedmiotową, ale nigdzie nie zaznaczyłaś że jednym przedmiotem jest jedno ubranie. W opisie aukcji mowa ciągle o paczce, więc wg mnie to wygląda tak, jakbyś miała 20 sztuk, ale nie ubrań tylko 20 sztuk paczek ubrań. Kupujący, który opierałby się tylko na tym co jest zawarte w aukcji, nie próbując się domyślać, jak Ty to sobie wymyśliłaś, ma prawo stwierdzić, że kupił paczkę. Co gorsza, ma tak prawo stwierdzić KAŻDY z pięciu zwycięzców aukcji. Więc powiem szczerze, że się nieźle wkopałaś. Jak dla mnie rozwiązanie z "dogadaniem" się, żeby każdy sobie wybrał jedno ubranie, też jest poronione, bo co zrobisz jak dwie osoby zażyczą sobie ten sam ciuch? Pewnie odpiszesz, że akurat tego już nie masz, ale wtedy na miejscu kupującego poważnie bym się wściekła, że nie dosyć, że każesz wybrać tylko 1 sztukę, to jeszcze nie ze wszystkich. Na Twoim miejscu prosiłabym kupujących, żeby zgodzili się zapomnieć o tej aukcji, no ale jeśli nie będą chętni, to powiem szczerze - jesteś w d***.

Wszyscy obrońcy "błędu z niewiedzy" zachowują się absurdalnie - nie wiem, czy to taki sekret, że rozpoczynając korzystanie z allegro deklaruje się ZNAJOMOŚĆ REGULAMINU. A jak się nie znało, to na własne ryzyko, trzeba się liczyć z tym, że poniesie się konsekwencje takiego gówniarskiego podejścia.

A co do wystawiającej - najpierw ubolewasz, że chciałabyś sprzedać każde ubranie po 8 zł, żeby wyszło Ci 160 za wszystko, potem "to ja mam sprzedać spódniczkę z asosa za 8 zł???". Weź dziewczyno następnym razem się określ, co tak naprawdę chcesz zrobić, przeczytaj regulamin i pomyśl.

W ramach anegdoty: kiedyś pewien pan kupił ode mnie 10 sztuk perfum, właśnie na aukcji wieloprzedmiotowej, po czym zadzwonił z paniką, że on chciał jedne, ale mu się kliknęło (10 razy...?). No i przy okazji zwierzył mi się, że ostatnio kupił w ten sposób... 4 pralki ^^ Wszystko fajnie, ale potem cyrk ze zwrotem prowizji, bo przecież potwierdzić mojego odwołania też nie potrafił, a przy kwocie ok. 70zł za sztukę, ta prowizja już była pewną konkretną kwotą.

pomocy all all all

31 maj 2012 - 01:55:17

jest na to sposób, ale nie zamierzam Ci podpowiadać, bo kupujący ma rację - zawarłaś umowę, sprzedałaś paczkę za 40zł i za taką cenę powinnaś ją wysłać
nie mogę znieść oszukujących sprzedawców, piszących "bo za tanio poszła", powinni im od razu blokować konto, skoro nie znają regulaminu i nie potrafią ustawić ceny minimalnej

pomocy all all all

31 maj 2012 - 08:24:02

Cytat
CzerwoneUsta
Autorka wystawila pake ciuchow,naliczyla koszt przesylki i niestety,albo sie wywiaze z transakcji albo zrezygnuje i poniesie tego konsekwencje...zadne kombinacje tu nie pomoga.
Ktos mi tam wczesniej napisal ze na all.... mozna zalozyc kilka kont,jezeli autorke tamtego wpisu stac na to ,to powodzenia
Pewnie ze mozna załozyc kilka kont u mnie licytowała kiedys dziewczyna newiem z jakiej przyczyny all zablokowało jej konto i automatycznie wycofali ją z mojej aukcji,za jakąs godz.zalicytowała z nowego konta i do mnie napisałą ze to ona ta sama
Teraz przy zakładaniu konta jakos płaci sie z banku pare zł na pełna aktywacje konta i konto jest wpełni aktywne w ciągu doby chyba ze ktos niechce tracic kasy to czeka az allegro przesle tą karte do pełnej aktywacji
Ja Ci powiem co masz zrobić: napisz grzecznie do tych osób które wygrały te paki ich meile masz w tych wiadomościach z allegro,wytłumacz ze pierwszy raz wystawiałaś ciuchy i sie pomyliłas....W najgorszym wypadku all zablokuje Ci konto a w najlepszym dostaniesz kilka negatywów....
Załóz sobie na mame czy kogoś tam drugie konto i wystaw ciuchy pojedyńczo, zrób ładne zdjęcia ( te są małe, nieywrazne, zamazane) ładnie opisz daną rzecz i wystaw każdą od 8złna licytacje, dobrze zrbione zdjecia i opisany przedmiot daje większe szanse ze wiecej zarobisz....Co do przesyłki cena listu poleconego ekonom.to koszt 5-7zł juz z kopertą!!!nie możesz zarabiać na przesyłkach bo za to ludzie tez dają negatywy!!!!i nic sie nie bój policji czy czegoś tam przeciez nikt za pake ciuchów od 8 do 40zł niebedzie robił afery!!!! bez przesady na all jest pełno takich przypadków ze wystawiają od 1zł a pozniej pisza ze jednak nie sprzedadza bo im sie nie płaca, ze liczyli na więcej, sama tak miałam z rowerkiem dla synka wygrałam za 90zł a pozniej facet za 200zł sprzedał a mi napisał ze rowerek sie zniszczył podczas transportu ;-) tak ze nieprzejmuj sie napisz meila do tych kupujących i juz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-31 08:40 przez kasiapoprawska.

pomocy all all all

31 maj 2012 - 08:34:04

Cytat
hennes
jest na to sposób, ale nie zamierzam Ci podpowiadać, bo kupujący ma rację - zawarłaś umowę, sprzedałaś paczkę za 40zł i za taką cenę powinnaś ją wysłać
nie mogę znieść oszukujących sprzedawców, piszących "bo za tanio poszła", powinni im od razu blokować konto, skoro nie znają regulaminu i nie potrafią ustawić ceny minimalnej
Najpierw przeczytaj cały wątek a potem pisz, ale mądrze, bo to co napisałaś ma się nijak do prawdziwego problemu.

pomocy all all all

31 maj 2012 - 08:39:26

wydaje mi sie ze juz raczej nie mozesz nic zrobic, jestes prawnie zobowiazana do sprzedazy. wyglada na to ze kupujacy jest zdeterminowany i mimo wszystko wysle ci pieniadze, wiec za niewyslanie rzeczy mozesz oprocz negatywnego komentarza poniesc powazniejsze konsekwencje
(jedyna mozliwosc jaka widze to kwestia dogadania sie z kupujacym o odwolaniu sprzedazy ale nie sadze zeby ci sie to udalo)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-31 08:40 przez moniiaa22.

pomocy all all all

31 maj 2012 - 08:49:25

ja bym mu wysłała tę paczkę. Za błędy się płaci. Lepiej stracić te ciuchy niż wylądować w sądzie i mieć gorsze problemy. A facet wygląda na zdeterminowanego.

pomocy all all all

31 maj 2012 - 09:07:04

ale dowalilas... za głupotę się płaci . Teraz musisz wyslac za 4 dyszki..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zwrot a wymiana towaru :/