Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziwna wiadomość

04 lis 2011 - 08:07:19

Napisal do mnie facet pw, czy robił u mnie zakupy tu lub na all i czy nie zapłacił, bo chce zaplacic.
O co kaman ? Też dostałyście?

Dziwna wiadomość

04 lis 2011 - 08:10:18

zignorowac. Moze chce Twoje dane.

Dziwna wiadomość

04 lis 2011 - 08:11:07

hm

Dziwna wiadomość

04 lis 2011 - 08:11:53

Cytat
Ihwe
zignorowac. Moze chce Twoje dane.

hyy o tym nie pomyslalam, predzej myslalam ze moze jakis zboczek co buty chce. Cholerka jasna az sie wystraszylam

Dziwna wiadomość

04 lis 2011 - 08:14:38

jak nic kolesiowi nie sprzedawałaś to powaznie- zignoruj go. Najbezpieczniej
mnie kiedys facet placil za rajstopy, ale "koniecznie uzywane i NIEPRANE!". Dawał 20-50zł (jesli mam i ponczochy). Szok :)) Popisałam z nim trochę dla zartu, ale nie radzę nic takim kolesiom wysylac, a wiadomo co taki zbok zrobi chociazby z adresem zwrotnym?? Naprawdę trzeb auwazac. Rozne glupie rzeczy roją się ludziom po główkach



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-04 08:16 przez Ihwe.

Dziwna wiadomość

04 lis 2011 - 08:15:25

do mnie tez napisal :D olalam to

Dziwna wiadomość

04 lis 2011 - 08:19:41

ooo, a za nieprane majciochy chciał placić podwojnie. To kupę czasu temu bylo, mialam z 19 lat, ale rozsypal mi psyche na kilka miesiączków :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-04 08:20 przez Ihwe.

Dziwna wiadomość

04 lis 2011 - 08:21:45

może naloty robia i urzędy sprawdzają,kto nielegalnie handluje:)bo wiecie,że jesli ktoś wystawia więcej niż jedną rzecz na allegro podstawia się to juz pod handel i trzeba płacić podatki,rejestrować się...

Dziwna wiadomość

04 lis 2011 - 08:24:35

Cytat
DORIS608
może naloty robia i urzędy sprawdzają,kto nielegalnie handluje:)bo wiecie,że jesli ktoś wystawia więcej niż jedną rzecz na allegro podstawia się to juz pod handel i trzeba płacić podatki,rejestrować się...

pierwsze słyszę;p

Dziwna wiadomość

04 lis 2011 - 08:39:16

Cytat
Goszk
Cytat
DORIS608
może naloty robia i urzędy sprawdzają,kto nielegalnie handluje:)bo wiecie,że jesli ktoś wystawia więcej niż jedną rzecz na allegro podstawia się to juz pod handel i trzeba płacić podatki,rejestrować się...

pierwsze słyszę;p

ja też pierwsze słysze, tym bardziej jak sprzedajesz uzywane rzeczy...

Dziwna wiadomość

04 lis 2011 - 08:45:24

Cytat
elainee
Cytat
Goszk
Cytat
DORIS608
może naloty robia i urzędy sprawdzają,kto nielegalnie handluje:)bo wiecie,że jesli ktoś wystawia więcej niż jedną rzecz na allegro podstawia się to juz pod handel i trzeba płacić podatki,rejestrować się...

pierwsze słyszę;p

ja też pierwsze słysze, tym bardziej jak sprzedajesz uzywane rzeczy...

no na szafie to jest nielegalne, ale allegro to właśnie po to są te prowizje od sprzedaży i opłaty za wystawianie

Dziwna wiadomość

04 lis 2011 - 08:48:30

co wy ?rzezy uzywana oraz posiadane co najmniej pol roku mozna sprzedawac bez ograniczen i podatku

niezweryfikowana
Posty: 1.818
Ostrzeżenia: 1/5

Dziwna wiadomość

04 lis 2011 - 08:50:25

Cytat
elainee
Cytat
Goszk
Cytat
DORIS608
może naloty robia i urzędy sprawdzają,kto nielegalnie handluje:)bo wiecie,że jesli ktoś wystawia więcej niż jedną rzecz na allegro podstawia się to juz pod handel i trzeba płacić podatki,rejestrować się...

pierwsze słyszę;p

ja też pierwsze słysze, tym bardziej jak sprzedajesz uzywane rzeczy...
to jest nieprawda po to sie allegro opłaca itd ,samo allegro opłaca cos ta skarbówce ponoc ,wszytsko jest legalnie gdyby tak nie było to all by nie istniało :)

Dziwna wiadomość

04 lis 2011 - 08:53:51

do mnie też napisał...
ale nie wiem o co mu chodzi

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Dziwna wiadomość

04 lis 2011 - 08:56:35

Cytat
airad17
Cytat
elainee
Cytat
Goszk
Cytat
DORIS608
może naloty robia i urzędy sprawdzają,kto nielegalnie handluje:)bo wiecie,że jesli ktoś wystawia więcej niż jedną rzecz na allegro podstawia się to juz pod handel i trzeba płacić podatki,rejestrować się...

pierwsze słyszę;p

ja też pierwsze słysze, tym bardziej jak sprzedajesz uzywane rzeczy...

no na szafie to jest nielegalne, ale allegro to właśnie po to są te prowizje od sprzedaży i opłaty za wystawianie

o jezu ale bzdury piszesz :D:D Wszystko jest legalne i nie ma znaczenia czy tu płaci się prowizje czy nie.
"Sprzedaży przez Internet dokonują często nie tylko firmy, ale również osoby fizyczne, które sprzedają np. na aukcjach internetowych towary będące ich prywatną własnością. Warto pamiętać, że nie zawsze sprzedaż przez Internet będzie działalnością gospodarczą. Z działalnością taką będziemy mieli do czynienia, np. gdy ktoś będzie systematycznie sprzedawał przez Internet rzeczy nabywane w tym celu. Jeżeli jednak osoba fizyczna sprzeda za pośrednictwem Internetu rzeczy, które stanowiły jej prywatny majątek i nie były kupione w celu odsprzedaży (np. stare książki z własnego księgozbioru), wówczas czynność ta nie będzie działalnością gospodarczą. W takim wypadku:
> dostawa w ogóle nie podlega VAT,
> dla celów podatku dochodowego sprzedawca uzyskuje przychód nie z działalności gospodarczej (art. 10 ust. 1 pkt 3 updof), tylko z odpłatnego zbycia rzeczy (art. 10 ust. 1 pkt 8 updof)"
http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/aukcje_internetowe_sprzedaz_na_aukcjach_internetowych_moze_byc_uznana_za_dzialalnosc_gospodarcza-a_4948.htm



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-04 09:00 przez martischa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

farba do wlosów na ubraniu