Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

godzinę temu

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kobieta w Egipcie

21 lis 2011 - 16:16:04

Mam zamiar wybrac sie do Egiptu.No wlasnie i tutaj mam pytanko czy byla ktoras z Was.Chodzi mi o ubranie,jak powinnam sie tam ubierac.Tak jak miejscowe kobiety czy normalnie jak latem w Polsce

<moderacja - korekta tytułu>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-21 18:27 przez moderator.

Kobieta w Egipcie

21 lis 2011 - 16:20:12

ubierając się jak latem w polsce mzoesz byc narazona na zaczepki facetów

Kobieta w Egipcie

21 lis 2011 - 16:20:50

nie mam pojęcia

Kobieta w Egipcie

21 lis 2011 - 16:33:35

Najlepiej sobie wezme komin ktory sobie na zime kupilamubiore go i juz:)

Kobieta w Egipcie

21 lis 2011 - 16:38:23

Moi znajomi jak byli w Egipcie, to dziewczyny chodzily normalnie ubrane jak turystki:) i nie budzily wrazenia:D

Kobieta w Egipcie

21 lis 2011 - 17:21:31

tam znowu jakies zadymy sa wiec nie polecam ;p

Kobieta w Egipcie

21 lis 2011 - 17:25:03

jak jesteś z chłopakiem, to ubieraj się jak chcesz;)
samej czy z koleżanką to uważaj, bo nachalne zaczepki czy klepanie po tyłku znienacka to niestety nagminne;]

Kobieta w Egipcie

21 lis 2011 - 18:16:25

moze wez na wszelki wypadek długa biała zwiewna spódnice...albo białe zwiewne spodnie :)

o ile w kurorcie mozesz w samych stringach chodzic tak jesli jednak pojedziecie cos zwiedzac czy na miasto to lepiej ubierz sie stosownie :)

ale zrobisz jak bedziesz chciala :) lepiej jak wezmiesz taka dluga spodnice i zobaczysz jak beda ubrane inne kobiety :) duzo miejsca nie zajmnie a bedziesz miec spokojna glowe:)

Kobieta w Egipcie

21 lis 2011 - 18:18:47

Normalnie sie ubieraj:)
ewentualnie wchodzac do jakiegos meczetu nalezy miec zakryte ramiona i nogi(zazwyczaj daja takie dlugie okrycia)
i przygotuj sie na chamskie zaczepki tych upierdliwych i typow

Kobieta w Egipcie

21 lis 2011 - 18:20:44

Cytat
aniusieek
tam znowu jakies zadymy sa wiec nie polecam ;p

Ja byłam w tym roku. Jak masz jakieś inne pytania to pisz na PRIV. A ciuchy weź normalne jak w Polsce w Lato. Teraz wieczory mogą być chłodniejsze tam nieco niż okresie letnim.. Ja byłam w październiku i w nocy śmigałam normalnie w kombinezonie krótkim ale jak troszkę powiało to było chłodniej.

: ) Dobrze napisała jedna dziewczyna, ze jeśłi jedziesz z chłopakiem to normalnie a jesli z koleżanką to nie pokazuj dekoltu ... bo sama się możesz przestraszyć. Oni cały czas PATRZĄ aż do przesady : )
I wcale nie było niebezpiecznie : )
Ich fajne powiedzonka:

Ola, Ola pepsi Cola
Taniej niż w Biedronce
Dobra zupa z bobra
I have good price for you ;D (Wszyscy mają tam dobrą cenę dla CIebie)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-21 18:22 przez Plaisir.

Kobieta w Egipcie

21 lis 2011 - 18:23:28

ale długi tytuł :D

Kobieta w Egipcie

21 lis 2011 - 18:24:32

jadąc na zakupy do centrum miasta najlepiej nie zakładać krótkich szorcików lub spódniczek.jak ja założyłam to egipcjanie zaczepiali pomimo iż byłam z chłopakiem i krzyczeli do mnie że 'Rammadan!rammadan!bo akurat pojechaliśmy jak zaczął się ten ich ramadan.

Kobieta w Egipcie

21 lis 2011 - 18:25:06

Wprawdzie byłam w Egipcie z 10lat temu, ale turystki ubierają się normalnie, krótkie spodenki, odkryte ramiona, przecież te temperatury nie są normalne dla nas, więc po co się gotować ;) A jeśli chodzi o kobietę bez chłopaka, to byłam z mamą i Tunezji (więc podobne zwyczaje) 4 baby bez nadzoru i też ubierałyśmy się normalnie :)
A upierdliwe zaczepki są do każdej kobiety, niezależnie od wyglądu (jeden arab chciał kupić moją babcię za wielbłądy ;D) Cóż, taka kultura :)
Według mnie nieodpowiednio wyglądałabyś ubierając sie jak miejscowe kobiety- one to robią z powodu religii i zwyczajów, więc chyba niestosownie byłoby je naśladować. I zresztą niewygodnie.

Kobieta w Egipcie

21 lis 2011 - 18:26:54

W Egipcie jest większa tolerancja dla obcokrajowców niż gdziekolwiek indziej.
Ja tam się opalałam tak jak większość dziewczyn toples. W Hurghadzie, bo w Sharm El Sheikh-u już nie.

Kobieta w Egipcie

21 lis 2011 - 18:34:05

Nie jest tak źle ze strojem w Egipcie. Zalezy też czy jedziesz na wakacje do kurortu czy na zwiedzanie zabytków i małych miasteczek.Egipcjanie pracujący w kurortach raczej są przyzwyczajeni do strojów Europejek. W małych miasteczkach widok kobiety w krótkich spodenkach i bluzce na ramiączkach często budzi niesmak wśród mieszkańców.

Generalnie, aby unikać nieprzyjemnych sytuacji polecam ubiór typu spodnie 3/4, długa zwiewna spódnica i zakryte ramiona. W hotelach wakacyjnych mozesz ubierać się jak chcesz.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Telefony - chińskie podróbki?