Obecnie rozmawiamy o:

zakupy internetowe

8 minut temu

Budowa domu

13 minut temu

Projekt wnętrza

46 minut temu

usługi stomatologiczne

49 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak chronić środowisko?

27 lut 2016 - 12:41:43

u nas nie ma segregacji śmieci po tym jak śmieciarka wszystko ładował w jedno.
A z drugiej strony ludzie niepełnosprawni maja pracę , w sortowni .
Jeśli kupuję coś w opakowaniu torebeczki -kartoniku zapakowane typu ryż , herbata to przekładam do folijki a w domu przekładam do odpowiednich słoiczków, .

Jak chronić środowisko?

27 lut 2016 - 21:52:40

Najważniejsza jest segregacja odpadów... zużyte baterie, żarówki, i sprzęty elektryczne oddać do sklepów, które oddają ten sprzęt do punktów, które niszczą je w bezpieczny sposób, nie palić odpadów i piecach i nie palić trwa liści porą wiosenno-jesienną podczas porządków w ogrodzie... jak najmniej korzystać z foliowych paczek, worków zastąpić je papierowymi lub materiałowymi torbami, czytać uważnie zawartość dezodorantów często maja freon, który powoduje powiększanie się dziury ozonowej. Oszczędzać wodę i energię elektryczną...

Jak chronić środowisko?

30 cze 2016 - 16:19:59

Omg...a ja narzekałam na swój Kraków...

Co do pytania, każę rodzinie segregować. No szlag mnie trafia, gdy widzę butelki w nieodpowiednim koszu. Do sklepu chodzę z torbą materiałową. Popieram totalnie akcję sprzątania świata.

Jak chronić środowisko?

06 lip 2016 - 12:59:51

JA segreguję śmieci, mam specjalne pojemniki na każdy rodzaj, ale mieszkam w domu więc jest mi na pewno łatwiej, bo i miejsca więcej. Poza tym staram się oszczędzać wodę, od mycia zębów, po pralkę i zmywarkę. I jeszczę gaszę światło!

niezweryfikowana
Posty: 10
Ostrzeżenia: 2/5

Jak chronić środowisko?

18 lip 2016 - 10:22:58

Każdy z nas może, choćby gasząc światło niepotrzebne.

Jak chronić środowisko?

20 lip 2016 - 17:14:13

Kupować mniej ciuchów!!! :) Albo kupować używane i swoim też co jakiś czas dawać nowe życie, przerabiać, oddawać, sprzedawać a nie kisić w szafach. Mamy ogólnie za dużo rzeczy! I kupić sobie roślinki na balkon miododajne (np. lawenda), bo pszczoły je lubią a pszczół coraz mniej!

Jak chronić środowisko?

08 sie 2016 - 12:54:17

Moje propozycje:

1. Segregowanie odpadów
2. Palenie eko opałem np. ekogroszek
3. Samochody z niskim spalaniem
4. Poruszanie się komunikacją miejską

Jak chronić środowisko?

06 wrz 2016 - 11:22:02

ja z dziećmi segregujemy śmieci już od dawna
zwracamy na to aby gasić światło w pomieszczeniach w których nie będziemy przebywać dłużej
praktycznie wszędzie założone mam żarówki energooszczędne
pralka pierze wtedy gdy uzbiera się min pół bębna a nie 2-3 sztuki
na zakupy biorę torby materiałowe/ wielokrotnego użytku, zrywki pełnią role póżniej worków na smieci....
no i najważniejsze- w większości ubieramy sie w ubrania nie nowe za mega kase ze sklepu - jest szafa, vinted, olx i moja kochana giełda coniedzielna w jelonce.... można się pięknie/ modnie ubrać za małą kasę i sprzedać później kolejnej osobie , nie napędzając machiny fabryk/szwalni itp

niezweryfikowana
Posty: 16
Ostrzeżenia: 4/5

Jak chronić środowisko?

09 lis 2016 - 13:28:12

segregując śmieci, oszczędzając wodę :)

Jak chronić środowisko?

26 lis 2016 - 13:13:48

Bardzo fajnie, że zyskujemy świadomość ekologiczną. Niezbyt fajnie - że zbyt powolny jest to proces... Pewne straty w środowisku są już nie do nadrobienia.
Jednak zrozumienie, że nie jesteśmy żadnymi władcami natury - można nadrobić na pewno.
Ostatnio doszłam do wniosku , że człowiek naprawdę nie jest najważniejszy w naszym świecie natury.
Są inne światy - zwierzęcy, roślinny, do których mamy wciąż suche naukowe podejście, ale tak naprawdę- my tych światów, ich racji bytu, ich siły przetrwania i w końcu - przyczyny istnienia - nie rozumiemy...
Nie wiemy nawet do końca, jakie zdolności nasz mózg ma :) A co dopiero przenikać świat innych istnień :)
I to jest ,wydaje mi się , grunt na którym powinna opierać się ekologia - że każdy byt jest równy i ma prawo do swojego istnienia na swoich prawach i do szacunku do tego istnienia.

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 3/5

Jak chronić środowisko?

28 lis 2016 - 21:43:32

Używam mydła szarego, sama robię proszki do prania i inne płyny i wszytsko to co Wy napisałyście.

Jak chronić środowisko?

02 sty 2017 - 09:57:10

A ja się za bardzo nie przejmowałam nigdy ekologią, bo wychodziłam z założenia, że natura sobie poradzi :)
Oczywiście staram się jej w tym nie przeszkadzać i nie śmiecę, segreguję odpady itp.

Jak chronić środowisko?

06 lut 2017 - 21:32:43

Środowisko samo się ochroni.

niezweryfikowana
Posty: 259
Ostrzeżenia: 3/5

Jak chronić środowisko?

24 lut 2017 - 10:52:13

Co tu dużo mówić u nas są kosze na segregację i ciągle albo je ktoś podpala albo je przewracają i praktycznie nikt tam smieci nie wyrzuca. ;/ Troche to smutno bo nic nas to nie kosztuje a ludzie zachowują się jak ogłupiałe zwierzeta

Jak chronić środowisko?

10 mar 2017 - 09:24:27

Ja staram się segregować śmieci mam różne worki na zwykłe śmieci, plastik, szkło i makulaturę. Jeśli się mieszka w domu można zmienić szambo na <moderacja>oczyszczalnie biologiczne, jakie pomysły jeszcze macie na ochronę środowiska? Bo chętnie się dowiem co robicie aby być eko.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-03 20:35 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

UWAGA ceny paczek pocztowych wzrosły!