Obecnie rozmawiamy o:

wyposazenie gastronomi

gorący temat

Zapalenie pęcherza

58 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:28:06

hej :)
wystawiłam tydzien temu na all pake ciuszków sztuk 20 licytacja
po 8zł za sztukę same perełki (serio) łącznie 160zł więc pasowało mi to :)
pierwsza osoba licytowala za 8zl więc juz sie cieszyłam ze kupi kazdą rzecz po 8zł
a okazało się że licytacja doszła do 40zł i była za całokoształ paki
gdybym wiedziała ustaliłabym cenę minimalna, bo w paczce były naprawdę ładne i markowe rzeczy

czy da się to odkręcić 3/4 z tych rzeczy jest nowa i nie opłaca mi się sprzedaż rzeczy wartych min.200 zl za 40

kupujący napisał że "Ja wylicytowałem 40zł i tyle chcę zapłacić za wygraną aukcję.
Pani wystawiła aukcję 20szt i wygrana cena dotyczyła "paki" ciuchów. Nie ma w niej ani jednego słowa że cena dotyczy jednego z przedmiotów i będzie pomnożona prze ilość opisanych ciuchów na aukcji.
W związku z tym, ze wygrywając aukcję została zawarta między nami umowa cywilno prawna, proszę o podanie danych do przelewu w celu wywiązania się z aukcji.



była to podobno aukcja wieloprzedmiotowa.
pomocy:
1.czy mogę po prostu nie przyjąć pieniędzy i nie wysyłac paczki>?
2.coś mi przez to grozi.?
3. czy mogę kupującemu zrwócić prowizję a nie sprzedawac ciuszków.?

liczę na pomoc :)

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:30:28

No kupujący ma racje. Licytował, i wygrał.. i taka cena obowiazuje. Przykro.. Ale musisz juz teraz mu to sprzedac tak jak jest.

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:33:58

oczywiście,że kupujący ma rację. Wystawiasz pakę - ludzie licytują pakę - tak zawsze było, jest i pewnie zawsze będzie.

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:34:05

mysle ze mozesz n ie przyjac pieniazkow i nie wysłac paczki. fakt dostaniesz pewnie negatywa ale lepsze to niz taka strata kasy wg mnie.

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:34:53

jeśli nie sprzedasz tej paki to dostaniesz negatywa,nic więcej Ci nie grozi.
często są takie paki po 5,10 zł,ale jest tam zaznaczone ilość sztuk,np.20 i cena za sztukę tak jak u Ciebie po 8 zł.A widać,że źle wystawiłam i dlatego tak wyszło.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-30 20:39 przez mercedes78.

niezweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:36:02

Cytat
yoksa1
mysle ze mozesz n ie przyjac pieniazkow i nie wysłac paczki. fakt dostaniesz pewnie negatywa ale lepsze to niz taka strata kasy wg mnie.

no właśnie tak myslę.:)
ja tego nie zrobiłam celowo, gdybym wiedziała że to jest licytacja za paczkę a nie za sztukę to bym postąpiła inaczej :(

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:37:22

Gdybyś zareagowała przed koncem aukcji i anulowała jego ofertę byłoby po problemie. Tak się kończy, kiedy używa się serwisu nie znając regulaminu..

Masz do wyboru sprzedać mu te ciuszki albo dostać negatywa. Ryzyko jest takie, że może jeszcze zgłosić sprawę do sądu, ale kto by się fatygował dla paki ciuchów?

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:37:24

Ja raz zrobiłam tak samo i na szczęście szybko się zorientowałam i wycofałam całą aukcję. A jeśli Twoja się już skończyła, to niestety ale musisz sprzedać tą paczkę za taką cenę :(

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:37:28

No ja kiedys też wylicytowałam super kieckę zary za 10 zł i sprzedawca mi jej nie wysłał, bo ZA TANIO POSZŁA.

To po co wystawia od 1zł?

W takich sytuacjach ustawia się cene minimalną!

Sorry koleżanko, ale jesteś kolejnym nieodpowiedzialnym sprzedawcą. Precz z takimi z all!

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:37:32

niestety, za tyle wylicytował, za tyle musisz mu sprzedać. to on ma rację a nie ty....

zweryfikowana
Posty: 112
Ostrzeżenia: 2/5

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:38:03

kupujęcy nie płaci prowizji tylko Ty:)

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:38:13

gdybyś podała cene minimalną nie było by problemu aby nie sprzedawać ubrań ale skoro ty sie nie zorientowałaś ze nie ma ceny minimalnej i wg to musisz sprzedać te rzeczy bez gadania. inaczej bd oszustką w oczach kupujacego!

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:40:48

Teoretycznie powinnaś sprzedać jej te ubrania jednak jeśli naprawdę Ci się to nie opłaca to nie podawaj danych do przelewu. Dostaniesz negatywa i na tym się zakończy. Następnym razem jednak pomyśl dwa razy zanim coś wystawisz. Jeśli coś jest niejasne dla Ciebie to pytaj przed wystawieniem, a nie już po fakcie.

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:41:31

Nie możesz nie przyjąć pieniędzy i nie wysłać paczki, to nie jest związane tylko z negatywnym komentarzem, jakbyś czytała regulamin aukcji to wiedziałabyś, że negatywny komentarz to małe piwo, kupujący ma prawo zapłacić Ci tyle ile wylicytował i jest to prawnie wiążące, a nie tylko negatywnie komentowane. Możesz jedynie próbować dogadać się z tą laską poza aukcją, żeby zapłaciła Ci jednak trochę więcej, choć kwoty 160 złotych zapewne nie uda Ci się osiągnąć,a ona wcale nie musi płacić Ci więcej to przynajmniej możesz spróbować, wyjaśnić, że się pomyliłaś.

Jak nie wyślesz danych do przelewu, może kupujący sobie odpuści i tylko wystawi negatywny komentarz, ale może też być uparty i pójść do sądu, wtedy przegrasz sprawę, stracisz ciuch i kasę za sprawę... bez sensu, lepiej odpuść i następnym razem czytać regulaminy.

Pomyśl, że jakbyś ty kupiła taką paczkę za 40 zł to mało interesowałoby Cię to, że sprzedający nie czytał regulaminu, sama wygrałam kiedyś sprawę ze sprzedającym.
Kupiłam zegarek firmy xxx za 1000zł wart przynajmniej 10 razy tyle, sprzedająca upierała się, że jest oryginalny, w ofercie było napisane, że 100% oryginalny, jak zapłaciłam i przyszedł okazało się, że to 100% chiny, koło szwajcarskiego nie leżał nawet, wysłałam parę maili z prośbą o oddanie pieniędzy, a sprzedająca odesłała mi wiadomość cyt. fragment: chyba Pani jest nienormalna chcąc kupić oryginalny zegarek xxx za taką sumę. Skończyło się w sądzie, oddała pieniądze i zapłaciła za sprawę i mojego prawnika. Uważam, że nie warto kombinować. Ja wiem, że 40zł to nie 1000zł, ale nie wiesz czy Twój kupujący nie poczuje się oszukany i nie będzie domagał się swoich praw, zwłaszcza, że mowa tu nie o wylicytowanej cenie, ale właściwie o paczce jak mówisz wartej przynajmniej 200zł.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-30 20:54 przez junpat.

pomocy all all all

30 maj 2012 - 20:42:02

masz pecha, musisz sprzedać, oby jak najmniej takich sprzedających jak Ty zarówno na all jak i tu, już wiem u kogo nie kupować...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zwrot a wymiana towaru :/