Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

sprawdzony stomatolog

2 minuty temu

sklep detailingowy

26 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

kontenery na ciuchy

12 kwi 2012 - 16:13:49

jest u nas od kilku lat sklep sh wielki taki ,włąsciel ma siec tych sklepów w całej polsce,,,ale nie o to chodzi ,jest rownierz włascicielem kilkustet metalowych kontenerówq metalowych do ktorych wrzuca sie odziez ,czesto stoja pod blokami gdziekolwiek,ludzie wrzucaja tam niepotrzebne ubrania myslac ze idzie to do caritasu itd,a to nieprawda kontenery sa co jakis czas oprozniane przez pracownikow tego własciciela sortowane itd a potem idzie to na sklepy ,co o tym myslicie ?ludzie wrzucaja tam rzeczy i sa przekonani ze to dla biednych a tak naprawde facet sie na tym niesamowicie wzbogaca ,

kontenery na ciuchy

13 kwi 2012 - 10:40:10

o, skoro o kontenerach mowa, to napisze o czymś, co mnie do pasji doprowadziło

do tej pory sądziłam (wiedząc oczywiście,że różne cuda się w tym zakresie dzieją i że rzeczywistość bywa różna), że takie kontenery są głównie po to, by wrzucać tam ciuchy, koce i inne takie rzeczy, które posłużą np. bezdomnym lub ludziom z rodzin, którym powodzi się gorzej od innych

A koło mojego domu stanęły kontenery, nowe,śliczne, etc, na których uwaga jest taki napis " Pieniądze ze sprzedaży rzeczy wrzuconych do kontenera zostaną w części przeznaczone na konto fundacji Dzieci niczyje" Fajnie, wspierajmy fundacje (ale od tego to jest 1% i datki od tych , co chcą daną fundację wesprzeć, a dwa, jak to ze sprzedaży, do cholery

Gotuje się we mnie do dziś, paranoja

kontenery na ciuchy

13 kwi 2012 - 10:45:54

No właśnie jest tyle ludzi co żeruje na dobroci innych. Jak można zbierać rzeczy co inne osoby oddają dla biednych i je sprzedawać no jak? Właśnie mnie to też denerwuje bardzo i chyba w każdym mieście niestety się coś takiego szerzy :/

kontenery na ciuchy

13 kwi 2012 - 10:45:57

masakra jakaś kiedyś widziałam filmik na ytube jak dzieci tam wchodzą i wyciągają rzeczy SZOK

kontenery na ciuchy

13 kwi 2012 - 10:49:30

ja kiedyś w mojej miejscowości byłam wolontariuszka PCK i sortowałam ciuchy do paczek dla biednych rodzin tak wiec trudno generalizować bo u mnie te rzeczy trafiają do potrzebujących



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-13 10:49 przez martu20.

kontenery na ciuchy

13 kwi 2012 - 10:51:52

Dlatego ja tam nigdy nie wrzucalam i nie zamierzam.

niezweryfikowana
Posty: 316
Ostrzeżenia: 4/5

kontenery na ciuchy

13 kwi 2012 - 10:53:58

juz dawno o tym wiedzialam, dokladnie w 2003 roku dostalam prace w niemczech przy segregacji ciuchow uzywanych niby z bogatej dzielnicy i bylam bardzo zdziwiona gdy przyjechaly auta z calymi kontenerami PCK , i gdy juz je oproznilismy i posegregowalismy to przyjechal tir z Polski ktory wiozl te ciuchy to SH dla sieci roban, i nauczylam sie od tego czasu osobiscie dawac komus potrzebujacemu ciuch niz wrzucac do pck by jakis bogacz sie wzbogacil klamiac ze to dla potrzebujacych.... w sumie to az sie dziwie ze nikt jeszzcze tego nie sprawdzi... bo to wielkie oszustwo

kontenery na ciuchy

13 kwi 2012 - 10:56:40

Cytat
martu20
ja kiedyś w mojej miejscowości byłam wolontariuszka PCK i sortowałam ciuchy do paczek dla biednych rodzin tak wiec trudno generalizować bo u mnie te rzeczy trafiają do potrzebujących

to było kilka lat temu, teraz się już to zmieniło,często te ubrania są sprzedawane do sh, albo na przemiał. Ja zostawiam ciuchy koło śmietnika:)

kontenery na ciuchy

13 kwi 2012 - 11:04:25

no wlasnie,a kto jest tak naprawde wlascicielem takiego konteneru?

kontenery na ciuchy

13 kwi 2012 - 11:07:29

heh... przeciez rzeczy, ktore kupujemy w sh z Anglii itd. tez sa ze zbiorki na biednych, z kontenerow. Nie tylko w Polsce tak robia. Ciuchy lepiej oddac komus kto ich naprawde potrzebuje. Tez slyszalam, ze ciuchy zanoszone do Opieki Spolecznej sa przebierane przez pracownikow i wybieraja dla siebie te lepsze. Rece opadaja....

niezweryfikowana
Posty: 355
Ostrzeżenia: 6/5

kontenery na ciuchy

27 maj 2022 - 13:12:56

U nas na dzielnicy nie widzę żeby na kontenerach na ciuchy był napis pck - może faktycznie jest to już prywatna własność?


__________________
kontenery morskie
transport morski
https://ecocontainers.com/27-bulk


Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bo liczy się metka? ;)