Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak chronić środowisko?

27 wrz 2014 - 21:49:47

Cytat
kiciek1985
nie śmiecę na ulicy i używam toreb wielokrotnego użytku na zakupy. poza tym u rodziców segreguję śmieci bo są do tego przystosowane kosze a w domu tego nie robię bo jest jeden pojemnik i nie ma jak a nie będę leciała km ze śmieciami w łapie żeby wyrzucić gdzieś przy blokach.


i dlatego mnie zawsze wkurza kiedy widzę, że my segregujemy jednak te śmieci
a niektórzy wyrzucają je do pojemników jak leci.
Zasada jest prosta: zacznij od siebie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-27 21:55 przez pola55.

Jak chronić środowisko?

27 gru 2014 - 01:25:27

POlecam filmik na YT "5 sposobów na OSZCZĘDZANIE'' :)

Jak chronić środowisko?

27 gru 2014 - 17:01:00

Cytat
szpk
I tak, w każdy drugi czwartek miesiące przyjeżdża śmieciara i wwala wszystko jak leci!Troche to było dla mnie dziwne, kiedy okazało się, że wszystkie śmieci z tego kubła trafiały do jednego zbiornika. Oczywiście mało kto segreguje te śmieci "bo i tak sie przecież na samochodzie mieszają" ;) Taka polityka :)

Potem te odpady segregowane są wywożone na linię sortowniczą, gdzie są przeglądane pod kątem możliwości ich przetworzenia (bo nie wszystko się nadaje) i odpowiednio sortowane na poszczególne frakcje. Wyobrażasz sobie jak miałoby wyglądać wysortowanie plastików czy szkła spomiędzy wszystkich odpadów - resztek kuchennych, odpadów higienicznych itp., na takiej linii? Segregacja ma też służyć temu, by np. nie zanieczyszczać papieru odpadkami kuchennymi, co uniemożliwi jego przetworzenie.

Jak chronić środowisko?

06 lut 2015 - 13:13:30

- segreguję śmieci
- używam żarówek ledowych, energooszczędnych
- mam czujnik przepustowosci wody(jeśli woda jest nie dokręcona, jest za silny strumień uruchamia się)
- worki papierowe do odkurzacza w miarę możliwości opróżniam(wytrzepuję)
- zakupy pakuję we własne torby wielokrotnego użytku

jest tego trochę, ostatnio wpadłam na pomysł wykorzystywania kopert z wymian,jesli sa w dobrym stanie odrywam to co na nich przyklejone i naklejam kartonik z moimi i danymi osoby do wysyłki w ten sposób, i oszczędzam kasę i w jakis sposób chronie srodowisko ;)

niezweryfikowana
Posty: 12
Ostrzeżenia: 1/5

Jak chronić środowisko?

20 lut 2015 - 00:09:49

Ja jestem za budowaniem domów tak aby były przyjazne dla środowiska. Czytałam gdzieś o odnawialnych źródłach energii taki poradnik i mają takiego Eko-Doradzce który powie Ci co możesz wstawić do wnętrza czy tez wybudować na zewnątrz. Świetna sprawa jak się ktoś buduje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-20 01:25 przez Likan.

Jak chronić środowisko?

27 kwi 2015 - 14:02:38

Segreguję śmieci i staram się oszczędzać wodę i energię. Taki mój mały wkład.

Jak chronić środowisko?

28 kwi 2015 - 13:57:10

Cytat
kola002
Segreguję śmieci i staram się oszczędzać wodę i energię. Taki mój mały wkład.
Niby mały wkład, ale gdyby każdy tak robił, byłoby dużo lepiej. :)

Jak chronić środowisko?

