Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak chronić środowisko?

29 mar 2017 - 22:14:27

Dzięki za porady :)

Jak chronić środowisko?

08 maj 2017 - 15:00:55

Dzisiaj na szczęście z segregowaniem śmieci nie ma dużego problemu. Jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. :)

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 2/5

Jak chronić środowisko?

10 sie 2017 - 17:56:28

segregujcie śmieci :)

Jak chronić środowisko?

22 sie 2017 - 15:53:17

Warto też doradzić się jakiegoś specjalisty :) Z doświadczenia wiem, że to się naprawdę dobrze sprawdza :)

Jak chronić środowisko?

05 wrz 2017 - 01:19:30

Cytat
luliviton
Dużo w ostatnich latach mówi się o ochronie środowiska. Chciałam się Was zapytać, czy bierzecie sobie do serca te wszystkie wykłady na temat sortowania śmieci, używania ekologicznych reklamówek, ekologicznych ubrań, samochodów, jedzenia itp? Jak dbacie o środowisko? Jesteście proekologiczne?
Ja staram się sortować śmieci, ale nie wiem tak naprawdę co jeszcze mogę zrobić. Chyba tylko idąć na zakupy wziąć swoją reklamówkę. Dla mnie śmieszne są te wszystkie reklamówki w hipermarketach, zwykłe foliowe, a napis "jestem ekologiczna" ma zalatwić sprawę? Moim zdaniem powinni zlikwidować takie worki, powinnyy być papierowe torebki, albo takie z materiału, które są dostępne i posłużą przez długi czas.

W mnie śmieci i tak śmieciarka wrzuca razem, sortowane czy nie...
Mnie najbardziej drażni zasyp starych aut zza granicy (bo każdy musi mieć) i w ten sposób "tata, mama i starsza córka jeżdżą każdy osobnym autem"... A do tego obok miasta jest oczyszczalnia, która ostro daje czystym g...em, zazwyczaj wieczorem. tiry w mieście to także norma, ok. 20-30 na godzinę jedną ulicą.
Ja do tego mam w mieście hutę, która urozmaica nam zapaszki i zwiększa procent zachorowania na raka lub tarczycę (to potwierdzone wg statystyk i szpitala onkologicznego w mieście), ale każdy udaje, że filtry działają (tak działa betonowa władza). Do tego betonowa władza w moim mieście (partie nie maja znaczenia - chodzi o wiek rządzących u mnie zgredów 90% to 60+) wycięła część parku na drogi, przy remontach dróg wycieli stare drzewa i wycina dalej skwery pod domy handlowe, które potem i tak stoją puste. Na Dolny Śląsk to u moim mieście (Legnica) i we Wrocławiu jest najgorsze powietrze i najwyższy stopień zachorowań na poważne choroby.
Niestety u mnie beton trzyma się nadal mocno, a na kolejne stanowiska nawet jak idą młodzi, to z ich kręgu myślenia, bo znajomi, dzieci, wnuki betonu :(
Nie widzę szans na zmiany, a obywatele mojego miasta są dość drętwi w podejmowaniu jakichkolwiek działań na rzecz ekologii czy czegokolwiek.

Jak chronić środowisko?

27 wrz 2017 - 11:46:50

Segregowanie śmieci jest ok. Stosuje się.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-27 11:47 przez krzewyozdobne.

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 1/5

Jak chronić środowisko?

30 wrz 2017 - 00:22:40

Ja bym ten temat zostawił jakiemuś specjaliście. Wydaje mi się, że jest to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie :)

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 5/5

Jak chronić środowisko?

13 paź 2017 - 13:56:04

U mnie w mieście coś takiego jak segregacja śmieci nie istnieje. Każdy w jednym worku wyrzuca plastik, papier, szkło, odpadki organiczne. Ja z rodziną staram się segregować makulaturę, ponieważ uważam, ze jest to jeden z lepszych sposobów dbania o środowisko. Jakiś czas temu trafiłam na artykuł http://petsitter-krakow.pl/skup-makulatury-najlepszy-sposob-dbania-o-srodowisko/, w którym jest opisane dlaczego oddawania starej makulatury do skupu jest opłacalne. Nie dość, że przykładasz się do dbania o środowisko to zawsze wpadnie Ci parę groszy do kieszeni. Nie ma co się zachwycać tymi groszami bo przy pary kilo starczy Ci na piwko ale przynajmniej zrobisz dobry uczynek. Zachęcam wszystkich którym los naszej planet nie jest obojętny żeby każdy w miarę swoich możliwości o nią zadbał.

Jak chronić środowisko?

08 lut 2018 - 21:07:15

Segregować tworzywa różnego rodzaju, sprawdza się rewelacyjnie.

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 1/5

Jak chronić środowisko?

26 lut 2018 - 10:17:11

Staram się wprowadzać być eko oszczędna - czyli wykorzystywać rzeczy, które można jeszcze przetworzyć, segreguje śmieci, używam bawełnianych toreb.

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 1/5

Jak chronić środowisko?

09 mar 2018 - 19:50:53

Fajnie, że temat tak się rozwinął. Takie porady na pewno będą przydatne.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Fachowa pomoc