Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Zapalenie pęcherza

23 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10 -->

Sposoby na mądre oszczedzanie???

22 sty 2014 - 23:25:35

Prócz wielu rzeczy, które zostały juz opisane, to wychodzę z domu z określoną kwotą pieniędzy, np. 20zl w portfelu i nie zabieram karty, wtedy nie wydam więcej choćbym chciała;) z kolei jak jadę kupic ciuchy, bo czegoś potrzebuję, to ubieram się w to do czego dane ubranie będę nosić, czyli np. Jeśli potrzebuję zakietu do pracy to zakladam ciuchy do pracy i jadę po żakiet i kupuję tylko ten, który będzie mi do ubrań pasował i na 100% będę go nosić;) a poza tym życie nauczyło mnie oszczędności, więc jestem troszkę skąpcem:-)

Sposoby na mądre oszczedzanie???

22 sty 2014 - 23:32:16

Ja wrzucam do skarbonki codziennie po 2zł, czasem 5, zależy ile mam drobnych. Nie odczuwam braku tych drobnych, a przez miesiąc fajną sumkę można zebrać :)

Sposoby na mądre oszczedzanie???

23 sty 2014 - 20:30:31

to co 'zarobie' na szafie, czy innym portalu (kwoty do 40zł) wrzucam właśnie do skarbonki. tak samo z drobnymi, czy z napiwkami które dostane. jeżeli gdzieś wychodzę (kino, impreza, drobne zakupy) to zawsze mogę sobie z tej skarbonki wyjać, a nie z konta.

niezweryfikowana
Posty: 227
Ostrzeżenia: 5/5

Sposoby na mądre oszczedzanie???

30 sty 2014 - 12:28:08

Ja końcówki z wypłaty np 55 zł wkładam do skarbonki:) Teraz budujemy dom i chcemy by był jak najbardziej oszczędny więc planujemy kupić przydomową oczyszczalnie (http://www.e-sklepoczyszczalnie.pl/) Podobno koszty zwracają się p trzech latach.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

30 sty 2014 - 12:39:00

Korzystamy z mężem z mSaver-a ;-) Polecam.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

30 sty 2014 - 12:44:31

Ja jestem podobno wyjątkowo oszczędna - oszczędzam na pewno na ubraniach kupując w SH, na all na szafie, na bazarku i na wyprzedażach. Oszczędzam też na kosmetykach, mam swoje ulubione ale śledzę promocje w drogeriach i często można kupić coś na prawdę dużo taniej. Można również być na bieżąco z promocjami w innych sklepach jak Biedronka czy Tesco i często kupić coś na prawdę tanio, np. moje ulubione cukierki które normalnie kosztują 30zł/kg dorwałam na promocji za 17zł/kg i tak można wymieniać i wymieniać:)

Sposoby na mądre oszczedzanie???

30 sty 2014 - 12:45:59

ja pieniądze wymieniam na obcą walutę - euro funty, potem mi się nie chce ich chdozić odmieniać i takim sposobem mi się już trochę uzbierało :)

Sposoby na mądre oszczedzanie???

30 sty 2014 - 12:48:10

Ja kupuję tyle jedzenia,żeby później nie wyrzucać.Sledzę promocje,no staram sie co miesiąc wrzucac chociaz stówke do skarbonki:)

Sposoby na mądre oszczedzanie???

30 sty 2014 - 12:51:15

A ja wszystko zapisuję. Wpływy i wydatki i zastanawiam się kilka razy czy na pewno tego potrzebuję.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

30 sty 2014 - 12:57:31

ciekawy temat . mi tez pieniążki sie rozpływają niewiadomo gdzie i kiedy ;d

Sposoby na mądre oszczedzanie???

30 sty 2014 - 13:00:23

najlepszy sposob to dac dziadkom na przechowanie jak juz cos masz i nie chcesz tego wydac ;p to lepsze od skarbonki ;p przynajmniej w moim przypadku ;p

niezweryfikowana
Posty: 702
Ostrzeżenia: 1/5

Sposoby na mądre oszczedzanie???

05 lut 2014 - 09:19:23

Sposobów jest tak dużo , że można dostać zawrotu głowy. Ja myślę że dobrym sposobem jest inwestowanie na giełdzie, ale z głową żeby było bezpiecznie. Wejdźcie sobie na http://www.bestcapital.pl grono doświadczonych specjalistów podpowie jak zainwestować i nie stracić bo chyba o to chodzi:)

niezweryfikowana
Posty: 74
Ostrzeżenia: 1/5

Sposoby na mądre oszczedzanie???

07 kwi 2014 - 23:26:00

Zmieniłam dostawce prądu na tańszego, znaczy mąż zmienił ja znalazłam www.lepszaoferta.pl :) Strasznie luby nie chcial temu zaufać, a że przez Internet że jak prąd 3 miesiące gratis pitu pitu- teraz to uważa za największe zalety :P Niestanie w kolejkach serce

Sposoby na mądre oszczedzanie???

07 kwi 2014 - 23:32:08

ciekawe są Wasze pomysły, najbardziej podoba mi się pomysł ze skarbonką:)

Sposoby na mądre oszczedzanie???

07 kwi 2014 - 23:45:50

Cytat
zuzia_17
Cytat
magdabzb
Mój chłopak wpadł na taki właśnie pomysł.. co tu zrobić żeby zaoszczędzić.. a więc poszedł do banku, założył konto oszczędnościowe (w innym banku niż tam gdzie na konto otwarte) i przelewamy na niego co miesiąc jakąś kwotę. Z tego konta można tylko raz w miesiącu wypłacać, reszta transakcji płata - także nawet jak korci to nie ma szans jak wybrać, bo płatne wybieranie się nie opłaca. Ja tak przelewam skromne 100 zł, ale juz mam zaoszczędzone nawet dość pieniążków.
a czy to mądre oszczędzanie? hmm.. dla mnie świetny sposób :) może i wam się przyda.


cos dla mnie, super pomysł :D
Też tak chciałam, ale było to o tyle nieopłacalne, że trzeba było mieć dużo płatne konto do tego. Zrobiłam tak, że przy swoim koncie otworzyłam takie oszczędnościowe i wszystko, co mam - przelewam.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

elektryzujące się włosy