Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10

Sposoby na mądre oszczedzanie???

20 gru 2014 - 20:17:17

mądre oszczędzanie....jak wszędzie takie super obniżki, przeceny, rabaty tylko po to żeby człowiek z kasy wyszedł wiatrak
ale z drugiej strony czy opłaca się w dzisiejszych czasach oszczędzać....

Sposoby na mądre oszczedzanie???

20 gru 2014 - 20:25:52

nie warto oszczedzac :)

Sposoby na mądre oszczedzanie???

26 gru 2014 - 20:50:03

ja zrobiłam skarbonkę ze słoika bo oszczedzam na wycieczkę. Wieczko kropelką zakleiłam i cóz wrzucam wszystko co tylko zaoszczędzę. Staram się nie chodzić po sklepach, aby ubrań nie oglądac, wtedy mnie kusi. Mniej kupowac słodyczy, bo a to też duzo wydaje...

niezweryfikowana
Posty: 28
Ostrzeżenia: 6/5

Sposoby na mądre oszczedzanie???

28 gru 2015 - 11:08:33

Sposobów na oszczędzanie pieniędzy<moderacja>reklama jest sporo. Najlepiej zacząć od małych, codziennych rzeczy takich jak np. zakupy czy prąd. Analizując metki, skład produktów można trafić na produkty lepsze i tańsze. Gasząc światło po wyjściu z pomieszczenia czy zakręcając wodę podczas mycia zębów też można sporo oszczędzić.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-29 12:53 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 6/5

Sposoby na mądre oszczedzanie???

25 lip 2016 - 16:24:38

my przy kupnie nowego mieszkania od razu wiedzieliśmy że chcemy mieć oszczedne mieszkanko - pralka Candy, świetlówki led, zmiękczacz wody, żeby nie zużywać tyle detergentów. to wszystko pozwala nam trochę oszczędzić w miesiącu kasy :)

niezweryfikowana
Posty: 10
Ostrzeżenia: 2/5

Sposoby na mądre oszczedzanie???

03 lis 2016 - 11:07:25

Najlepiej kupować produkty w dużych opakowania, wtedy wychodzi taniej, oraz w hurtowniach. Ja np. środki czystości kupuje przez Internet,ceny są hurtowe a produkty wydajne światowych producentów.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-04-25 16:13 przez moderator.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

02 mar 2017 - 21:44:53

Dzięki wielkie za wszystkie fajne porady :)

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 5/5

Sposoby na mądre oszczedzanie???

25 kwi 2018 - 13:11:28

Ja staram się oszczędzać na rachunkach. Warto sprawdzić, czy korzystamy ze wszystkich usług, za które płacimy. Czasem opłaca się nawet zmienić dostawcę energii.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-04-25 16:13 przez moderator.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

25 kwi 2018 - 13:28:45

robie listy : 1.kazde zakupy z lista 2 .lista rzeczy tzw,,wieksze inwesrtycje" typu nowa sofa albo odkurzacz.przy kazdej pozycji cena .Czesto przegladam rzeczy sprawdzam czy nie mam za duzo np podobnych bluzek,nadwyzke sprzedaje,kasa ze sprzedazrzy idzie do konta na liste ,,wieksze inwestycje". ubrania co jakis czas mierze i patrze czy nie ,,wyrosłam z czegos" albo w czyms juz zle wygladam. mam liste ilosciowa rzeczy typu : 5 par dzinsów ,albo 20 par skarpet -jak przy remanencie przekraczam ilosc tzn ze cos trzeba wywalic lub dokupic ,wtedy do listy zakupow dopisuje pozycje typu : 2 razy dzinsy alba 2 pary skarpet .
nie nosze karty kredytowej w portfelu na zakupy zywnosciowe :) i chemie.
zanim kupie cos nowego sprawdzam czy nie znajde gdzies czegos takiego uzywanego w dobrej cenie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-04-25 13:30 przez datura8.

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 7/5

Sposoby na mądre oszczedzanie???

23 wrz 2020 - 08:12:54

Nie wiem w jakim banku masz konto, ale niektore (np. mBank) oferuja taki system gdzie np. za kazda transakcje (karta czy przelew) procent badz zaokraglenia kwot (np. kupujesz cos za 15zl, wiec zaokraglenie do 20zl to 5zl) jest przelewane. Takie mini konto jest oprocentowane (niewiele ale jest), a do tego mozna przelewac z niego pieniadze bezplatnie (edit: jeden bezplatny przelew w miesiacu). Ogolnie fajna rzecz, bo sie oszczedza nawet nie czujac, ze sie oszczedza, bo wszystkie transakcje sa automatyczne. Tylko mozna sie zdziwic, ze pieniadze szybko ubywaja z konta. https://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-oszczednosciowych/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-10-30 12:20 przez marcy23.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

09 gru 2020 - 10:23:44

Od razu na początku miesiąca odkładam kwotę, którą chcę oszczędzić, bo jeśi bym chciała to zrobić na koniec miesiąca nic bym nie zostawiła

niezweryfikowana
Posty: 29
Ostrzeżenia: 5/5

Sposoby na mądre oszczedzanie???

18 kwi 2021 - 20:48:23

Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem jest założenie sobie konta osobistego i konta oszczędnościowego :) I co miesiąc przelewać na oszczędnościowe pewną kwotę :) Najlepsze konto w banku to takie dopasowane do naszych potrzeb :)

niezweryfikowana
Posty: 274
Ostrzeżenia: 4/5

Sposoby na mądre oszczedzanie???

31 sie 2022 - 19:11:38

Można mieć pewność, że trzeba myśleć o inwestycjach i oszczędnościach, lecz nie każdy w ten sposób myśli albo zdaje sobie z tego sprawę. Chodzi mi o korzystanie z kredytów, pożyczek czy chwilówek i później wpadanie w długi. Bez wątpienia należy błyskawicznie się z tym uporać i rozwiązaniem może być na przykład konsolidacja chwilówek Łódź . Jest to na pewno pomocne rozwiązanie.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

31 paź 2022 - 14:56:35

Staram się robić rozsądne zakupy, nie kupuje niczego prawie w cenach normalnych, tylko na wyprzedażach i promocjach. Zapisałam się tez do róznych programów lojalnościowych i klubów by miec jakiś rabaty na zakupy. Przykladowo planuję zakup garnków wiec zapisałam się Klubu Tefal, bo dają tam rabat -10% na pierwsze zakupy. Zamówię na penwo garnki, patelnie i może jeszcze jakieś AGD. Podoba mi się też to, że dla klubowiczów dają możliwość darmowego zwrotu do 30 dni https://tefal24.pl/klubtefal. Mozna tez tam zbierac punkty za zakupy i wymieniać na rabaty.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

15 lut 2023 - 15:44:50

Lubię oszczędność i dlatego swoje zakupy zazwyczaj robię w sklepie https://www.edibutik.pl/ Mają tam znakomite produkty, które są ładnie wykonane i właśnie tanie. Ja uwielbiam ten sklep i chętnie u nich kupuję.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

sheinside, przesyłka