Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

26 sty 2012 - 23:20:18

Mam mały dylemat. Moja mama, chociaż nie ma takiej potrzeby bo tata jest kierowcą, od ponad 2 lat próbuje zdać prawo jazdy. Zapisała się na kurs, tylko po to aby udowodnić sobie i innym, że jeszcze może, no ale niestety, chyba już nie może, bo to jej 7 egzamin oblany. Ja byłam od samego początku przeciwna tej sprawie, natomiast mój brat bardzo ją do tego namawiał i w dalszym ciągu namawia. Tylko, że ja wiem, że ona i tak nie zda (bo ją bardzo dobrze znam) a traci bardzo dużo pieniędzy, które mogłaby spożytkować na inne przyjemności. I nie chodzi tylko o pieniądze, ale nawet gdyby zdała jakimś cudem, to boję się, że i tak długo nie pojeździ bo ona się do tego nie nadaje, to typ choleryka i neurotyka. I tu mój problem. W jaki sposób powiedzieć mamie aby dała sobie spokój i zajęła się czymś innym. Muszę dodać, że każde moje krytyczne opinie ona przyjmuje jako atak na nią i jej życie.
Proszę o poważne podejście do tematu ;)

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

26 sty 2012 - 23:28:08

Nie wiem... Ja chyba bym powiedziala, ze jak juz jakims cudem zda ten egzamin, to tak czy inaczej stworzy zagrozenie na drodze. Moje zdanie jest takie, ze osoby, ktore przekroczyly 40. Rok zycia nie powinny brac sie za robienie prawa jazdy ;) Koordynacja juz nie ta i spowolnione ruchy moga tylko komus zaszkodzic.

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

26 sty 2012 - 23:31:27

a niech zdaje. nawet jesli ma nie zdac. niech robi to dla siebie. pieniadze to nie wszytsko. nie zapominaj o checi dzialania i o ewentualnej satysfakcji. czytalam o azjatce, ktora zdala za ponad setnym razem. a co! mozna?- mozna ;p
czyli jak ktos ma powyzej 40lat to cos mu siaa i ogolnie jest juz jenostka z marginesu spolecznego? hmmm, ciekawe ciekawe;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-26 23:32 przez hrabina_san.

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

26 sty 2012 - 23:31:44

Cytat
Infantino
Nie wiem... Ja chyba bym powiedziala, ze jak juz jakims cudem zda ten egzamin, to tak czy inaczej stworzy zagrozenie na drodze. Moje zdanie jest takie, ze osoby, ktore przekroczyly 40. Rok zycia nie powinny brac sie za robienie prawa jazdy ;) Koordynacja juz nie ta i spowolnione ruchy moga tylko komus zaszkodzic.


Litości . A co może powiesz , że osoby po 20 są świetnymi kierowcami i nie stwarzają zagrożenia na drodze?

Do autorki - wspieraj mamę, nawet jak zda i nie będzie jeździć to będzie miała chociaż satysfakcję , że jej się udało. Osobiście swoją mamuśkę wspierałabym z całych sił



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-26 23:32 przez ewelinka1804.

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

26 sty 2012 - 23:33:30

Cytat
Infantino
Nie wiem... Ja chyba bym powiedziala, ze jak juz jakims cudem zda ten egzamin, to tak czy inaczej stworzy zagrozenie na drodze.
Próbowałam jej to powiedzieć, ale wywołałam u niej oburzenie. Gdyby mój brat jej nie namawiał to byłoby mi łatwiej, a tak mama widzi we mnie wroga a w bracie sojusznika ;)
Jeszcze raz podkreślam mama to choleryk i neurotyk - bardzo trudny charakter i bardzo emocjonalny, co innego osoba po 50 roku życia opanowana i spokojna.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-26 23:49 przez wikijaja.

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

26 sty 2012 - 23:35:58

coz, powiedz mamie to co myslisz- jestes stara, nie dla psa kielbasa do garow;p
wybacz, ale tak odbieram Twoj stosunek do mamy.

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

26 sty 2012 - 23:40:35

Cytat
hrabina_san
coz, powiedz mamie to co myslisz- jestes stara, nie dla psa kielbasa do garow;p
wybacz, ale tak odbieram Twoj stosunek do mamy.
Nie rozumiesz mnie, zaproponowałam jej nawet aby zapisała się na jakiś język, albo jeździła na wycieczki. Mi rozchodzi się tylko o prawo jazdy, to nie jest zabawa. Znam swoją mamę i wiem, że ona nie będzie dobrym, bezpiecznym kierowcą. Po prostu martwię się o jej życie.

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

26 sty 2012 - 23:41:08

A Wy co takie oburzone jestescie ? Napisalam, ze jest to moje zdanie, ale u mnie w okolicy nie ma zadnego dobrego kierowcy po40. Roku zycia. Na pierwszym miejscu moja niedorobiona tesciowa :/

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

26 sty 2012 - 23:42:10

Cytat
Infantino
osoby, ktore przekroczyly 40. Rok zycia nie powinny brac sie za robienie prawa jazdy ;) Koordynacja juz nie ta i spowolnione ruchy moga tylko komus zaszkodzic.

40 lat i ty uważasz żę to już staruszkowie! Litości!

