Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 7 8 9 10 11 12

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 17:16:31

Pamiętam jeszcze czasy kiedy nachodzili ludzi na wsi i oferowali koce itp. A nieświadomym staruszkom zarzucali je na głowy i okradali;/
Najgorsze jest te ich żebranie. Jako dziecko byłam świadkiem dość ciekawej scenki, mianowicie: Rodzinka stała i żebrała na jedzenie. Stali ok godziny. Potem zwinęli się. Przeszli 4 ulice dalej, a tam wsiedli do luksusowego merca;/ Widać interes opłacalny.

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 17:26:16

Cytat
Cappuccino16
Pamiętam jeszcze czasy kiedy nachodzili ludzi na wsi i oferowali koce itp. A nieświadomym staruszkom zarzucali je na głowy i okradali;/
Najgorsze jest te ich żebranie. Jako dziecko byłam świadkiem dość ciekawej scenki, mianowicie: Rodzinka stała i żebrała na jedzenie. Stali ok godziny. Potem zwinęli się. Przeszli 4 ulice dalej, a tam wsiedli do luksusowego merca;/ Widać interes opłacalny.

Mieszkam na wsi i nadal tak chodzą ;) potrafią bezczelnie wtarabanić się na podwórko z tym całym majdanem,ale ja ich zawsze przeganiam tak że szybciej wychodzą niż wchodzą :P

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 17:31:05

Również omijam ich szerokim łukiem i nie przepadam za nimi, ale nie operowałabym takimi nazwami jakie padały wczesniej.

W czym lepsi są polscy naciągacze? Kiedyś jak wracałam z uczelni, taki Polak, naprawdę młody facet podszedł i oczywiście chciał kasę, na jedzenie jak twierdził. Pieniędzy nigdy nie daję, ale miałam przy sobie 7days'a nieotwartego i mu dałam - a on go wziął z kwaśną miną, obejrzał z takim niesmakiem - ani dziękuję ani pocałuj mnie w d..pę - i się pyta : "a na herbatkę"? Roześmiałam się wtedy mimowolnie, to było późne popołudnie,sama byłam głodna i na oczy nic ciepłego nie widziałam. Chciałam spytać, czy mu po pizzę zadzwonić.

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 17:32:11

mnie raz próbowała okraść, ale się nie dałam. najgorsze właściwie jest to, że na policję można sobie chodzić a i tak nic się nie wskóra :/

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 17:32:40

Moja mama pracuje( dorabia) sobie na rynku, sprzedaje ubrania, i inne rzeczy np biżuterię. Kradną cyganki wszystko, namawiają małe dzieci zeby brały, tym swoim cygańskim językiem powiedzą do dziecka " sahara mahara" i dzieciak wie co brac. Trzeba miec sie na baczności!

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 17:34:55

Ja ostatnio pojechałam z mężem do pracy, mąż na kurierce robi no i akurat tak się złożyło, że miał dostarczyć paczkę cygance. No i podjeżdżamy pod dom tych cyganów ja się patrze a tam idzie cygan, przeszedł popatrzył się na nas i przed schodami centralnie na naszych oczach wyjął z kurtki siekierę i rzucił ją na schody - myślałam, że na zawad padne!

A tobie bardzo współczuje i bądź bardziej czujna:)))

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 17:41:41

Współczuje Ci,najgorzej ze zbierałas te pieniadze dlugo bochcialas cos sobie kupic,a tu przyjdzie taki cygan i bez zadnego sumienia okradnie;/...na wioskach czesto sie to zdaza,kradna wykorzystujac naiwnosc starszych osob,jak ich widze to omijam z daleka!

niezweryfikowana
Posty: 99
Ostrzeżenia: 1/5

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 17:51:13

Cytat
Camelia1989
Ja ostatnio pojechałam z mężem do pracy, mąż na kurierce robi no i akurat tak się złożyło, że miał dostarczyć paczkę cygance. No i podjeżdżamy pod dom tych cyganów ja się patrze a tam idzie cygan, przeszedł popatrzył się na nas i przed schodami centralnie na naszych oczach wyjął z kurtki siekierę i rzucił ją na schody - myślałam, że na zawad padne!

A tobie bardzo współczuje i bądź bardziej czujna:)))
widziałam taką scenę w jakimś filmie nie pamiętam teraz tytułu, jesteś pewna, że na prawdę to widziałaś, a nie to tylko film?

