Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 20:06:36

Amelia, dziewczyny pomóżcie, mam problem dot poczty polskiej http://szafiarenka.pl/8/5529670/poczta-i-spinacze.html

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 20:06:59

Mi się najbardziej podoba Lena i Olga :)

zweryfikowana
Posty: 87
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 20:08:21

a mi sie podoba Marianna, Mania, Mańka :)

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 20:09:02

Ja swoją córeczkę nazwę Anastazja albo Nadia:) Poznałam kiedyś dziewczyne do której mówiona NAsti i Nastia i bardzo mi sie te zdrobnien ia podobaja. Pieknym, chodz niespotykane jest tez imie Liwia.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-16 20:13 przez DitaDI.

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 20:14:40

Cytat
dinho
Cytat
BadMedicine
Omg, te julki, amelki, oliwki (wtf? nie chciałabym być nazywana oliwą) wiktorie... te imiona są ładne, ale naprawdę, wiele się tego namnoży.

Mi osobiście podoba się moje imię strasznie i nigdy bym go nie chciała zamienić - Marcela. Nie Marcelina (kojarzy mi się ze złotowłosą wiejska chłopką, nie wiem czemu D: ) ale Marcela po prostu.
A imię jakie planuje wybrać dla córki do Izabela, w drugiej kolejności Lidia. To piękne i takie... dostojne imiona. Mojemu chłopakowi podoba się Anastazja, Mi w sumie też, ale mam wrażenie że należy jakoś do tych 'szałowo modnych' imion teraz.

A co do imion typu Kasia, Hania, Ania... nie wiem jak dla was, dla mnie imię jest ważne i dając je kiedyś dziecku chciałabym, aby czuło się z nim jakoś wyjątkowo, nie pospolicie, ale też nie żenująco, dlatego takie zwykłe imiona odbierają dla mnie trochę tożsamości. Fajnie być jedną 'Derpiną' i nie mieć swoich imienniczek w otoczeniu :).

Mam na imię Kasia i nie czuję się pokrzywdzona przez los tak jak i moje córki Oliwia i Julita
Moja Oliwka ma prawie 10lat i jakoś nikt do tej pory nie nazwał ją oliwą...

Moim skromnym zdaniem nieważne jakie wybierze się imię, ważne jest to jak się dziecko wychowa....

Gdybym miała trzecią córkę dała by m jej na imię Zuzanna, tak zresztą miałą miec na imię moja druga córa ale jak zobaczyłam moje prawie 60centymetrowe i ponad 4kilogramowe szczęście to stwierdziłam że to imię zupełnie do niej nie pasuje :)

Pozdrawiam

Nie gadamy o wpływie imienia na rozwój osobowości. To oczywiste - więc o tym nie wspomniałam, bo to chyba każdy wie - liczy się wnętrze. Po prostu uważam, że fajnie być oryginalnym w aspekcie fizycznym, ja się z tym dobrze czuję. I właśnie tak jak pisały wcześniej dziewczyny, żenujące imię to taki które kompletnie nie pasuje np. Jessica Nowak. A te zwykłe imiona też są śliczne i ładne, ale mnóstwo jest osób które je nosi :). O to mi chodziło ;).

Poza tym, wydaje mi się, że to jakie imiona nam się podobają - zależy nie tylko od ich wydźwięku, ale tez z osobami, które spotkaliśmy na naszej drodze i to jaki imię nosiły i jak nam się kojarzą :).

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 20:15:10

mi osobiście podoba się Oliwia, Milena i Karolina ;D

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 20:17:56

Lenka
Abigail czyt. ABIGEJL

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 20:19:33

O jeszcze podoba mi się Laura.

W dzisiejszych czasach rodzice dają "modne imiona" które są już oklepane. W mojej córeczki przedszkolu co druga dziewczynka to Amelka, Oliwia, Wiktoria, Natalka i Nikolka.
Mam koleżanke która ma już prawie 30 lat i ma na imię Nikola, w sumie fajnie to brzmi dla mnie bylo to cos innego bo wtedy ciezko bylo nadać "nie polskie" albo "inne" imię dziecku. Teraz Nikola czy Vanessa a nie wspomne o Jessice to popularne imie, ktore nadaje sie dziecku ( takie jest moje zdanie) z własnych nie spełnionych marzeń.

Dziś dając na imię dziecku Kasia czy Ania, za kilka lat bedzie to inne imię, mniej uzywane. Kiedy ja chodzilam do szkoly to w klasie mialam 4 Kasie i 2 Anie, teraz rzadko tak nazywa się dziewczynki.

Planuję z mężem drugie dziecko, mam nadzieję że bedzie to synek wiec znawiemy go Adam albo Piotr lub Kacper.
A jesli bedzie to druga dziewczynka to mi podoba się Lena lub Łucja a mężowi Joanna.

zweryfikowana
Posty: 1.296
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 20:21:08

Milena :)

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 20:21:29

Maria, Amelka tez ładne:-) Adrianna i Antosia

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 20:23:02

Lenka, Natalia :)

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 20:23:36

Lena, albo Małgorzata :)

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 20:24:35

Mój typ to Iga. Moja chrzesnica ma tak na imie i bardzo mi sie podoba. Do takiej małej dziewczynki można zwracać sie Igusiu a gdy bedzie juz dorosła to poprostu Iga. Krótkie imie ale bardzo ładne.:)

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 20:24:51

Mi się podoba Roksana, Natalia, Julia.

Jakie imie ?

16 kwi 2012 - 20:32:04

Mi się bardzo podoba imie Florentyna, Adelajda :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Komisarz Alex - nowy serial