Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Torbiel na jajniku

02 kwi 2012 - 11:44:49

Na USG wyszło mi że mam torbiel na jajniku prawym 4,39x3,67x3,9=86cm i macica wielkości trzonu 5,40x3,6cm
regularnie miesiączkuję i nie wiem co to może oznaczać? Czy mieliście coś podobnego?

Torbiel na jajniku

02 kwi 2012 - 11:45:52

Nie, ale moja mama miała wycinaną (? w szpitalu była)torbiel na jajniku.

Torbiel na jajniku

02 kwi 2012 - 14:49:12

Witam. Ja miałam torbiel na lewym jajniku wielkości 27,5mm czyli nie taką dużą.również wykazało na usg przezpochwowym mój ginekolog mówił żebym zaczekała 3mies. i ponownie przyszła się skontrolować tyle że nie chciałam czekać tyle bo się niepokoiłam i nie chciałam żyć w niepewności czy torbiel rośnie czy też nie. Więc poszłam do innego gin zbadał mnie i powiedział że nadal jest kazał przyjść po następnej miesiączce na ponowne badanie usg bo twierdził że torbiel może sama zniknąć lub wręcz odwrotnie może się powiększać a wtedy jedynie laparoskopia.Martwiłam się... Ale po kolejnym badaniu usg okazało się że torbiel zniknęła samoistnie wynikiem czego był niepęknięty pęcherzyk Graffa i stąd ta torbielka.Także może nie zamartwiaj się zapytaj jakiego rodzaju jest twoja torbiel bo te folikularne zanikają samoistnie podczas kolejnych miesiączek taka zmiana zdarza się praktycznie każdej kobiecie raz na dwa razy do roku kiedy mamy cykle bezowulacyjne i to nic poważnego Życzę dobrych wyników.

Torbiel na jajniku

02 kwi 2012 - 14:53:12

ja tez mam torbiel dostałam tabletki antykoncepcyjne

Torbiel na jajniku

02 kwi 2012 - 14:57:48

ja rok temu miałam operacje... ;/ wykryto u mnie torbiel obok jaknika... jesli masz jakies pytania ,pytaj ! jestem w tym temacie ekspertem :)

Torbiel na jajniku

02 kwi 2012 - 14:58:33

Cytat
KiniaS16
ja rok temu miałam operacje... ;/ wykryto u mnie torbiel obok jaknika... jesli masz jakies pytania ,pytaj ! jestem w tym temacie ekspertem :)

jak ta operacja wygląda? rozcinają brzuch? :o

Torbiel na jajniku

02 kwi 2012 - 15:05:01

ja też miałam, dostałam tabletki anty i torbiel znikła, lekarz powinien Cie poinformować co dalej, nic Ci nie powiedział?

Torbiel na jajniku

02 kwi 2012 - 20:22:54

A wie ktoś jaka jest prawidłowa wielkość macicy?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PANDA piszmy o niej wszystko