Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10 -->
niezweryfikowana
Posty: 113
Ostrzeżenia: 6/5

Sposoby na mądre oszczedzanie???

26 maj 2014 - 09:42:52

Proponuję inwestować w fundusze inwestycyjne - w linku znajdziecie porównanie tych najbardziej opłacalnych w Polsce. Fundusz wprawdzie nie jest tak pewny i bezpieczny niż lokata ale może zaoferować kilkukrotnie wyższe zyski.
A na lokacie nie zarobicie przecież więcej niż 2-3 % w skali roku ...
Pozdrawiam.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

26 maj 2014 - 09:50:46

Cytat
madzwocho
ja pieniądze wymieniam na obcą walutę - euro funty, potem mi się nie chce ich chdozić odmieniać i takim sposobem mi się już trochę uzbierało :)

tylko ze wtedy marnuje sie kase na sprzedaz-kupno walut wiec nie wiem czy to takie oszczedzanie ;)

Sposoby na mądre oszczedzanie???

26 maj 2014 - 10:01:03

Ja jakiś czas temu założyłam konto oszczędnościowe :)

Sposoby na mądre oszczedzanie???

26 maj 2014 - 10:02:31

mam skarbonke i 5 zl jak mam to tam wkladam czyli racze codziennie , nie oszczedzam na przyjemnosciach bo na czym to zycie polega .. tzreba sobie umilic czas:) pozatym nie potrafie ku[poac drogich ubran , moj max to tenisowki za 269 z;l ale to jednorazowo bo tak to raczej ubieram sie tanio . np bluzka 20-30 zl spodnie 40-50 zl albo w lumpeksach szperam :)

Sposoby na mądre oszczedzanie???

26 maj 2014 - 10:05:10

ja założyłam sobie konto smart server w Ing , jak np płace w sklepie 2,3 zł to bierze mi z konta kolejne 2,7 zł na to kkonto smart server, ustalasz sobie ile procent ma ci przelewać, tych złotówek które bierze nawet nie zauważam a ostatnio potrzebowałam kasę i okazało się że mam ok 200 zł :)

Sposoby na mądre oszczedzanie???

26 maj 2014 - 10:09:13

Pracuje nad tym ! :)

Sposoby na mądre oszczedzanie???

14 lip 2014 - 12:20:48

ja mam ogromną skarbonkę, której się nie da otworzyć i każdego dnia wrzucam tyle pieniędzy ile uważam za słuszne:)

Sposoby na mądre oszczedzanie???

14 lip 2014 - 12:26:22

ja po prostu nie wydaję na niepotrzebne rzeczy, zostawiam pieniądze na koncie i się zbierają :)

Sposoby na mądre oszczedzanie???

14 lip 2014 - 12:28:13

ja mam konto w ing i oszczedzam przy kazdej transakcji placenia karta.ustawilam sobie zaokraglenie do 5 zl.miesiecznie 300 zl zostaje na tym koncie.
kiedys stosowalam metode dostaje wyplate, place rachunki, i to co zostaje dziele przez ilosc dni do nastepnej wyplaty.jesli na dzien moglam wydac np 50 zl.a wydawalam 30 to te 20 odkladalam.jak cos wypadlo nieprzewidzianego to szlo z tej odlozonej juz kasy.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

14 lip 2014 - 13:40:44

też kupiłam sobie skarbone :) kupuje mniej ciuchów a jak coś sprzedam pieniążki wrzucam do skarbonki, nie ma otworu więc nie wyciągnę nic z niej :) rozbiję ją dopiero na święta :)

Sposoby na mądre oszczedzanie???

14 lip 2014 - 13:54:38

Rzadko kupuję nowe ubrania, zawsze zastanawiam się nad tym czy będę je często nosiła i czy mam z czym. Jeśli nie, nie kupuję. Oprócz tego wolę lumpeksy od sieciówek, bo ubrania są lepszej jakości i kosztują grosze.

Woda Saguaro, bułki po 17 groszy z supermarketu, owoce i warzywa na targu. Żele pod prysznic Isana, szampony naturalne produkowane w Polsce, raz na ruski rok jakiś tusz w Rossmanie -49% bo rzadko używam.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

14 lip 2014 - 13:56:17

Rzadko kupuję nowe ubrania, zawsze zastanawiam się nad tym czy będę je często nosiła i czy mam z czym. Jeśli nie, nie kupuję. Oprócz tego wolę lumpeksy od sieciówek, bo ubrania są lepszej jakości i kosztują grosze.

Woda Saguaro, bułki po 17 groszy z supermarketu, owoce i warzywa na targu. Żele pod prysznic Isana, szampony naturalne produkowane w Polsce, raz na ruski rok jakiś tusz w Rossmanie -49% bo rzadko używam.

Jestem zadowolona z tego, że mało wydaję, bardziej mnie uszczęśliwia oszczędzanie niż kupowanie nowych rzeczy a produkty które kupuję są dobrej jakości.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

27 sie 2014 - 10:40:36

moim zdaniem najlepszy sposób na oszczędzanie to wrzucanie pieniędzy na http://www.finansowy-portal.com.pl/ wtedy szkoda nam jej zamknąć a pieniędzy nam przybywa :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-28 15:14 przez sznur.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

08 wrz 2014 - 08:57:50

Ja zrobiłam sobie skarbonkę w z puszki po kawie i wrzucam co jakiś czas parę gorszy. Spożywkę kupuję an frisco to też mam jakieś tam oszczędności i więcej czasu przy okazji.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

18 wrz 2014 - 22:20:04

ograniczam rzeczy, bez ktorych mozna zyc, czyli np jedzenie poza domem ( o lie nie szkoda mi czasu na gotowanie w domu), kase na taksówkach mozna oszczedzac, bo autobusy tez pozwala przemieszczac sie szybko, kase na karach rozmaitych...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Radom -wszystkie dziewczyny :-)