Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:28:06

Jeśli w złym dziale, to proszę o przeniesienie, nie bardzo wiedziałam, gdzie wątek umieścić.

Otóż: od paru tygodni jedna dziewczyna z Szafy non stop się mnie czepia, w każdym wątku w jakim się wypowiadałam obrażała mnie i moją rodzinę, komentowała moje życie, miała 4 konta, każde było zbanowane za chamstwo na forum, teraz 2 ma usunięte, 2 zweryfikowane ma nadal, w tym jedno zablokowane. I ta osoba nadal do mnie wypisuje na priv, że zna mnie lepiej niż myślę, że mam beznadziejne życie, że mój "pan domu" uważa, że jestem psycholką O_o Po prostu ma jakąś obsesję na moim punkcie! Widzę, że nie tylko mnie w ten sposób nęka, każda jej wypowiedź jest chamska (nie jestem święta, ale bez przesady), obraża moderację. No ale dopóki to były głupie odzywki typu "grubasku" (choć nie jestem) w moim kierunku, to ok. Ale teraz dostaję wiadomości jak to ona mnie dobrze zna, wie o mnie wszystko, że świat jest mały, zna osoby z mojego otoczenia, że jestem głupia/brzydka i jakieś groźby, że powywleka moje "brudy" na forum. Po prostu jestem w szoku, że są tacy upierdliwi ludzie! O_o

Co radzicie mi z tym zrobić, bo ja mam naprawdę już dosyć, to jest niby dorosła osoba. Zablokować wiadomości od niej, to bez sensu, bo ona zakłada nowe konta. Administracja też raczej mi nie pomoże, bo niby jak... Co Wy byście zrobiły w takiej sytuacji?

Nie przejmowałabym się gdyby pisała sobie jakieś pierdółki, ale nie jakieś straszenie! Mam naprawdę dosyć!

Proszę wypowiadać się na TEMAT - Co Wy byście zrobiły w takiej sytuacji Ten wątek może się także przyczynić do tego, że pomoże innym nękanym osobom w internecie i będą wiedziały co mogą zrobić To, że wątek założyła Madziutex, nie znaczy, że można ją teraz oceniać Ona najzwyczajniej w świecie potrzebuje rozwiązania problemu a nie Waszej oceny na temat jej osoby To, że ktoś jest "niemiły" w wirtualnym świecie nie znaczy, że odrazu trzeba się nad Nim znęcać psychicznie i słownie poprzez forum i prywatne wiadomości Żeby nie było wątpliwości Madziutex nie odpowiada na jej wiadomości ponieważ ta osoba blokuje jej możliwość wysyłania PW



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-04 22:56 przez moderator.

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:34:22

Ja Ciebie tez kojarze z chamskich wiadomosci na forum:D
Ale do rzeczy. Jak administracja nic nie pomoze, to ja bym to po prostu olala. Nie odbierala tych wiadomosci, tylko usuwala, bo bez sensu sie przejmowac.

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:35:22

Heh wady "popularności" .. Może idź z tym na policję? Masz kogoś na studiach prawniczych? Mógłby się wykładowcy popytać, przedstawić mu sytuacje i możliwy plan działania.

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:36:42

Cytat
Krakersikx3
Ja Ciebie tez kojarze z chamskich wiadomosci na forum:D
Ale do rzeczy. Jak administracja nic nie pomoze, to ja bym to po prostu olala. Nie odbierala tych wiadomosci, tylko usuwala, bo bez sensu sie przejmowac.

Złośliwość, a chamstwo to dwie różne rzeczy, nikogo nie wyzywam, nie obrażam niczyich rodzin, nie obrażam w pw, ja mam 4 warny, tamta miała 19(!)

Więc zobaczymy, znowu ją zgłosiłam.
Cytat
19BaMbOoChA90
Heh wady "popularności" .. Może idź z tym na policję? Masz kogoś na studiach prawniczych? Mógłby się wykładowcy popytać, przedstawić mu sytuacje i możliwy plan działania.

Hmm, znam takie osoby, więc może faktycznie zapytam. Jak sytuacja się nie zmieni, to rozważę i wyjście nr 1.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-04 14:38 przez madziutex.

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:38:41

z czyms takim to do prawnika,bo już to nie jest obrażania a nekanie i za to jest kara

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:39:37

Jeśli ktoś ingeruje w Twoje prywatne życie, jeśli ktoś udostępnia informacje o Tobie których sama nie umieściłaś na forum, jeśli ktoś obraża Ciebie a nie Twoje wypowiedzi to nie możesz tego tak zostawić pod żadnym pozorem! Takiej osobie należy się surowa kara. Nie wiem jak daleko zapuściła się użytkowniczka forum, ale jedno jest pewne. Założyć nowe konta nie jest trudno, a taka osoba nie powinna mieć prawa wypowiadać się na forum i być dla Ciebie ciężarem. Dlatego radziłbym zająć się tą sprawą poza szafą, czyli po prostu iść na policję i zgłosić prześladowanie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-04 14:40 przez Pritchett.

