Obecnie rozmawiamy o:

zakupy internetowe

3 minuty temu

Budowa domu

8 minut temu

Projekt wnętrza

41 minut temu

usługi stomatologiczne

44 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

okradli mnie :(

22 mar 2012 - 22:26:32

Cytat
oleiwiua
zbyt mała szkoda społeczna :)
policja to zaniecha.. daj spokój.. takie wielka rozpacz o 35 zł...

ja np rozumiem autorkę wątku, bo też zostałam oszukana , tu nie chodzi o wielkość kwoty tylko o to że ktoś był aż tak bezczelny żeby to zrobić, po prostu świadomie postąpić tak chamsko że normalny człowiek powstydziłby się tego zrobić , poza tym właśnie jeśli już mówimy o kwocie 35zł?? jak można kogoś okraść na taką małą sumę , żal naprawdę ciężko było tyle oddać?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-22 22:29 przez laropademango.

okradli mnie :(

22 mar 2012 - 22:29:58

Cytat
laropademango
Cytat
oleiwiua
zbyt mała szkoda społeczna :)
policja to zaniecha.. daj spokój.. takie wielka rozpacz o 35 zł...

ja np rozumiem autorkę wątku, bo też zostałam oszukana , tu nie chodzi o wielkość kwoty tylko o to że ktoś był aż tak bezczelny żeby to zrobić, po prostu świadomie zrobić coś takiego czego normalny człowiek powstydziłby się zrobić , poza tym właśnie jeśli już mówimy o kwocie 35zł?? jak można kogoś okraść na taką małą sumę , żal naprawdę



Wiesz, oszuka sobie 10 osób w ten sposób i już się z tego robi niezła sumka...


A dziewczyny wstydzą się/boją zgłaszać takie sprawy i odpuszczają = oszuści czują się bezkarni = kontynuują swoje oszustwa.

okradli mnie :(

22 mar 2012 - 22:30:33

Czyżby to chodziło o użytkownika co sprzedaje ciuchy Japan Style???
Powinnaś zadać to samo pytanie co nam do administratora.

okradli mnie :(

22 mar 2012 - 22:31:26

proponuję- wszyscy olewajmy oszustwa, nawet te małe.. Wtedy wszyscy się poczują bezkarni, a mali oszuści zmienią się w większych. :/ No dziewczyny, czasem nie chodzi tylko o kasę, ale o UCZCIWOŚĆ i ZASADY. Wiadomo, że tych kretynów nie wychowamy, ale może chociaż uda się sprawić, że będą się bali ujawniać a liczba oszustw się zmniejszy..

okradli mnie :(

22 mar 2012 - 22:35:47

Cytat
ewelinka1804
Cytat
oleiwiua
zbyt mała szkoda społeczna :)
policja to zaniecha.. daj spokój.. takie wielka rozpacz o 35 zł...

jeśli chodzi o oszustwo internetowe to kwota nie ma znaczenia.

I właśnie przez takie obeznane w temacie osoby jak ty oszuści czują się bezkarni. Nie znacie się a wprowadzacie w błąd innych.

no wiec jak sie tak znasz to daj zlote lekarstwo na oszustow

zweryfikowana
Moderator
Posty: 5.158

okradli mnie :(

22 mar 2012 - 22:36:31

Poczytaj o Programie Ochrony Kupujących, ale trzeba zgłosic na policję. Jeśli wpłacałas przez PayU - All zwróci Ci wszystko nawet z kosztem przesyłki

okradli mnie :(

22 mar 2012 - 22:39:23

Cytat
Motylica22
Cytat
ewelinka1804
Cytat
oleiwiua
zbyt mała szkoda społeczna :)
policja to zaniecha.. daj spokój.. takie wielka rozpacz o 35 zł...

jeśli chodzi o oszustwo internetowe to kwota nie ma znaczenia.

I właśnie przez takie obeznane w temacie osoby jak ty oszuści czują się bezkarni. Nie znacie się a wprowadzacie w błąd innych.

no wiec jak sie tak znasz to daj zlote lekarstwo na oszustow

nie ma złotego lekarstwa, ale jak każdy zacznie zgłaszać oszustwa to z czasem nie jeden się zastanowi czy warto.

A skoro oszuka raz i pójdzie mu to łatwo bez konsekwencji to z pewnością zrobi to kolejny raz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-22 22:39 przez ewelinka1804.

okradli mnie :(

22 mar 2012 - 22:40:09

ja zostałam oszukana na szafie na 70 zł, zgłosiłam sprawę na policję i odzyskałam pieniądze po niecałym miesiącu :)

okradli mnie :(

22 mar 2012 - 22:46:20

na all jest ochrona kupujących i wiem że zwracają pieniądze nie wiem jednak czy całą kwotę czy jakąś część, miałam podobną sytuacje z telefonem kupionym na all i dopiero pójście na policje poskutkowało

zweryfikowana
Posty: 892
Ostrzeżenia: 1/5

okradli mnie :(

22 mar 2012 - 22:47:25

Pewnie chodzi o All... zgadłam? Jeśli tak to zwróć się o zwrot do administracji - masz tam na stronie wniosek z Programu Ochrony Kupujących.
Wszystko jest rozpisane krok po kroku co masz robić. Mnie zwrócili całe pieniądze razem z kosztami wysyłki, więc raczej warto, 35zł drogą nie tyra.

okradli mnie :(

22 mar 2012 - 22:53:17

Dziewczyny ja kiedyś zostałam oszukana na all na 78zł. Facet ogólnie oszukał dużo ludzi na ciężką kasę. Miał sprawę w sądzie, dostał wyrok - aktualnie siedzi, ale wszystkim poszkodowanym musi oddać tylko połowę skradzionej kwoty i na dodatek ma na to dwa lata!!! Takie jest prawo w Polsce!!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zbity wazon w sklepie