Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Re: Prawo Jazdy po 55 roku życia?

27 sty 2012 - 00:20:09

Cytat
jefrozka
Chyba bym oszalała z taką córką, mama jest dorosła i wie co robi. Skoro chce jeździć i próbuje zdać ten egzamin niech zdaje.
Nie wiem gdzie Wy żyjecie, coraz częściej czytam że ludzie po piędziesiątce to nie, tamto nie...
Ja nie widzę przeszkód żeby nawet zdrowy sześćdziesięciolatek robił prawo jazdy, mój pradziadek zrobił prawo jazdy mając 67 lat i co? I jeździł prawie do samej śmierci.
Starszym nie wypada seksu uprawiać, założyć spódnicy przed kolano, tańczyć w dyskotece, modnie się ubierać, malować, korzystać z internetu i wiele innych. Macie wielce ograniczone horyzonty, nie wiem kto Was tego nauczył w każdym razie bardzo skrzywdził wpajając takie spojrzenie na świat.
Zastanawiam się czy Wy będąc dojrzałymi kobietami zajmiecie się jedynie praniem, niedzielnymi obiadkami, wychowywaniem dzieci i leżeniem krzyżem w kościele. Ja na pewno nie. Przykre macie spojrzenie na starość, współczuję Wam w takim wypadku - straszna szara i smutna starość Was czeka.
Ja mam też takie zdanie, nawet bym chciała aby moi rodzice byli bardziej rozrywkowi ale MI CHODZI WYŁĄCZNIE O PRAWO JAZDY. Nie znasz mojej mamy, odpowiadasz mi przez pryzmat spojrzenia na swoją mamę tudzież babcię lub inną starszą osobę, którą bardzo dobrze znasz. Moja mama to CHOLERYK I NEUROTYK ZE SKŁONNOŚCIĄ DO PANIKI i to jest główna przeszkoda w kierowaniu autem no i druga sprawa to pieniądze, których im stale brakuje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-27 00:30 przez wikijaja.

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

27 sty 2012 - 00:28:32

Cytat
wikijaja
Cytat
cookies11
nie rob tego mamie. widocznie to jest jej jakis maly cel, marzenie. a ty zamiast ja motywowac.. ok, przemowisz jej do rozsadku, zrezygnuje, a za 5 lat usiadzie i pomysli, ze zrobila duzy blad rezygnujac i to za twoja namowa, nie bedziesz miala zalu do samej siebie? skoro tata jest kierowca to ona i tak nie bedzie jezdzic, a skoro wydala na to juz tyle pienidzy to chyba jednak warto probowac do skutku? nie wiem czemu chcesz zeby zrezygnowala, skoro przed ci sie nie udalo jej namowic, to ja teraz wspieraj, moze akurat twojego wsparcia potrzebuje, zeby zdac.
Wiem, że już bardzo dużo i pieniędzy i energii w to zaangażowała, może faktycznie masz rację, powinnam ją wspierać i motywować. Tylko jest jeszcze druga strona medalu, jeśli chodzi o pieniądze, to moi rodzicie wiecznie narzekają na brak gotówki, nie mogą do mnie przyjechać (mieszkam od nich 200km) bo nie mają pieniędzy, mama puszcza mi sygnał, bo nie może zadzwonić bo nie ma pieniędzy itd. itp. Więc, coś mi się robi, jak stale słyszę o braku funduszy a wiem, że marnują pieniądze na coś co nie ma sensu i racji bytu.
Teraz pewnie wiele z was nazwie mnie materialistką, która chce zrujnować marzenia swojej mamy. Otóż drogie panie, jestem materialistką jeśli chodzi o realizm życia, o jego istotę i cel (świat jest brutalny, pieniądz rządzi), natomiast jestem również marzycielką i idealistką, kiedy realizm życia nie góruje nad wyobraźnią.

Czasem dla satysfakcji i lepszego samopoczucia warto zapłacić duuuże pieniądze.Może po prostu Twojej mamie jest , to potrzebne.Kazdy człowiek moim zdaniem powinien mieć prawo jazdy, to trochę uniezależnia;-)Może też o to chodzi?Skoro już tyle wydała, to uważam, że powinna dokończyć;-)

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

27 sty 2012 - 00:30:01

Niech prubuje jak chce może w końcu sama stwierdzi że nie jest jej pisane zdać prawojazdy :D
MAsz trochę dziwne podejście jak dla mnie powinnaś ją wspierać może poprostu nie lubi się poddawać i dązy do postawionego sobie celu. Osobiści trzymam za nia kciuki mam nadzieję że zda ;)

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

27 sty 2012 - 00:40:30

A czy wspierałybyście swoją mamę jakby chciała skoczyć na bandżi, z tym, że nie byłoby pewności czy lina wytrzyma? (to takie porównanie do tego co ja czuję odnośnie prawa jazdy mojej mamy)

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

27 sty 2012 - 00:45:41

Myślę, że przesadzasz.Moim zdaniem nie masz racji, ot tyle. Bandzi to rozrywka i też nie dla każdego.Ale skoro martwisz się o mamy życie, to wiesz...szybko je można stracić znajdując się na chodniku nawet-też zabronisz mamie wychodzić?;-) Takie jest Twoje porównanie jak moje pytanie.