Co do autorki wątku, na upór twojej mamy chyba nic się nie poradzi. Może za 10 razem sobie odpuści... myślę że wiek nie ma tu znaczenia, liczy się że ktoś jest sprawny fizycznie i psychicznie a 50-tka to jeszcze da rade na prawko! :) (nie mówię tu o dziadziusiach, którzy mają spowolnioną motorykę).

wiesz myślę, że chodzi tutaj o to że po prostu ona się do samochodu nei nadaje! Inaczej już dawno by je zdała :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-26 23:43 przez oskka.

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

26 sty 2012 - 23:44:41

Cytat
Infantino
Nie wiem... Ja chyba bym powiedziala, ze jak juz jakims cudem zda ten egzamin, to tak czy inaczej stworzy zagrozenie na drodze. Moje zdanie jest takie, ze osoby, ktore przekroczyly 40. Rok zycia nie powinny brac sie za robienie prawa jazdy ;) Koordynacja juz nie ta i spowolnione ruchy moga tylko komus zaszkodzic.

No jaja jak berety, a berety jak ruskie czołgi.
Mam prawo jazdy od 28 lat, dostałam dwa mandaty.
Muszę chyba oddać prawo jazdy, bo przekroczyłam 40-tkę.

Ja na Twoim miejscu zmieniłabym taktykę. Wspieraj ją w zrobieniu tego prawa jazdy. Czy zrobi to się okaże.
Ale to czy będzie jeździć sama to jeszcze inna para kaloszy.
A co do kasy..hm. Trudno, zarabia i ma prawo do dysponowania kasą. Ale czy zasadnie to wyjdzie w praniu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-26 23:49 przez 19ania90.

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

26 sty 2012 - 23:48:23

a moze Twoja mama nie odpuszcza bo robi Wam na zlosc bo tak ja strofujecie? jak ma nie zdac to nie zda. jest z nia doswiadczony kierowca wiec nie musisz martwic sie o jej zycie jak to napisalas. uwazam, ze nie kazdy jest stworzony do tego zeby byc kierowca tak samo jak nie kazdy jest stworozony zeby studiowac, ale trzeba miec dobre podejscie do czlowieka. znasz swoja mame, powinnas wiedziec jak z nia porozmawiac.

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

26 sty 2012 - 23:51:45

Cytat
Infantino
Nie wiem... Ja chyba bym powiedziala, ze jak juz jakims cudem zda ten egzamin, to tak czy inaczej stworzy zagrozenie na drodze. Moje zdanie jest takie, ze osoby, ktore przekroczyly 40. Rok zycia nie powinny brac sie za robienie prawa jazdy ;) Koordynacja juz nie ta i spowolnione ruchy moga tylko komus zaszkodzic.


Hmmmm, ja mam 39 i właśnie dopiero teraz się zabieram za robienie i prawka , ale z koordynacją u mnie wszystko w porządku i ruchy też:D

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

26 sty 2012 - 23:52:03

Cytat
hrabina_san
a moze Twoja mama nie odpuszcza bo robi Wam na zlosc bo tak ja strofujecie? jak ma nie zdac to nie zda. jest z nia doswiadczony kierowca wiec nie musisz martwic sie o jej zycie jak to napisalas. uwazam, ze nie kazdy jest stworzony do tego zeby byc kierowca tak samo jak nie kazdy jest stworozony zeby studiowac, ale trzeba miec dobre podejscie do czlowieka. znasz swoja mame, powinnas wiedziec jak z nia porozmawiac.
Może masz rację, ale z tym życiem, to chodziło mi o to, jakby jakimś cudem zdała. A nawet teraz, każdy nie zdany egzamin odreagowuje złością i płaczem, więc po co jej to?

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

26 sty 2012 - 23:52:05

moja koleżanka zdała za 11 razem.Jest świetnym kierowcą, praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka;-)

Prawo Jazdy po 55 roku życia?

26 sty 2012 - 23:53:48

Cytat
19ania90
Cytat
Infantino
Nie wiem... Ja chyba bym powiedziala, ze jak juz jakims cudem zda ten egzamin, to tak czy inaczej stworzy zagrozenie na drodze. Moje zdanie jest takie, ze osoby, ktore przekroczyly 40. Rok zycia nie powinny brac sie za robienie prawa jazdy ;) Koordynacja juz nie ta i spowolnione ruchy moga tylko komus zaszkodzic.

No jaja jak berety, a berety jak ruskie czołgi.
Mam prawo jazdy od 28 lat, dostałam dwa mandaty.
Muszę chyba oddać prawo jazdy, bo przekroczyłam 40-tkę.

Ja na Twoim miejscu zmieniłabym taktykę. Wspieraj ją w zrobieniu tego prawa jazdy. Czy zrobi to się okaże.
Ale to czy będzie jeździć sama to jeszcze inna para kaloszy.
A co do kasy..hm. Trudno, zarabia i ma prawo do dysponowania kasą. Ale czy zasadnie to wyjdzie w praniu.


Widze,, ze czytanie ze zrozumieniem u Ciebie kuleje. Co ja napisalam ? Osoby P O 40. Roku zycia wg mnie nie powinny sie brac za robienie prawa jazdy. A nie te, ktore juz je maja od kilkunastu lat. Dotarlo ?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

rasistka ! szok