Obecnie rozmawiamy o:

Rewelacyjne okna

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 43
Ostrzeżenia: 1/5

Implant ślimakowy

01 gru 2011 - 17:46:20

Witam, chciałabym znać wasze opinie:

Co sądzicie o implantom ślimakowym?
http://slimaczek.ifps.org.pl/index.php?link=wartowiedziec&linkW=operacja

Mam dziecko który nie słyszy, zastanawiam się który najlepiej aparat słuchowe czy implant ślimakowy? Sama nie umiem tego podjąć decyzje, proszę o wasze opinie.

Implant ślimakowy

01 gru 2011 - 17:50:42

To co skuteczniejsze, a wydaje mi się, że lepsze są implanty.

Implant ślimakowy

01 gru 2011 - 17:52:42

Bratanica mojego faceta ma implanty. Jak chcesz to napisz na priv.

niezweryfikowana
Posty: 43
Ostrzeżenia: 1/5

Implant ślimakowy

01 gru 2011 - 17:54:18

Ona ma implant od dziecka? słyszy lepiej? czy jest zadowolona ze ma implant?
Bo nie chce żeby moje dziecko było nieszczęśliwie z implantem, nie wiem co robić.

Implant ślimakowy

01 gru 2011 - 17:57:05

Ona ma trochę ponad roczek. Ma założoną wewnętrzną część implantu. Niedługo jadą po część zewnętrzną. Wcześniej miała aparaty, ale efekty słabe. Ale oni trafili na genialną terapeutkę, która ich dobrze prowadzi.
Twoje dziecko będzie bardziej nieszczęśliwe z aparatem, gdy nie będzie słyszeć niż z implantem, gdy słyszeć będzie. Zwłaszcza, że implant zewnętrznie jest tylko troszkę większy niż aparat. Poza tym to nie jest kwestia Twojego wyboru.

Implant ślimakowy

01 gru 2011 - 17:57:39

Myślę, że najlepiej poradzić się lekarza. Dużo zależy od tego w jakim wieku jest dziecko.

niezweryfikowana
Posty: 43
Ostrzeżenia: 1/5

Implant ślimakowy

01 gru 2011 - 18:01:53

Moje dziecko ma pół rok, lekarz powiedział że ma szansę na implant ponieważ moje dziecko w lewej lepiej słyszy, w prawej słabo. Czyli jest niedosłyszące.
A ja jestem osoba niesłysząca, mój mąz także nie słyszy, nie nosimy aparat słuchowe ani implant od dawna.
Myślałam co najlepsze dla dziecka żeby mogło lepiej słyszeć i iść do szkoły dla normalnych, lepsze życie itd niż co ja miałam.
Ale boje się.

Implant ślimakowy

01 gru 2011 - 18:04:52

Półrocznego dziecka nie zoperują jeszcze. Więc masz czas. Ale na badania itd musiałabyś już zacząć jeździć do klinik

Implant ślimakowy

01 gru 2011 - 18:07:14

miloscinka
Dobrze,że leży ci to na sercu. Jeżeli jesteście w stanie dziecku pomóc to to zróbcie. Wydaje mi się,że lepszy jest implant.

Implant ślimakowy

01 gru 2011 - 18:09:12

To nie jest kwestia co jest lepsze wg rodzica, to lekarz może pozwolić na implant, a nie rodzic sobie zażyczyć. Takie dziecko przechodzi masę badań w klinice, w której miałoby być operowane. O miejsce w klinice ciężko...Ważne też, że operacja wszczepienia implantu jest refundowana w 100%

Implant ślimakowy

01 gru 2011 - 18:11:53

Myślę, że powinnaś podarować swojemu dziecku lepszą jakość życia, jak najszybciej dowiedz się o implant i daj dziecku możliwość prawidłowego rozwoju i kontaktu z rówieśnikami. Im szybciej, tym łatwiej i płynniej dziecko przyjmie implant za naturalną rzecz i będzie mogło prawidłowo funkcjonować.

niezweryfikowana
Posty: 43
Ostrzeżenia: 1/5

Implant ślimakowy

01 gru 2011 - 18:11:55

Czarna:

Tak zgadzam się, wiem o wszystkim co mi poradził lekarz.
Jutro właśnie wyjeżdżamy na badania słuchu, jak będziemy się zgodzić wtedy zaczynamy załatwiać i jechać do Warszawy do lekarza i klinik. Chcemy więcej czegoś się dowiedzieć.

Ta bratanica cieszy sie ze lepiej słyszy i rozumie co mowią rodzice z ustami?

Implant ślimakowy

01 gru 2011 - 18:15:14

napisz prywatną wiadomość do mnie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-01 18:15 przez CzarnaDziura.

niezweryfikowana
Posty: 43
Ostrzeżenia: 1/5

Implant ślimakowy

01 gru 2011 - 18:25:55

ok napisze niedlugo

Implant ślimakowy

22 mar 2018 - 05:09:55

Witam. Zależnie w jakim stopniu głuchoty jest Pani dziecko. Jak posiada głeboki niedosłuch to z własnego doświadczenia polecam implant ślimakowy. Otóż moje dziecko posiada głeboki niedosłuch i zdecydowaliśmy się na operacje wszczepienia implantów. My wybraliśmy firmę Cochlear. Dziś nasza Amelka uświadamia nam ,że podjęliśmy prawidłowy wybór gdyż świetnie słyszy i komunikuje się z innymi ludzmi.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Naturalnosc, a raczej jej brak.