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

27 sty 2012 - 01:02:05

Już sobie odpuściłam mamy prawo jazdy, niech je robi nawet jeszcze 2 lata. Tylko jakoś nie czuje się w porządku wobec mamy, gdy będę ją wspierała w tym przedsięwzięciu. Myślę, że w rodzinie, nie tylko rodzice kierują swoimi dziećmi aby nie popełniały błędów, również dzieci mogą kierować rodziców. Sama jestem matką 2 dzieci i wielokrotnie one dały mi do zrozumienia swoim zachowaniem, że popełniam jakiś błąd. I nie mówcie, że wy jesteście takie idealne i błędów nie popełniacie ;)
Mama wielokrotnie wpływała na moje życie, raz wychodziło mi to na dobre, raz nie za bardzo, dlaczego teraz ja nie mogę przedstawić jej swojego punktu widzenia na sprawę prawa jazdy? Ja jej niczego nie zakazuje, nie zabraniam ani nie krytykuje w sposób obraźliwy, przedstawiam jej tylko mojej argumenty, które powodują u mnie taki punkt wiedzenia a nie inny. I to jest moja "walka" z marzeniami mojej mamy, jak to nie jedna z was określiła.

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

27 sty 2012 - 11:00:50

Znam osoby,które zdawały po kilkanaście razy i to zaraz po ukończeniu 18 lat. Także wiek nie gra tu dużej roli.
A jeżeli Twoją mamę to cieszy,a nie dołuje to czemu ma przestać?
Wiesz inaczej jest kiedy jeździ się na egzaminie,a kiedy już prywatnie wtedy człowiek bardziej jest swobodny.

Znasz ją najlepiej jeżeli faktycznie ma typ charaktreru o którym mówisz to pogadaj z nią na spokojnie i postaraj się przekonać,że jazda samochodem to mimo wszystko nie zabawa i nie "chop siup" tylko trzeba myśleć podczas jazdy i zachować rozwagę.

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

27 sty 2012 - 11:02:37

Moja teściowa miała 50 jak zrobiła prawo jazdy,jeździ już kilka lat i jest świetnym kierowcą..
Wydaje mi się,że wiek nie gra tu roli,większość moich znajomych,którzy mają po 20-kilka lat zdaje za 3,4 razem..
Moja koleżanka zdawała ostatnio 8 raz..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-27 11:03 przez Hooney_M.

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

27 sty 2012 - 11:08:49

Moja mama ma prawie 50, niedawno zdała prawo jazdy - za pierwszym razem nawet. Jest totalnym cholerykiem, a jeździ już jakiś czas i żyje. Z pewnością czuje się spełniona i trochę bardziej wolna - nie musi nikogo prosić żeby ją podwieźć do pracy czy koleżanki.

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

27 sty 2012 - 11:20:55

Mysle, że Twoja mama wyrzucila w to juz tyle kasy, że tak łatwo sobie nie odpusci. Szkoda, że tak pozno się zdecydowala.

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

27 sty 2012 - 12:05:41

Nie czytalam calego watku, tylko Twoj pierwszy post i powiem tyle: Pozwol mamie decydowac samej o sobie. Jak nie zda to ona bedzie ponosic konsekwencje z tym zwiazane, nie Ty. Jak zda to rowniez ona. Cokolwiek bys nie zrobila, nie powiedziala jej, to ona ma swoj rozum i i tak zrobi co zechce. A jesli zrobi co chcesz Ty, to bedzie tego zalowac.

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

27 sty 2012 - 12:09:30

A dlaczego ma nie zdawać? Pewnie wolałabyś ta pieniądze dla siebie? Niech mama udowodni wszystkim, że jednak zda. Tego jej życzę.

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

27 sty 2012 - 13:22:43

Dzisiaj porozmawiałam z mamą, przez telefon bo innej opcji nie było (ponad 200km nas dzieli), no i co się okazało, że już ma dość tego prawa jazdy, że mogła do niego w cale nie podchodzić tylko koleżanki ją namówiły. Powiedziałam jej, że niech wyznaczy sobie ostateczną granicę podejść do egzaminów i w momencie gdyby w tym czasie jej nie wyszło więcej razy nie podejdzie. Akurat ma ponownie zdany test, więc on jest ważny 6 m-cy, w tym czasie mama ma możliwość podejść do egzaminów ok 6 razy. Powiedziałam jej, że będę ją wspierać i trzymać za nią kciuki ale tylko do końca ważności testu, powiedziałam jej również, że nikt nie będzie jej krytykował nawet jak nie zda, ucieszymy się gdy znajdzie nowy temat zainteresowań.
afrodyta76 za nim coś napiszesz to najpierw zapoznaj się z całością aby móc przedstawić logiczną teorię ;)

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

27 sty 2012 - 13:25:23

wiek tu nie ma nić do rzeczy, mama się po prostu nie nadaje. niech lepiej sobie da spokój bo jeszcze kogoś zabije...

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

27 sty 2012 - 13:28:23

Przykro mi to mówić, ale cholerycy to takie osoby, które muszą same sobie uznać, nie interesuje ich czyjeś zdanie :) Ale zadziałaś może cios poniżej pasa typu: Mamo wiesz jak bardzo Cię kocham, nie chciałabym Cię zbyt szybko stracić. Być może jakiś filmik trafi do jej wyobraźni? Poszukaj jakiś badań które poprą twoją alternatywę :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wypadek czołówka