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:40:34

masz prawo po swojej stronie bo na to już jest paragraf

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:41:00

zenua... Nie przejmuj sie babą :) Widocznie jest jakimś nieudacznikiem życiowym, jej codziennośc to porażka a trollowanie na forum i nekanie kogos to jedyna jej rozrywka. Ubliżając Ci i Cie męczac podnosi sobie swoją niską samoocene, dowartościowuje sie tym, że czuje odrobinke władzy, że czuje iż jest taka odwazna- bo w prawdziwym życiu jest ofiarą losu.
Bo inteligentna osoba, która ma barwne i ciekawe życie, rodzine, przyjaciół, zainteresowania- nie miała by ochoty ani czasu na takie pierdoły i zachowywanie się jak psychol.
Myslisz, że warto sie nią przejmowac? ignoruj... w końcu jej sie znudzi, bo chyba nie ma nic bardziej wkurzającego niz to gdy ktos Cie ignoruje podczas gdy Ty chcesz tą osobe wkurzyc. Nie zakładaj takich wątków, nie kłóc się z nią - bo o to jej własnie chodzi, o podnoszenie Ci cisnienia.
Jezeli ignorowanie nic nie da to postrasz ją policją, a jak bedzie trzeba to nie zawahaj się by serio isc i to zglosic! bo masz podtstawy- grozby, nękanie, zastraszanie- Co z tego ze w necie,to ma jakas swoja nazwe nawet, niestety nie pamietam teraz.
Chyba wiem, o którego trolla chodzi ale jakbys podala nic na prv to bede wdzieczna



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-04 14:43 przez soso.

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:43:12

Zastanów się - może to rzeczywiście ktoś z Twojego otoczenia. Było na Szafie kilka takich sytuacji, nawet całkiem niedawno był podobny wątke do Twojego. Okazało się, że dziewczynę nękała zazdrosna koleżanka.

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:43:20

Niektórzy po prostu nie mają własnego zycia !! Jak sie doczepią to już nie popuszczą ;/ Może ona jakaś chora ?

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:44:17

Nie mogę się z nią kłócić, bo to monolog, ona do mnie pisze, po czym blokuje mnie i nie mam możliwości odpisać. Tym bardziej się dziwię, że jej się nie znudziło.

Pritchett, masz rację. Jeśli sytuacja się nie zmieni w ciągu najbliższych dni właśnie tak zrobię.

Cytat
hayley
Zastanów się - może to rzeczywiście ktoś z Twojego otoczenia. Było na Szafie kilka takich sytuacji, nawet całkiem niedawno był podobny wątke do Twojego. Okazało się, że dziewczynę nękała zazdrosna koleżanka.

Nie sądzę, chyba, że jest kochanką mojego męża :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-04 14:45 przez madziutex.

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:45:02

Cytat
hayley
Zastanów się - może to rzeczywiście ktoś z Twojego otoczenia. Było na Szafie kilka takich sytuacji, nawet całkiem niedawno był podobny wątke do Twojego. Okazało się, że dziewczynę nękała zazdrosna koleżanka.
tez cos kojarze, nie wiem czy to ta sama sytuacja ale byla taka afera ze jakas dziewczyna inną nękała, pisała jej ze jest brzydka, glupia... a sie pozniej okazało, że to kolezanka ze studiów, a nękała autorke tamtego wątku za to, że ta miała lepsze oceny i "zwineła" jej sprzed nosa stypendium _._"

zweryfikowana
Moderator
Posty: 5.158

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:45:49

sprawdź, czy to nie podpada pod stalking - jakby ci się udało to podciagnąć, to dają przeważnie wyrok w zawiasach (ale papiery zapaćkane...)

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:47:04

Cytat
madziutex
Jeśli w złym dziale, to proszę o przeniesienie, nie bardzo wiedziałam, gdzie wątek umieścić.

Otóż: od paru tygodni jedna dziewczyna z Szafy non stop się mnie czepia, w każdym wątku w jakim się wypowiadałam obrażała mnie i moją rodzinę, komentowała moje życie, miała 4 konta, każde było zbanowane za chamstwo na forum, teraz 2 ma usunięte, 2 zweryfikowane ma nadal, w tym jedno zablokowane. I ta osoba nadal do mnie wypisuje na priv, że zna mnie lepiej niż myślę, że mam beznadziejne życie, że mój "pan domu" uważa, że jestem psycholką O_o Po prostu ma jakąś obsesję na moim punkcie! Widzę, że nie tylko mnie w ten sposób nęka, każda jej wypowiedź jest chamska (nie jestem święta, ale bez przesady), obraża moderację. No ale dopóki to były głupie odzywki typu "grubasku" (choć nie jestem) w moim kierunku, to ok. Ale teraz dostaję wiadomości jak to ona mnie dobrze zna, wie o mnie wszystko, że świat jest mały, zna osoby z mojego otoczenia, że jestem głupia/brzydka i jakieś groźby, że powywleka moje "brudy" na forum. Po prostu jestem w szoku, że są tacy upierdliwi ludzie! O_o

Co radzicie mi z tym zrobić, bo ja mam naprawdę już dosyć, to jest niby dorosła osoba. Zablokować wiadomości od niej, to bez sensu, bo ona zakłada nowe konta. Administracja też raczej mi nie pomoże, bo niby jak... Co Wy byście zrobiły w takiej sytuacji?

Nie przejmowałabym się gdyby pisała sobie jakieś pierdółki, ale nie jakieś straszenie! Mam naprawdę dosyć!


a propos tematu to skany i na policję, napisz do administracji, może mają informację o logowaniach, adresach ip etc,
a co do Twojego zachowania na forum, to często było ono prostacko chamskie, a nie złośliwe.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.392

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:47:08

Narazie może spróbuj ją ignorować nie odpisywać na jej wiadomości
A jeżeli nadal tak będzie to musisz z tym coś zrobić Każdy ma prawo do spokojnego życia To już podchodzi pod stalking więc nie jest wesoło Natomiast Administracja w takiej sytuacji powinna udostępnić dane takiej osoby, jeśli np zgłosisz ta sytuację na policję Tylko nie kasuj żadnej wiadomości priv Możesz też porobić screeny jakichś wypowiedzi z forum



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-04 14:48 przez kotek6.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Reserved ceny