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 17:53:11

Śmieszne może dla Ciebie a nie dla mnie. Więc mógłbyś darować sobie te uwagi.Bardzo jest mi głupio że dałam się tak wrobić tym bardziej że nie należę do osób naiwnych . Pierwszy raz i ostatni znalazłam się w takiej sytuacji. Tej kobiecie dobrze z oczu patrzyło i to za pewne był jej główny atut. Nie jestem też osobą wierzącą w stereotypy i zaliczającą ludzi do jednej kategorii. Ja stałam z nią na środku centrum miasta i pierwszy raz spotykam się z sytuacją jak pieniądze na moich oczach znikają, byłam pewna ze z racji pobytu i tego iż pilnuje jej ręki nic się nie stanie. Czegoś takiego się nie spodziewałam.

Cóż ludzie uczą się na błędach i płacą za głupotę. I ja jestem jednym z nich. Czasu nie cofnę ale nauczę się wiele.
To było do Malmie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-30 17:53 przez jucha2209.

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 17:55:16

Oddajcie wszystko cyganom, biednym i chodzcie za mna ku lepszemu swiatu

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 17:59:42

"Cygan to złodziej i tak już zostanie,
Pan Jezus w biblii ma to napisane." a tak poza tym nienawidzę skurw...

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 18:00:56

oni w kazdym kraju maja opinie złodzieji i sobie na to zasluzyli
Widzialyscie kiedys jakiegos azjate zeby zebral? nie oni potrafia pracowac, otwieraja restauracje i radza sobie nawet nie w swoim kraju A Cyganie co potrafia? nic to nieuki i pasozyty
Kiedys moja mama po wejsciu do mieszkania nie zamknela za soba drzwi i weszly jej do mieszkania 3 cyganki dobrze ze akurat wrocilam ze szkoly zobaczyly mnie nakrzyczalam na nie i uciekly Koszmar

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 18:01:17

Nienawisc wasze serca zawladnela, ku ciemnosci dazycie...

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 18:11:49

Niestety tez nic dobrego o cyganach nie mogę powiedzieć.

W miejscowości mojej babci okradli staruszkę i w ogóle nie raz słyszę jakieś nieprzyjemne historie.

W mojej wiosce w poprzednie wakacje jeździli samochodem załadowanym po sam sufi kocami i kołdrami i wciskali ludziom kit, że chcą to sprzedać bo wracają do domu i na granicy nie chcę puścić ich z tym towarem i żeby ludzie się zlitowali i kupili, bo nie będą mogli wrócić ;D


A najlepiej wspominam historię jak mój pies potraktował cygana i jego przenośny interes, do tej pory jak przypomnę sobie ten widok to mam brechę.

Chodził sobie po wsi cygan z wielką torba pełną towaru do sprzedania i tak od posesji do posesji. Na moim podwórku biegał pies, ale nie było go widać na pierwszy rzut oka. Cygan w ogóle go nie zauważył i pcha się na podwórko, ale najpierw przesadził przez furtkę torbę i w tym momencie podleciał pies (duży), zaczął szczekać, szarpnął za torbę, że większość rzeczy wypadła. Cygan zaczął drzeć gębę, mój ojciec wybiegł z domu zobaczyć co się dzieje a tam przy furtce pełno łachów. Cygan się drze, mój ojciec zdezorientowany. Cygan z gęba do ojca żeby zapłacić mu za ubrania poszarpane, a mój ojciec zgarnął te szmaty w kłębek i przerzucił za płot i kazał mu spier... bo jak nie to pies mu pomoże. Nawet jak odbiegał to krzyczał że takie markowe ubrania i chce pieniędzy, ojciec do niego tej tureckiej tandety to nawet pies nie chciał wąchać.

Poczułam satysfakcję, że chociaż raz to ktoś jego załatwił a nie na odwrót.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-30 18:29 przez wiolka561.

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

01 maj 2013 - 00:36:33

Cytat
justangel

Obawiam się, że złą opinie Romom robią nie pojedyncze czarne owce, tylko większość. I jeśli są przypadki gdzie Rom jest uczciwy i ma pracę to jest wyjątkiem.
Sama staram się być osobą tolerancyjną i podchodzę otwarcie do ludzi innych kultur, wyznań religijnych, orientacji seksualnych. Ale tolerancja niestety też gdzieś się kończy. A Romowie (ogólnie) sami sobie zapracowali na taką opinię wśród reszty społeczeństwa. Każdy z nas zetknął się z Romami i zdecydowana większość ma negatywne odczucia na ich temat, opinii pozytywnych niewiele. Czemu? Bo tych zachowań pozytywnych ze strony Romów nie ma (prawie nie ma), za to negatywnych przykładów mamy aż nadmiar i to nawet w tym wątku.

j.w.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kreatywność