Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Przedszkole

50 sekund temu

Podnoszenie kwalifikacji

40 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

nauki przedmałżeńskie

30 maj 2012 - 20:17:19

Jakie są warunki,żeby wziąć udział w takich naukach??

Trzeba mieć ustaloną date ślubu??


Wiem że może sie to dla niektórych wydawać głupie, ale dla mnie to dosć istotne.
nikt nic nie wie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-30 20:21 przez ewusia1231.

nauki przedmałżeńskie

30 maj 2012 - 20:27:48

Nie trzeba mieć ustalonej daty ślubu i nawet nie trzeba mieć partnera - na nauki jest wstęp wolny, musisz się tylko zapisać.

nauki przedmałżeńskie

30 maj 2012 - 20:31:45

A nie wiem. A w ogóle po co na to chodzić? Ja nawet kobity nie widziałam na oczy co nasze nauki podpisywała ;) ważniejsze miałam sprawy przed ślubem niż latać i słuchać głupot o dniach płodnych i niepłodnych.

nauki przedmałżeńskie

30 maj 2012 - 20:32:45

Cytat
Deirdre
Nie trzeba mieć ustalonej daty ślubu i nawet nie trzeba mieć partnera - na nauki jest wstęp wolny, musisz się tylko zapisać.

dezięki sliczne.

Chcemy właśnie z narzeczonym to odbebnić bo mają sie zmienić przepisy i póki są jeszcze na starych zasadach :)

nauki przedmałżeńskie

30 maj 2012 - 20:35:51

Jak mówi gazecie biskup Antoni Długosz, skończy się zawieranie ślubów w pośpiechu. Księża będą dokładnie prześwietlać życie narzeczonych i badać ich motywację wstąpienia w związek małżeński. W związku z tym należy się spodziewać bardzo intymnych pytań od księdza, np. na temat doświadczeń seksualnych, uzależnień, a nawet o przebytych chorobach wenerycznych.
Badaniem narzeczonych zajmą się wyznaczeni przez diecezje psychiatrzy, psychologowie i lekarze. Ale to nie wszystko. - Przygotowania do ślubu muszą być prowadzone od dzieciństwa, staż narzeczeński ma wynieść co najmniej kilka lat, a czas nauk przedmałżeńskich pół roku - mówi bp Długosz i podkreśla, że szczególnym nadzorem zostaną objęte śluby udzielane ciężarnym. Wszystko z obawy, że ciąża jest jedynym powodem, dla którego młodzi zawierają małżeństwo.

Fragment wypowiedzi z gazety...

Słyszałyście o tym?? Co sądzicie??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-30 20:36 przez aneczkaaa96.

nauki przedmałżeńskie

30 maj 2012 - 20:35:56

My z Narzeczonym nawet nie musieliśmy się zapisać, po prostu przyszliśmy w wyznaczone miejsce o wyznaczonym czasie i tak przez trzy dni, na końcu ksiądz wydał wszystkim zaświadczenie o uczestnictwie w naukach i Dniu Skupienia :)

Cytat
aneczkaaa96
Jak mówi gazecie biskup Antoni Długosz, skończy się zawieranie ślubów w pośpiechu. Księża będą dokładnie prześwietlać życie narzeczonych i badać ich motywację wstąpienia w związek małżeński. W związku z tym należy się spodziewać bardzo intymnych pytań od księdza, np. na temat doświadczeń seksualnych, uzależnień, a nawet o przebytych chorobach wenerycznych.
Badaniem narzeczonych zajmą się wyznaczeni przez diecezje psychiatrzy, psychologowie i lekarze. Ale to nie wszystko. - Przygotowania do ślubu muszą być prowadzone od dzieciństwa, staż narzeczeński ma wynieść co najmniej kilka lat, a czas nauk przedmałżeńskich pół roku - mówi bp Długosz i podkreśla, że szczególnym nadzorem zostaną objęte śluby udzielane ciężarnym. Wszystko z obawy, że ciąża jest jedynym powodem, dla którego młodzi zawierają małżeństwo.

Fragment wypowiedzi z gazety...


Słyszałyście o tym?? Co sądzicie??

Na głowę im wszystkim padło...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-30 20:38 przez vixen89.

nauki przedmałżeńskie

30 maj 2012 - 20:38:10

Cytat
aneczkaaa96
Jak mówi gazecie biskup Antoni Długosz, skończy się zawieranie ślubów w pośpiechu. Księża będą dokładnie prześwietlać życie narzeczonych i badać ich motywację wstąpienia w związek małżeński. W związku z tym należy się spodziewać bardzo intymnych pytań od księdza, np. na temat doświadczeń seksualnych, uzależnień, a nawet o przebytych chorobach wenerycznych.
Badaniem narzeczonych zajmą się wyznaczeni przez diecezje psychiatrzy, psychologowie i lekarze. Ale to nie wszystko. - Przygotowania do ślubu muszą być prowadzone od dzieciństwa, staż narzeczeński ma wynieść co najmniej kilka lat, a czas nauk przedmałżeńskich pół roku - mówi bp Długosz i podkreśla, że szczególnym nadzorem zostaną objęte śluby udzielane ciężarnym. Wszystko z obawy, że ciąża jest jedynym powodem, dla którego młodzi zawierają małżeństwo.

Fragment wypowiedzi z gazety...



tak, bedą Cię dokładnie prześwietla przez rok>
Słyszałyście o tym?? Co sądzicie??

nauki przedmałżeńskie

30 maj 2012 - 20:39:55

Teraz to już wogóle młodzi nie będą chcieli brać ślubu...

nauki przedmałżeńskie

30 maj 2012 - 20:41:18

Mój ksiądz ma mi dać tylko jakieś materiały i artykuły do przeczytania - ot, cały kłopot. Narzeczony nie musi robić nic, bo bierzemy ślub mieszany.
Ot, aż się chce brać ślub! :D

nauki przedmałżeńskie

30 maj 2012 - 20:44:24

Cytat
karolka324
Mój ksiądz ma mi dać tylko jakieś materiały i artykuły do przeczytania - ot, cały kłopot. Narzeczony nie musi robić nic, bo bierzemy ślub mieszany.
Ot, aż się chce brać ślub! :D
No to tak w takim przypadku to pewnie, a to wszystko zależy od księdza a bywają tacy co teraz o wszystko się czepiają a co będzie jak wejdą te nowe przepisy:/

nauki przedmałżeńskie

30 maj 2012 - 20:52:01

Cytat
aneczkaaa96
Cytat
karolka324
Mój ksiądz ma mi dać tylko jakieś materiały i artykuły do przeczytania - ot, cały kłopot. Narzeczony nie musi robić nic, bo bierzemy ślub mieszany.
Ot, aż się chce brać ślub! :D
No to tak w takim przypadku to pewnie, a to wszystko zależy od księdza a bywają tacy co teraz o wszystko się czepiają a co będzie jak wejdą te nowe przepisy:/

ludzie będą brali tylko cywilne śluby - strata kościoła :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomocy all all all