27 lip 2015 - 15:22:37

Cytat
Onyksowa
Ochrona środowiska wiąże się z oszczędnością dla nas samych. Nie trzeba robić wielkich rzeczy, by być eko ;)
Wystarczy np. branie prysznica, zamiast wylegiwania się w wannie , zakręcanie wody podczas mycia zębów, mycie naczyń w zlewie, a nie pod bieżącą wodą, gaszenie światła w pokojach, w których się nie przebywa, podlewanie kwiatów wodą, którą się używa np. do mycia warzyw i owoców, przykrywanie garnków podczas gotowania przykrywką, segregowanie odpadów, co pozwala zwiększyć poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia, używanie własnych toreb na zakupy, zakup np. wody mineralnej w większym opakowaniu 5l niż w kilku butelkach po 1,5l itp., stawianie w czajniku takiej ilości wody do zagotowania, która jest właśnie potrzebna, a nie całego czajnika itp.
Może jeszcze teraz nie widać efektów, bo zbyt mało osób wierzy, że to coś da. Ale kropla drąży skałę i im więcej osób to zrozumie i przyczyni się do poprawy stanu środowiska, tym szybciej nasze dzieci będą się mogły cieszyć skarbami Ziemi.
Podpisuję się pod tym dodam tylko tyle że warto uczyć swoje dzieci by np. wyrzucały papierki po cukierkach itd. do koszy na miescie :)Teściowa pracuje na gubałówce i często widzi takie akcje,dziecko idzie z rodzicami zje np. batonika i sru papierek na ziemie byle gdzie .Rodzice nie reagują.

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 2/5

Jak chronić środowisko?

06 sie 2015 - 11:06:47

Każdy wkład jest ważny. I nie ma co porównywać. Śmieci segregować trzeba i to jest podstawa. Teraz można sobie postawić wiaty śmietnikowe na podwórku i mieć spokój z trzymaniem pojemników w domu. Taki blaszak czy wiata dają możliwość ogarnięcia kwestii segregowania w jednym miejscu. Widziałam, że np. na [moderacja - link] można sobie taką wiatę zamówić. Można też pomyśleć o innych rozwiązaniach jak np. garaże blaszane. Każda opcja jest dobra, żeby dbać o środowisko.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-06 14:45 przez moderator.

Jak chronić środowisko?

06 sie 2015 - 19:03:56

Cytat
szpk
I tak, w każdy drugi czwartek miesiące przyjeżdża śmieciara i wwala wszystko jak leci!Troche to było dla mnie dziwne, kiedy okazało się, że wszystkie śmieci z tego kubła trafiały do jednego zbiornika. Oczywiście mało kto segreguje te śmieci "bo i tak sie przecież na samochodzie mieszają" ;) Taka polityka :)

Skoro nie masz pojęcia jak działa ''śmieciara'' to może się nie wypowiadaj, co? Te odpady nie są mieszane ze sobą...

Jak chronić środowisko?

18 sie 2015 - 09:14:07

Jeszcze mogę dorzucić, że zbieram zakrętki na cele charytatywne. Zawsze lepiej, niż na wysypisku śmieci :)

Jak chronić środowisko?

09 lis 2015 - 14:49:40

Nie kupuje wiecej, niz jestem w staie wykorzystac (mam na mysli zarowno zywnosc, jak i kosmetyki czy ciuchy). Idac na zakupy, zabieram ze soba torby, nie kupuje foliowek, nawet, jak sa za darmo, to po prostu dziekuje i pakuje artykuly do swojej torby. Gasze swiatlo, kiedy nie przebywam w pokoju (niby proste i oczywiste, a wiele osob ma z tym problem), staram sie ograniczac zuzycie wody, pradu etc.

niezweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 1/5

Jak chronić środowisko?

07 gru 2015 - 23:43:58

W pełni popieram aneczkazdzislawa. Ja też staram się kupować z umiarem i zwracać uwagę na to czy to co kupuje jest przyjazdne dla środowiska. Oprócz tego równwnież oszczędzam energię

Jak chronić środowisko?

13 lut 2016 - 16:22:57

strasznie dbam o środowisko i robię wszystko aby uświadamiać ludzi jak bardzo niszczymy naszą matkę ziemię.
zawsze biorę ze sobą na zakupy moje własne eko-trby
kasze orzechy itp, kupuję w moich własnych bawełnianych woreczkach
nie piję wody z plastikowych butelek- piję filtrowaną i zawsze zabieram ze sobą własną wodę w szklanej butelce.

ps. ludzie na całym świecie co minute zużytwają ok 50 milionów foliowych toreb z czego większość trofia do oceanów ;/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy dziewczyny,,co to!