Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 20:32:37

podoba mi się Tośka :) Ale chciałabym żeby moja córeczka miała na imię Helenka (po ukochanej prababci) lub/i Klara.

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 20:33:24

Cytat
BadMedicine
Cytat
dinho
Cytat
BadMedicine
Omg, te julki, amelki, oliwki (wtf? nie chciałabym być nazywana oliwą) wiktorie... te imiona są ładne, ale naprawdę, wiele się tego namnoży.

Mi osobiście podoba się moje imię strasznie i nigdy bym go nie chciała zamienić - Marcela. Nie Marcelina (kojarzy mi się ze złotowłosą wiejska chłopką, nie wiem czemu D: ) ale Marcela po prostu.
A imię jakie planuje wybrać dla córki do Izabela, w drugiej kolejności Lidia. To piękne i takie... dostojne imiona. Mojemu chłopakowi podoba się Anastazja, Mi w sumie też, ale mam wrażenie że należy jakoś do tych 'szałowo modnych' imion teraz.

A co do imion typu Kasia, Hania, Ania... nie wiem jak dla was, dla mnie imię jest ważne i dając je kiedyś dziecku chciałabym, aby czuło się z nim jakoś wyjątkowo, nie pospolicie, ale też nie żenująco, dlatego takie zwykłe imiona odbierają dla mnie trochę tożsamości. Fajnie być jedną 'Derpiną' i nie mieć swoich imienniczek w otoczeniu :).

Mam na imię Kasia i nie czuję się pokrzywdzona przez los tak jak i moje córki Oliwia i Julita
Moja Oliwka ma prawie 10lat i jakoś nikt do tej pory nie nazwał ją oliwą...

Moim skromnym zdaniem nieważne jakie wybierze się imię, ważne jest to jak się dziecko wychowa....

Gdybym miała trzecią córkę dała by m jej na imię Zuzanna, tak zresztą miałą miec na imię moja druga córa ale jak zobaczyłam moje prawie 60centymetrowe i ponad 4kilogramowe szczęście to stwierdziłam że to imię zupełnie do niej nie pasuje :)

Pozdrawiam

Nie gadamy o wpływie imienia na rozwój osobowości. To oczywiste - więc o tym nie wspomniałam, bo to chyba każdy wie - liczy się wnętrze. Po prostu uważam, że fajnie być oryginalnym w aspekcie fizycznym, ja się z tym dobrze czuję. I właśnie tak jak pisały wcześniej dziewczyny, żenujące imię to taki które kompletnie nie pasuje np. Jessica Nowak. A te zwykłe imiona też są śliczne i ładne, ale mnóstwo jest osób które je nosi :). O to mi chodziło ;).

Poza tym, wydaje mi się, że to jakie imiona nam się podobają - zależy nie tylko od ich wydźwięku, ale tez z osobami, które spotkaliśmy na naszej drodze i to jaki imię nosiły i jak nam się kojarzą :).

mam na imię Anna i jakoś nie czuję się pospolita bo częściej spotykam się z imionami typu Katarzyna, Karolina, Ewelina, Agnieszka, Magda a za to bardzo mało znam dziewczyn o imieniu Anna, może tylko 2-3.

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 20:35:59

mi się strasznie podoba Anastazja;) a inne ładne to Natalia, Iga, Ola, Nadia;)

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 20:50:04

Z tych które podałaś to Amelia.
A mi się podoba Aurelia, Ada (Adriana) i kilka innych, których nie podam, bo chciałabym mimo wszystko pozostać anonimowa, a imiona są dość nietypowe :)

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 20:55:28

Jowita :)

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 20:56:37

Mi się podoba Kornelia, Karina lub Aurelia

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 21:00:55

Dla mnie Maria , Michalina :)

zweryfikowana
Posty: 858
Ostrzeżenia: 4/5

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 21:02:34

Rebeka.

niezweryfikowana
Posty: 316
Ostrzeżenia: 4/5

Jakie imie ?

17 kwi 2012 - 12:06:57

Pospolite a Oryginalne to 2 rozne znaczenia!

Jakie imie ?

17 kwi 2012 - 12:11:43

Jak będę miała córkę to nazwę ją Jagoda :) Bardzo nam się z mężem podoba, nie jest na siłę oryginalne jak co poniektóre teraz.

Jakie imie ?

17 kwi 2012 - 12:11:53

A moja córeczka ma na imię Natasza :) Mąż wybrał i uważam ze trafił z imieniem :)

Jakie imie ?

17 kwi 2012 - 12:13:32

Konstancja i Inga : D są bardzo urocze : >

Jakie imie ?

17 kwi 2012 - 12:13:38

Ja nazwę swoją dziewczynkę (jak będę ją miała) Julitka. Podobają mi się też Amelia i Oliwia ;)

Jakie imie ?

17 kwi 2012 - 12:13:58

Julek jest wszędzie pełno ;) Mnie się podoba Karolina, a z takich bardziej unikatowych - Estera, Liliana, Sara - wiem, wiem trochę biblijnie :D

Jakie imie ?

17 kwi 2012 - 12:17:35

Oliwia, Julia, Amelia, Nadia ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Komisarz Alex - nowy serial