Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

nauki przedmałżeńskie

30 maj 2012 - 20:17:19

Jakie są warunki,żeby wziąć udział w takich naukach??

Trzeba mieć ustaloną date ślubu??


Wiem że może sie to dla niektórych wydawać głupie, ale dla mnie to dosć istotne.
nikt nic nie wie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-30 20:21 przez ewusia1231.

nauki przedmałżeńskie

30 maj 2012 - 20:27:48

Nie trzeba mieć ustalonej daty ślubu i nawet nie trzeba mieć partnera - na nauki jest wstęp wolny, musisz się tylko zapisać.

nauki przedmałżeńskie

30 maj 2012 - 20:31:45

A nie wiem. A w ogóle po co na to chodzić? Ja nawet kobity nie widziałam na oczy co nasze nauki podpisywała ;) ważniejsze miałam sprawy przed ślubem niż latać i słuchać głupot o dniach płodnych i niepłodnych.

nauki przedmałżeńskie

30 maj 2012 - 20:32:45

Cytat
Deirdre
Nie trzeba mieć ustalonej daty ślubu i nawet nie trzeba mieć partnera - na nauki jest wstęp wolny, musisz się tylko zapisać.

dezięki sliczne.

Chcemy właśnie z narzeczonym to odbebnić bo mają sie zmienić przepisy i póki są jeszcze na starych zasadach :)

nauki przedmałżeńskie

30 maj 2012 - 20:35:51

Jak mówi gazecie biskup Antoni Długosz, skończy się zawieranie ślubów w pośpiechu. Księża będą dokładnie prześwietlać życie narzeczonych i badać ich motywację wstąpienia w związek małżeński. W związku z tym należy się spodziewać bardzo intymnych pytań od księdza, np. na temat doświadczeń seksualnych, uzależnień, a nawet o przebytych chorobach wenerycznych.
Badaniem narzeczonych zajmą się wyznaczeni przez diecezje psychiatrzy, psychologowie i lekarze. Ale to nie wszystko. - Przygotowania do ślubu muszą być prowadzone od dzieciństwa, staż narzeczeński ma wynieść co najmniej kilka lat, a czas nauk przedmałżeńskich pół roku - mówi bp Długosz i podkreśla, że szczególnym nadzorem zostaną objęte śluby udzielane ciężarnym. Wszystko z obawy, że ciąża jest jedynym powodem, dla którego młodzi zawierają małżeństwo.

Fragment wypowiedzi z gazety...

Słyszałyście o tym?? Co sądzicie??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-30 20:36 przez aneczkaaa96.

nauki przedmałżeńskie

30 maj 2012 - 20:35:56

My z Narzeczonym nawet nie musieliśmy się zapisać, po prostu przyszliśmy w wyznaczone miejsce o wyznaczonym czasie i tak przez trzy dni, na końcu ksiądz wydał wszystkim zaświadczenie o uczestnictwie w naukach i Dniu Skupienia :)

Cytat
aneczkaaa96
Jak mówi gazecie biskup Antoni Długosz, skończy się zawieranie ślubów w pośpiechu. Księża będą dokładnie prześwietlać życie narzeczonych i badać ich motywację wstąpienia w związek małżeński. W związku z tym należy się spodziewać bardzo intymnych pytań od księdza, np. na temat doświadczeń seksualnych, uzależnień, a nawet o przebytych chorobach wenerycznych.
Badaniem narzeczonych zajmą się wyznaczeni przez diecezje psychiatrzy, psychologowie i lekarze. Ale to nie wszystko. - Przygotowania do ślubu muszą być prowadzone od dzieciństwa, staż narzeczeński ma wynieść co najmniej kilka lat, a czas nauk przedmałżeńskich pół roku - mówi bp Długosz i podkreśla, że szczególnym nadzorem zostaną objęte śluby udzielane ciężarnym. Wszystko z obawy, że ciąża jest jedynym powodem, dla którego młodzi zawierają małżeństwo.

Fragment wypowiedzi z gazety...


Słyszałyście o tym?? Co sądzicie??

Na głowę im wszystkim padło...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-30 20:38 przez vixen89.

nauki przedmałżeńskie

30 maj 2012 - 20:38:10

Cytat
aneczkaaa96
Jak mówi gazecie biskup Antoni Długosz, skończy się zawieranie ślubów w pośpiechu. Księża będą dokładnie prześwietlać życie narzeczonych i badać ich motywację wstąpienia w związek małżeński. W związku z tym należy się spodziewać bardzo intymnych pytań od księdza, np. na temat doświadczeń seksualnych, uzależnień, a nawet o przebytych chorobach wenerycznych.
Badaniem narzeczonych zajmą się wyznaczeni przez diecezje psychiatrzy, psychologowie i lekarze. Ale to nie wszystko. - Przygotowania do ślubu muszą być prowadzone od dzieciństwa, staż narzeczeński ma wynieść co najmniej kilka lat, a czas nauk przedmałżeńskich pół roku - mówi bp Długosz i podkreśla, że szczególnym nadzorem zostaną objęte śluby udzielane ciężarnym. Wszystko z obawy, że ciąża jest jedynym powodem, dla którego młodzi zawierają małżeństwo.

Fragment wypowiedzi z gazety...



tak, bedą Cię dokładnie prześwietla przez rok>
Słyszałyście o tym?? Co sądzicie??

nauki przedmałżeńskie

30 maj 2012 - 20:39:55

Teraz to już wogóle młodzi nie będą chcieli brać ślubu...

nauki przedmałżeńskie

30 maj 2012 - 20:41:18

Mój ksiądz ma mi dać tylko jakieś materiały i artykuły do przeczytania - ot, cały kłopot. Narzeczony nie musi robić nic, bo bierzemy ślub mieszany.
Ot, aż się chce brać ślub! :D

nauki przedmałżeńskie

30 maj 2012 - 20:44:24

Cytat
karolka324
Mój ksiądz ma mi dać tylko jakieś materiały i artykuły do przeczytania - ot, cały kłopot. Narzeczony nie musi robić nic, bo bierzemy ślub mieszany.
Ot, aż się chce brać ślub! :D
No to tak w takim przypadku to pewnie, a to wszystko zależy od księdza a bywają tacy co teraz o wszystko się czepiają a co będzie jak wejdą te nowe przepisy:/

nauki przedmałżeńskie

30 maj 2012 - 20:52:01

Cytat
aneczkaaa96
Cytat
karolka324
Mój ksiądz ma mi dać tylko jakieś materiały i artykuły do przeczytania - ot, cały kłopot. Narzeczony nie musi robić nic, bo bierzemy ślub mieszany.
Ot, aż się chce brać ślub! :D
No to tak w takim przypadku to pewnie, a to wszystko zależy od księdza a bywają tacy co teraz o wszystko się czepiają a co będzie jak wejdą te nowe przepisy:/

ludzie będą brali tylko cywilne śluby - strata kościoła :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomocy all all all